زمان جلو رفت ، اما پيشكسوتان در جا زدند

محمد نوري زاد محقق و نويسنده در گفت و گو با گروه دفاع مقدس خبرگزاري مهر اظهار داشت : اين وصيت حضرت امام (ره) نه تنها تحقق پيدا نكرده بلكه درجهت عكس آن نيزحركت شده است.

اين محقق و نويسنده در ادامه اظهار داشت : اين قصور و عدم تحقق اين جمله ، از يك سمت متوجه مسئولين است و از سوي ديگر متوجه همين افرادي است كه امام(ره) ازآنان به عنوان يپشكسوتان جهاد و شهادت ياد مي كند . اين اشخاص با توقف در مواقعي كه مي توانستند در آن توقف نداشته باشند باعث عقب افتادن خود شد ند .

وي افزود : به نظر من اشتباه اصلي اين افراد اين بود كه فقط و فقط خواستند در يك فضايي مثل دفاع مقدس نفس بكشند و مابقي انقلاب را لايق ندانستند . در حالي كه به نظر من رشته انقلاب طولاني است و كسي كه اهل اين نظام است و ولايت را قبول دارد هرگز از انقلاب و نظام  بريده نمي شود، هرچند كه برخوردها با آنان درست نباشد.

نوري زاد در ادامه گفت : به نظر من كسي كه نامش بسيجي است و سالها در جبهه ها جنگيده  از همه لحاظ بايد بهترين باشد . از جهات معرفتي ، شخصيتي ، اخلاقي و ... بايد بهترين باشند . وليكن بعضي ها كمتر به خودشان بها دادند و متوقف ماندند و در جا زدند ، زمان جلو رفت  اما آنها در يك مقطع در جا زدند .

وي در موضوع ، فراموش شدن ايثارگران در جامعه هردو طيف مسئولين و خود پيشكسوتان جهاد و شهادت را مقصر دانست و اظهار داشت :

من خودم افرادي را مي شناسم كه در عين حالي كه به آنها بها داده نشده  ولي آنها با بروز استعدادهاي متعالي خودشان را ثابت كردند وبه كساني كه آنها را به قولي بازي نمي دادند و به نوعي باعث فراموشي آنها در جامعه شده بودند خود را تحميل كردند .

نوري زاد در ادامه متذكر شد : البته اين اتفاقي بود كه بايد مي افتاد اهل دفاع مقدس آن قدر بايد خوبيها را در خود مجتمع كنند كه سايرين به آنها نيازمند باشند و به نوعي جامعه خود را وامدار اين جريان و اين افراد بدانند.

وي تصريح كرد :  در كل بايد بگويم كه خود اين بچه ها بايد كاري مي كردند كه وصيت امام (ره) جامه عمل بپوشد. تكيه به مسئولين براي جلوگيري از به فراموشي سپرده شدن منش ورسم  ايثارگران كار اشتباهي است ، هرچند آنها نيز در اين زمينه مسئوليت هايي داشته اند كه در راه رسيدن به آنها كوتاهي هاي بسيار فراواني انجام داده اند .

اين محقق و نويسنده در پايان خاطر نشان ساخت : به نظر من مقصر اصلي خود اين بچه ها هستند كه در بسياري از نقاط استعدادها و توانايي هايشان را باور نكردند و خود را دست كم گرفتند در حالي در هر مقطعي اينها بسيار برجسته تر از افراد ديگر بوده اند .

کد خبر 22909

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =