25 هزار میلیارد ریال یارانه نفتی در سال 92 به گلستان پرداخت شده است

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیر کل شرکت فراورده های نفتی استان گلستان گفت: میزان یارانه پرداختی فراورده های نفتی در استان گلستان در سال 92 حدود 25 هزار میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر بنی کریمی پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این که ماهانه 208 میلیارد تومان  یارانه بابت توزیع فراورده های نفتی  در استان گلستان پرداخت شده است، ابراز داشت: از بین این 25 هزار میلیارد تومان بیشترین پرداختی با هزار و 390 میلیارد تومان  معادل 56 درصد به نفت و گاز ، 745 میلیارد تومان معدل 30 درصد به بنزین موتور و بقیه نیز به نفت سفید، گاز مایع و نفت کوره اختصاص یافته است.

وی با اشاره به حوزه نظارت بر فراورده های نفتی تاکید کرد: فراورده های نفتی در کشور به صورت یارانه ای توزیع  می شود و نظارت بر جلوگیری عرضه خارج از شبکه و قاچاق فراورده های نفتی جزء وظایف اصلی شرکت فراورده های نفتی است که با کمک همه دستگاه ها از جمله صنعت،معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی ، تعزییرات  و اداره مبارزه با قاچاق کالاو ارز استانداری به ما کمک می کنند.

وی با اشاره به برنامه های سال 93 بیان داشت: یکی از مهمترین اقدامات ما در سال 93 افزایش ظرفیت ذخیره سازی سوخت از 190 میلیون  لیتر به 210میلیون لیتر است  که این کار با راه اندازی مخزن 20 میلیون لیتری به زودی محقق می شود و این کار ظرفیت بسیار خوبی را برای استان ایجاد می کند.

افزایش میزان ذخیره سازی در فرودگاه ها

بنی کریمی افزایش ذخیره سازی در فرودگاه گرگان را یکی دیگر از برنامه های سال  جاری عنوان کرد و یادآور شد: به دلیل اینکه فرودگاه گرگان در حال توسعه است در نظر داریم تا افزایش ذخیره سازی سوخت را در این مکان انجام داده تا زمینه برای ورود هواپیماهای پهن پیکر فراهم گردد.

وی با اشاره به اجرای طرح "کهاب" در استان عنوان داشت: این طرح از کلماتی همچون کاهش ، هدایت ، انتقال و بازیافت گرفته شده است که این طرح مصوبه هیئات وزیران و یک طرح ملی است که در این طرح بخاراتی که از فراورده های نفتی در محیط های مختلف به وجود می آید را می توان بازیافت نمود .

مدیر کل فراورده های نفتی استان افزود: امیدورایم بتوانیم با این طرح در استان در مخازن و مکان هایی که مواد نفتی جا به جا می شود و شاهد انتشار بخارات هستیم بتوانیم بنزین از آنجا استسحال نماییم  که این کار در سه فاز انجام خواهد شد و که در ابتدا باید جایگاه های ، نفت کش ها و همچنین مخازن خود را تجهیز نماییم.

وی ادامه داد: این کار هم می تواند در صرفه جویی نقش مهمی را ایفا کند و هم اثر گذاری بسیار خوبی را در محیط زیست داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه در سال 93 به دنبال نوسازی ناوگان حمل و نقل فراورده های نفتی هستیم اظهار داشت: ماموریت اصلی این شرکت تامین و توزیع فراورده های نفتی است که برای بهتر انجام دادن این کار به دنبال اضافه کردن 40 تا 50 دستگاه ناوگان حمل و نقل فراورده های نفتی در استان هستیم.

امیر بنی کریمی گفت: در این رابطه دوره ها و کلاس های متعددی برگزار شده است و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی نیز گرفته ایم  و در پایان سال گذشته نیز با همکاری بخش خصوصی  برای بخش نظارت ها  در بحث نظارت ها همکاری می کنند.

وی  اضافه کرد: حال حاضر 200 فروشنده مواد نفتی در روستاها ، 100 ناوگان حمل و نقل زمینی ، دو انبار فراورده های نفتی  در گرگان و گنبد ، یک واحد سوخت گیری هواپیمایی در گرگان در حال فعالیت هستند.

کد خبر 2271373

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =