معرفی تازه ترین دستاوردهای فناوری نو و پیشرفته در دانشگاه تبریز/ تاسیس دانشکده فناوری های نوین پاسخی به نیازهای روز علمی

تبریز- خبرگزاری مهر: رئیس دانشکده فناوری های نوین دانشگاه تبریز گفت: برگزاری نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته تبریز فرصتی مناسب برای معرفی تازه ترین دستاوردهای آذربایجان شرقی در این حوزه است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد استاد قنبری ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: نباید ماهیت و اثرات برگزاری نمایشگاه های علمی و فناوری های نوین مختص به اشخاص یا گروه های خاصی باشد.

وی هدف از تاسیس دانشکده فناوری های نوین دانشگاه تبریز را پاسخ به نیازهای روز علمی دانست و افزود: امروزه دانشگاه ها و مراکز علمی دوران آموزش و پژوهش که مربوط به نسل های اول و دوم بوده را پشت سر گذاشته و وارد فعالیت نسل سوم شده اند.

رئیس دانشکده فناوری های نوین دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: شاخص و مولفه این دوره از فعالیت دانشگاه ها و مراکز علمی توسعه دانش فناوری های نو و شرکت های دانش بنیان بر فناوری هایی است که بتوان آنها را عملیاتی کرد .

استاد قنبری ادامه داد: دانشگاه تبریز و واحدهای علمی و تحقیقاتی و دانشکده فناوری های نوین این دانشگاه با همه توان دراین نمایشگاه حضور خواهد یافت و قرار است در دو غرفه جداگانه تازه ترین دستاورهای علمی خود را دراین نمایشگاه عرضه کند.

وی با بیان این مطلب افزود: دستگاه های گشتاور سنج دینامیکی بلبرینگ و ربات های کروی که توسط دانشجویان دانشکده فناوری های نوین دانشگاه تبریز اختراع شده در این نمایشگاه رونمایی خواهند شد.

استاد قنبری در بخ ژایانی سخنان خود گفت: دقت بالا، تکرار پذیری و بدون خطا بودن از ویژگی های مهم فناوری های نوین است.

کد خبر 2294517

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =