سايت‌هاي بی‌تی‌اس تلفن همراه هيچ خطري ندارد/ فاز 6 تلفن همراه در يزد كليد مي‌خورد

يزد - خبرگزاري مهر: مديرعامل شركت مخابرات استان يزد گفت: سايت‌هاي BTS تلفن همراه بر خلاف آنچه در ميان عموم مردم شايع است، هيچ خطري براي سلامت افراد ندارد و مردم از اين بابت هيچ نگراني نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدي مقوم، پيش از ظهر دوشنبه در نشستي خبري به مناسبت هفته ارتباطات با اشاره به راه اندازي 516 سايت BTS تلفن همراه در استان يزد اظهار داشت: عده اي در مورد سرطان زا بودن يا مشكلاتي كه به دنبال ايجاد اين سايت ها در مردم به وجود مي آيد، سخن گفته اند كه اين يك شايعه است و مردم مطمئن باشند كه هيچ خطري آنها را تهديد نمي كند.

وي بيان كرد: براي راه اندازي اين سايت ها از جديد ترين و آخرين استانداردهاي روز دنيا استفاده شده و هر چه تعداد اين سايت ها بيشتر باشد، حجم تواني كه از گوشي هاي تلفن همراه كشيده مي شود، كمتر خواهد شد.

مقوم از تاسيس و راه اندازي هفت سايت BTS و يك سايت GSM روستايي نيز در هفته ارتباطات خبر داد و اظهار داشت: ظرفيت يك سايت BTS نيز در اين هفته در استان يزد افزايش خواهد يافت.

افتتاح 30 طرح مخابراتي در هفته ارتباطات در استان يزد

وي با اشاره به ديگر پروژه‌ها و طرح هاي مخابراتي در استان يزد در طول هفته ارتباطات بيان كرد: در اين هفته از 30 پروژه مخابراتي با سرمايه گذاري بالغ بر 37 ميليارد ريال بهره برداري خواهد شد.

مديرعامل شركت مخابرات استان يزد از جمله اين طرح‌ها به توسعه سوئيچ به ميزان دو هزار و 151 شماره در دو مركز تلفن، ايجاد ظرفيت هزار و 816 سيستم كافو نوري، تاسيس و توسعه تجهيزات اينترنت پرسرعت خانگي و تجاري در سطح استان به ميزان چهار هزار و 534 پورت و ... اشاره كرد.

وي در بخش ديگري از اين نشست با اشاره به شاخص هاي مخابراتي در استان يزد اظهار داشت: يزد در اغلب شاخص ها، رتبه اي بالاتر از ميانگين كشور دارد به عنوان نمونه ضريب نفوذ تلفن همراه در استان يزد هم اكنون 47.6 درصد است در حالي كه متوسط كشوري اين آمار، 38 درصد است.

مقوم خاطرنشان كرد: هم اكنون در استان يزد 573 هزار شماره تلفن ثابت نصب شده كه 495 هزار شماره آن مشغول به كار است.

وي همچنين از سرويس دهي سه هزار و 400 تلفن همگاني در نقاط مختلف شهر از جمله دانشگاه ها، فرودگاه، بيمارستان‌ها، مراكز علمي و ... خبر داد و اظهار داشت: اگر چه تا حد زيادي استفاده از اين دستگاه ها كاهش يافته اما مخابرات يزد همچنان در اين زمينه سرويس‌دهي مي‌كند.

ضريب نفوذ تلفن همراه در استان يزد به 94.7 درصد رسيد

مديرعامل شركت مخابرات استان يزد در مورد شاخص تلفن همراه نيز بيان كرد: در استان يزد يك ميليون و 38 هزار شماره تلفن همراه فعال است كه 300 هزار شماره آن دائمي و بقيه اعتباري است.

وي ضريب نفوذ تلفن همراه در استان يزد را 94.7 درصد اعلام كرد و افزود: اين به معناي آن است كه به ازاي هر 100 نفر، 94.7 نفر تلفن همراه دارند كه البته اين آمار تنها منحصر به همراه اول است و ساير اوپراتورها در اين آمار گنجانده نشده اند.

مقوم با اشاره به خدمات مخابراتي در حوزه روستايي نيز اظهار داشت: در حوزه روستايي حدود 62 هزار شماره مشغول به كار هستند به نحوي كه هم اكنون به ازاي هر 100 نفر جمعيت روستايي، 39 شماره تلفن خانگي مشغول به كار است.

وي عنوان كرد: در حوزه روستاها، ظرف يكي دو سال گذشته كارهاي بسيار خوبي در استان يزد انجام شده ضمن اينكه به تازگي، بيش از چهار هزار روستا در كشور با افتتاح طرح هاي متمركز، زير پوشش تلفن همراه رفتند كه 50 روستا از اين تعداد مربوط به استان يزد است.

324 روستاي استان يزد زير پوشش اينترنت پرسرعت هستند

مقوم همچنين از آغاز واگذاري اينترنت پرسرعت در 50 روستا در استان يزد خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 324 روستا زير پوشش اينترنت پرسرعت هستند اما با افتتاح طرح هاي جديد هفته ارتباطات، ارائه خدمات اينترنت پرسرعت به 50 روستاي ديگر از اول خردادماه آغاز مي شود.

وي با اشاره به برنامه ها و طرح هايي كه مخابرات استان يزد امسال در دست اجرا دارد، اظهار داشت: در شش ماه دوم سال جاري، فاز 6 تلفن سيار در استان يزد را كليد خواهيم زد.

مقوم خاطرنشان كرد: با راه اندازي اين فاز، مردم مي توانند از قابليت هاي بيشتر گوشي هاي تلفن همراه خود استفاده كنند.

طرح همسان سازي كدهاي تلفن در استان يزد، گزارشي از عملكرد مخابرات در يك سال گذشته، سيستم هاي انتقال، ارتباطات ديتا و ... از ديگر موضوعاتي بود كه مديركل مخابرات استان يزد در اين جلسه به تشريح آنها پرداخت.

کد خبر 2294445

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =