طرح چگونگی نظارت بر پیگیری شعار سال تدوین شود

قم - خبرگزاری مهر: مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از تعامل این مرکز با اداره کل بازرسی استان در جهت تحقق شعار سال خبر داد و گفت: طرح چگونگی نظارت بر پیگیری شعار سال و دغدغه رهبری با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازرسی کل کشور تدوین و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عبدالرضا ایزدپناه به همراه دیگر مدیران این اداره کل با حضور در دفتر مدیرکل بازرسی استان قم با محمود صلبی دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در این دیدار بر ضرورت تحقق مدیریت جهادی با همکاری این دو نهاد تأکید کرد و افزود: برای تحقق فرهنگ و مدیریت جهادی و تسهیل فرآیندها جهت رسیدن به این امر، باید نگاه‌ها تغییر کند.

وی با بیان اینکه باید به پست‌ها و مسئولیت‌ها با نگاه امانت باشد، ادامه داد: مسئولان با مدیریت جهادی می‌توانند این امانت را به درستی به سرانجام برسانند.

حجت الاسلام ایزدپناه اظهار امیدواری کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و اداره کل بازرسی استان در جهت تحقق شعار سال به ویژه مدیریت جهادی در استان تعامل مناسبی داشته باشند.

وی گفت: این که مقام معظم رهبری گفته اند شعار حماسه اقتصادی چندان موفق نبوده است، دستگاه‌های نظارتی باید در این زمینه تحلیل و بررسی کرده و علل آن را پی جویی کنند.

این مسئول فرهنگی افزود: خوب است با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازرسی کل کشور، طرح چگونگی نظارت بر پیگیری شعار سال و دغدغه رهبری تدوین و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ و توسط بازرسی کل کشور پیگیری و بازرسی شود.

معاون سابق قوه قضائیه ضمن توجه قرار دادن ماموریت‌های بازرسی کل کشور، اظهار داشت: مناسب است در ماه‌های آخر سال جشنواره‌ای با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازرسی کل کشور، وزارت کشور و همچنین وزارتخانه‌های ذیربط برگزار شده و از دستگاه‌هایی که در تحقق شعار سال موفق بوده‌اند تجلیل شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان به مدیرکل بازرسی استان پیشنهاد داد تا برآیند و نتایج گزارش بازرسی‌ها برای مدیران استان ارسال شود تا مدیران دستگاه‌های اجرایی قم با آسیب‌ها، تهدیدها و همچنین نکات قوت‌ها آشنا شوند.

تمامی نهادها برای تحقق شعار سال تلاش کنند

در این دیدار مدیرکل بازرسی استان قم نیز توجه مقام معظم رهبری به مقوله فرهنگ را در نامگذاری سال جاری مورد توجه قرارداد و گفت: پس از این نامگذاری، انتظارات از فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشتر شده است اما همراه با این نهاد لازم است تمامی نهادها برای تحقق شعار سال تلاش کنند.

محمود صلبی با تأکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید امانت‌دار مسئولیت سپرده شده به ایشان باشند، اضافه کرد: نهادی خواهد توانست در راستای تحقق شعار سال پیش‌ برود و موفق باشد که مدیری فرهنگی و جهادی داشته باشد.

کسب رتبه برتر توسط پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تکرار شد

مدیر روابط عمومی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم گفت: پایگاه اطلاع رسانی این اداره كل در ارزیابی عملکرد ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در وزارت متبوع، از رتبه برتر دوره های پیشین خود دفاع کرده و جایگاه نخست را از آن خود کرد.

حسین محمودی با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور بهبود فعالیت خبری حوزه های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتخاذ شیوه ای یکسان در ارائه مطالب به مخاطبان، مرکز روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره های مشخص و معین زمانی گزارشی از میزان و نحوه مشارکت روابط عمومی استان ها در کیفیت و کمیت بخش خبری ارائه می دهد تا بر اساس آن ضمن آگاهی از نقاط قوت و ضعف جریان خبررسانی، نسبت به بهبود شیوه ها و ارائه راهکارهای اساسی در این زمینه اقدام شود.

وی با بیان اینکه پس از ارزیابی عملکرد خبری یک ساله روابط عمومی های ادارات کل استان ها، پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل توانست از رتبه های برتر خود در دوره های پیشین دفاع کرده و رتبه نخست را از آن خود کند، اضافه کرد: در ارزیابی صورت گرفته، با تلاش های مستمر واحد خبر پایگاه اطلاع رسانی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم، علاوه بر کسب رتبه نخست در سه ماهه چهارم سال 92، این اداره کل در بین 32 استان کشور موفق به کسب رتبه نخست ارزیابی یک ساله در سال گذشته شد.

محمودی به تهیه و ارسال بیش از 23 هزار خبر توسط ادارات کل استان ها در سال 92 اشاره کرد و ادامه داد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم با توجه به تک شهر بودن این استان، توانست با ارسال حدود یک هزار خبر و گزارش تصویری با رعایت اصول خبری، حداکثر امتیاز لازم را کسب کند.

مدیر روابط عمومی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم تصریح کرد: بر اساس ارزیابی صورت گرفته، استان های لرستان و ایلام به ترتیب رتبه های دوم و سوم را کسب کرده اند.

وی در پایان یادآور شد: بابک دربیکی، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارزیابی صورت گرفته از تلاش های این اداره کل قدردانی کرده است.
 

کد خبر 2271287

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =