اعضای شورای شهر ملایر برای رفع مشکلات هم عقیده شوند

ملایر - خبرگزاری مهر: نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای شورای شهر و روستا باید برای رفع مشکلات هم عقیده و همسان شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد آریایی نژاد بعدازظهر چهارشنبه در همایش شوراهای شهرستان ملایر اره به اینکه شوراها با انتخاب مردم برای رفع مشکلات در شهرها و روستاها منتخب می شوند، افزود: وحدت و همگرایی در بین اعضای شورا بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه اعضای شورا برای بیان یک مسئله عقاید و سلایق مختلفی دارند،افزود: برای رفع مشکلات و خدمت بیشتر به مردم اعضای شورا باید با هم عقیده و همسان شوند.

آریایی نژاد  در ادامه با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در سال جاری بیان کرد: یکی از مسائلی که امروز در جامعه مطرح است بحث فرهنگ به عنوان زیر بنای سایر امور است.

وی رفع مشکلات فرهنگی را زمینه ساز رفع سایر مشکلات در کشور برشمرد و گفت: در این زمینه شورا نیز باید در مصوبات خود به بحث فرهنگ توجه ویژه داشته باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ غرب کم کم وارد کشور ما شده و بسیاری از امورات زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است، گفت: دور شدن از فرهنگ اسلام و حرکت به سمت فرهنگ بیگانه ریشه مشکلات داخلی خواهد شد.

وی بر تقویت و احیای فرهنگ اسلامی  تاکید کرد و ابراز داشت: اگر این فرهنگ به درستی در زنذگی اجرا شود مشکلات امروز جامعه رفع خواهد شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز با اشاره به اینکه شوراها در رفع مشکلات مردم شهر و  روستا نقش اساسی دارند، گفت:  اعضای شورا باید از حب و بغض پرهیز کنند.

مصطفی آزاد بخت با بیان اینکه حب و بغض باعث مشکلات بیشتر و کارشکنی می شود، گفت: با برنامه ریزی باید برای آینده و ترسیم افقی نو تلاش شود.

وی شفافیت در کار و قانونمندی مبتنی بر دین بر طبق قانون جمهوری اسلامی را عامل موفقیت در کار شوراها برشمرد و مردمی بودن را از سیاستهای کار در شوراها عنوان کرد و گفت: دسته بندی مشکلات و در اولویت قرار دادن مشکلات بزرگتر در شورا باید انجام شود.

فرماندار ویژه ملایر بر ارتباط تنگاتنگ دهیاران با اعضای شوراهای اسلامی در روستاها تاکید کرد و در ادامه با اشاره به مشکلات فرهنگی زیاد در روستاها بر رفع مشکلات فرهنگی روستاها تاکید کرد.

آزاد بخت با اشاره به اینکه بودجه روستا به درستی تقسیم نشده است، گفت: با برنامه ریزی در سال جاری مشکلات روستاهای محروم در دستور کار قرار دارد که در این زمینه دهیاران نیز باید برای جذب بودجه روستاها تلاش کنند.

وی  همچنین بر ارائه امکانات بیشتر در روستاها، نگهداری سرمایه روستاها و رفع مشکلات و معضلات بهداشتی، بیکاری جوانان روستا  در روستاها تاکید کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر ملایر نیز با بیان اینکه شوراها نماد مردم سالاری دینی و نهادی مردمی بوده، اعضای شورا را پل ارتباطی مردم و مسئولان در تسریع امور برشمرد.

محمد رضا تیموری با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در سال جاری گفت: اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها با بهره گیری از منویات رهبری باید برای تحقق این شعار تلاش کنند.

وی رفع مشکلات اقتصادی و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را مبنای کار شورای دوره چهارم برشمرد و گفت: در این زمینه نیازمند همکاری سایر دستگاهها هستیم.

وی بر تقویت و همکاری جلسات میان شوراهای شهر روستا تاکید کرد و افرزود: این جلسات باعث ارائه راهکارهای جدید و استفاده از تجربیات ارایه طرح ها و برنامه های کاربردی در رفع مشکلات خواهد شد.

تیموری عدالت محوری، دیدار بامردم، توجه به حاشیه شهر و وحدت و همدلی را از برنامه های دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر ملایر برشمرد.

 

 

کد خبر 2282304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =