حلقه های صالحین ادامه دهنده راه انقلاب اسلامی هستند

پاکدشت-خبرگزاری مهر: فرمانده سپاه سیدالشهدا استان تهران گفت: حلقه صالحین دنبال کننده اهداف بلند تربیتی انقلاب اسلامی است و لذا از حوزه ها می خواهم با تمام توان برای اجرای مطلوب طرح صالحین همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز نشست سرمربیان حلقه های صالحین شهرستانهای استان تهران با حضور فرمانده سپاه سیدالشهدا استان تهران، امام جمعه پاکدشت، فرماندهان سپاه و سرمربیان حلقه های صالحین شهرستانها تهران در پاکدشت برگزار شد.

در این مراسم سردار علی نصیری با اشاره به نقش حلقه های صالحین در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی نظام اسلامی اظهار داشت: هدف از تشكيل حلقه‌هاي طيبه شجره صالحين كادرسازي و تربيت افراد شايسته و لايق براي آينده اين مرز و بوم است كه خوشبختانه شاهد رشد اين حلقه ها در تمامي اقشار جامعه هستيم.

رشد حلقه های صالحین در کشور مایه مباهات است

فرمانده سپاه سیدالشهدا استان تهران افزود: تقویت حلقه های شجره طیبه باعث تقویت ایمان و فکر جامعه می شود پس لازم است همواره به این امر توجه ویژه ای داشت زیرا امروزه قدرت در دست اندیشه و آرمانهای انسانهاست و دوران جنگ سخت با تجهیزات پایان یافته است.

این مسئول با اشاره به لزوم تلاش همه بسیجیان و فرماندهان پایگاه ها و حوزه های بسیج برای اجرای این طرح گفت: مربیان باید ضمن تشکیل جلسه به صورت مستمر با سر گروه های حلقه های صالحین، بر برگزاری این حلقه ها اشراف داشته باشند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت تقویت و کیفی سازی حلقه های صالحین عنوان کرد: صالحین دنبال کننده اهداف بلند تربیتی انقلاب اسلامی است و لذا از حوزه ها می خواهم با تمام توان برای اجرای مطلوب طرح صالحین همکاری کنند.

قدرت و اقتدار بسیج دشمنان را سردرگم کرده است

نصیری یادآور شد: در سال جدید مربیان و حلقه ها برنامه ریزیهای بیشتری انجام دهند تا تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ بیش از گذشته به اجرا در آید، چراکه ایشان بر ایجاد مناسب و با کیفیت حلقه های صالحین تأکید دارند.

وی با بیان اینکه قدرت و اقتدار بسیج دشمنان را سردرگم کرده و موجب شده که در مقابل ایران اسلامی کنار هم جمع شوند، عنوان کرد: دشمن تمام توان خود را در زمینه های سیاسی و اقتصادی به کار گرفته است تا بتواند جلوی حرکت پیش رونده جمهوری اسلامی را بگیرد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام حسن لزومی با اشاره به سوابق شهرستان پاکدشت در طول دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهرستان پاکدشت از جمله شهرهای ولایتمدار و مذهبی استان تهران محسوب می شود که همواره در کنار انقلاب اسلامی قرار داشته است.

شهرستان پاکدشت همواره در مسیر آرمانهای انقلاب حرکت کرده است

امام جمعه پاکدشت افزود: شهرستان پاکدشت در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همواره در کنار رهبری و نظام اسلامی قرار داشته و لحظه ای از خط اصیل ولایت جدا نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان پاکدشت به بهترین شکل  استفاده شود، عنوان کرد: در این راه باید از پتانسل مسئولان فرادستی به‌ ویژه نیروهای بومی که در سطح استان و کشور فعالیت می‌کنند، بهره برد.

لزومی افزود: باید فرهنگ اسلامی و انقلابی ملت ایران در یادها ترویج شود زیرا دشمن این فرهنگ و هنر ارزشی را هدف قرار داده و از مسئولان و مدیران کشور انتظار می رود با تمام وجود پاسدار فرهنگ و هنر ارزشی و انقلابی باشند.

این مسئول در خصوص نقش بی بدیل بسیج مردمی در تحقق شعار سال متذکر شد: تفکر بسیجی نقش بی بدیلی در موفقیت های نظام دارد و این معنا باید به صورت عمومی مطرح شود تا به این ترتیب همانند دوران دفاع مقدس و سال های نخست انقلاب اسلامی شاهد رشد و تقویت مبانی نظام اسلامی باشیم.

تفسیر آیات قرآن در صدر امور حلقه های صالحین قرار گیرد

استاد حلقه های صالحین سپاه استان تهران نیز سخنران بعدی مراسم بود که با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر اینکه "اگر شخصی یک نفر را هدایت کند مانند این است که همه مردم را هدایت کرده است" عنوان کرد: هدف حلقه های صالحن این است که انسان های صالحی تربیت شوند و این نام زیبا بیانگر غایت کار این حلقه هاست.

حجت الاسلام میر احمدی  مهمترین رکن حلقه های صالحین ارتباط مربی با اعضای گروه خارج از فضای جلسه است و کار تربیتی محدود به ساعات جلسات نیست عنوان کرد: مهمترین موضوعی که باید در این جلسات به آن پرداخته شود قرآن است و سرگروه ها باید تفسیر آیات قرآن را محور اصلی کار خود قرار دهند.

کد خبر 2286338

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =