رونمایی از لباس دوره تاریخی هزاره سوم پیش از میلاد در یادمان ملی کشور

مدیر کل اموربانوان شهرداری تهران در مراسم افتتاح نمایشگاه پوشش زنان ایرانی در گذر زمان با اشاره به اینکه  قدمت فرهنگی و بویژه پوشش زنان ایران نشان دهنده هویت ملی ماست، گفت: باید آثار زنان ایرانی به ویژه طراحی پوشش زنان ایرانی در کشورهای خارجی به نمایش در آید تا آنها با فرهنگ غنی ما آشنا شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نرگس معدنی پور شب گذشته در مراسم گشایش نمایشگاه پوشش زنان ایران در گذر زمان و رونمایی از قدیمی ترین لباس زن ایرانی که در برج میلاد تهران برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: پوشش زنان ایرانی نشان دهنده هویت ملی ما ایرانیان است.باعث افتخار زنان ایرانی است که هنرمندانی را در بین بانوان داریم که با شور و انگیزه در پی نشان دادن تمدن و هویت زن ایرانی هستند.

وی افزود:باید هنر زن ایرانی را به رخ جهانیان بکشیم. زنان ایرانی توانمندی ها و قابلیت های بسیاری دارند که باید آنها در قالب های مختلف از جمله برپایی نمایشگاه ، جشنواره به معرض نمایش بگذاریم و زن مسلمان ایرانی را معرفی کنند.

به گفته معدنی پور، کشور ما قدمت تاریخی در پوشش دارد که نشان دهنده هویت ملی ماست. زنان ما از دیرباز دارای این هویت ملی و باشکوه بودند و زن مسلمان ایرانی معاصر این فرهنگ را شناخته و شناسایی کرده است و امیدوارم این نمایشگاه در کشورهای خارجی  و  کشورهای اسلامی هم برگزار شود.

تلاش برای برگزاری نمایشگاه پوشش زنان ایران در نیویورک

در ادامه این مراسم فرزاد هوشیار پارسیان مدیرعامل برج میلاد تهران گفت: در برج میلاد تهران بدنبال اتفاقات فاخر ایرانی و اسلامی هستیم، چراکه قرار است این برج تا 400 سال دیگر به عنوان یادمان ملی در پایتخت به یادگار بماند و قطعاً اتفاقات فاخردر این برج می تواند به معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی در دنیا کمک کند.

وی افزود: لباس معرف هویت و تمدن یک ملت است. لباس زنان ایرانی در  گذر زمان از دوران هخامنشیان تا دوره معاصر نشان دهنده تمدن بزرگ ایرانیان و توجه ویژه آنها به نوع پوشش بوده است. تمدن تاریخی ایران همانند تمدن های 400 ساله اخیر نیست که مدعی کدخدایی جهان را دارند.

به گفته هوشیار پارسیان، برگزاری چنین نمایشگاهی را نشانه فرهنگ و تمدن گذشته و معاصر ایران است و نشان می دهد که کشورمان در حوزه گردشگری ثروتمند و می توانیم کارهای بزرگی در این خصوص انجام دهیم.

وی  با اشاره به اینکه نمایشگاه پوشش زنان ایران در گذر زمان ما را با اقوام ایرانی آشنا می کند، ادامه داد: رایزنی ها و برنامه ریزی هایی در این زمینه در حال انجام است تا نمایشگاه قدیمی ترین طرح لباس زنان ایرانی را در نیویورک برپا کنیم.

وی با بیان اینکه زن ایرانی دارای تمدن ویژه ای است، بیان کرد: زندگی ایرانی به واسطه زن ایرانی مدیریت می شود.


مدیرعامل برج میلاد تهران در پایان گفت: درب برج میلاد برای اتفاقات و رخدادهای بزرگ دیگر باز است و ما از اندیشمندان دعوت می کنیم تا از امکانات یادمان ملی خود استفاده کنند.

همچنین نوش آفرین داودی طراح قدیمی ترین طرح لباس ایرانی نیز در این مراسم گفت: در این نمایشگاه سعی کرده ایم پوشش، وقار و نجابت زنان را که بر خاسته از ذات پاک آسمانی آنها است به نمایش بگذاریم.
وی افزود: یکی از ویژگی های لباس های زنان ایرانی در گذر زمان تنوع در طراحی و رنگ است که می توانیم با بکارگیری این دو ویژگی در طراحی لباس معاصر نیز نقش ویژه ای ایفا کرد.
در پایان این این مراسم با حضور نرگس مدنی پور مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از لباس دوره تاریخی هزاره سوم پیش از میلاد رونمایی شد.

کد خبر 2294344

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =