کونگ فو دومین ورزش پرحاشیه کشور است

گرگان – خبرگزاری مهر: رییس هیات هنرهای رزمی و کونگ فو کشور ضمن اعلام پرحاشیه بودن این ورزش از کمک مشروط خود به گلستانی ها سخن گفت.

به گزارش خبرنگار مهر، "رضا حیدری" بعد از ظهر دوشنبه در مجمع عمومی و سالیانه هیات هنرهای رزمی و کونگ فو گلستان گفت: فدراسیون 420 میلیون تومان در سال اعتبار دارد که برای حدود 20 مسابقه کشوری هزینه می شود. به طوری که ماهانه 35 میلیون تومان هزینه جاری فدراسیون است.

حیدری در مورد کمک های وزیر ورزش و جوانان گفت: البته آقای گودرزی نگاه ویژه ای به این رشته داشته و با کمک وی بیش از 300 میلیون از بدهی ها را پرداخت کرده ایم.

وی با اعلام اینکه کونگ فو دومین ورزش پرحاشیه کشور است خاطرنشان کرد: کونگ فو بعد از فوتبال پرحاشیه ترین ورزش است و این را همه اهالی این ورزش می دانند.

حیدری در مورد کمک های فدراسیون به هنرهای رزمی و کونگ فو گلستان گفت: اگر گلستان در مسابقات قهرمانی کشور که در ماه آینده برگزار می شود بتواند 5 مدال کسب کند ما به طور رایگان کمک هایی به شما خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تا آخر این هفته مبلغ یک میلیون تومان به حساب هیات واریز می کنیم. ضمن اینکه آمادگی این را داریم در صورت ثبت نام، تیم های گلستان را به طور رایگان در رقابت های لیگ برتر آقایان و بانوان شرکت دهیم.

رضا حیدری با وعده دادن برگزاری دو کلاس و آزمون رایگان در گلستان خاطرنشان کرد: همچنین یک دوره کلاس داوری درجه 3 و مجوز یک دوره آزمون دان یک تا 4 را به طور رایگان به استان گلستان خواهیم داد.

وی البته همه این کمک ها را مشروط به کسب 5 مدال در مسابقات قهرمانی کشور در کردستان قرار داد.

باید رزم ملی ایران را ثبت جهانی کنیم

رییس فدراسیون هنرهای رزمی و کونگ فو در بخشی دیگر از سخنان خود به ثبت جهانی این رشته به عنوان "رزم ملی ایران" خبر داد.

رضا حیدری  با بیان اینکه کونگ فو یک رزم ایرانی است گفت: ورزش کونگ فو با بیش از 4 دهه قدمت و فعالیت و داشتن اعضا از 5 قاره جهان باید بتوانیم در شورای المپیک آسیا و IOC آن را ثبت کنیم.

وی همچنین از کاهش تعداد کونگ فوکاران در سال گذشته انتقاد کرد و افزود: در سال 92، 28 و 4 دهم درصد از تعداد کونگ فوکار ریزش داشتیم که این یک فاجعه است.

حیدری تصریح کرد: در شش ماه نخست امسال باید در مسابقات برون مرزی شرکت کنیم. ضمن اینکه تاسیس دانشگاه علمی کاربردی با گرایش کونگ فو را از مهرماه آغاز خواهیم کرد.

مرغ رییس فدراسیون یک پا داشت!

در مجمع شب گذشته مدیرکل ورزش و جوانان استان و تعدادی از اعضای مجمع از حیدری تقاضای کمک تجهیزات لازم داشتند. مدیرکل حتی از پرداخت نیمی از مبلغ تجهیزات را بر عهده گرفت و از رییس فدراسیون خواست بقیه تجهیزات از قبیل تاتامی را در اختیار استان قرار دهد.

اما حیدری که کمتر از 4 ماه از دوران ریاستش می گذرد با زیرکی کمک به کونگ فو استان را مشروط به کسب 5 مدال در رقابت های کشوری کردستان اعلام کرد. البته "مرغوبیت" مدال از نظر حیدری ملاک نبوده و فقط "تعداد" برایش اهمیت داشته است.

اعضای مجمع و در راس آنها مدیرکل اما با اصرار فراوان خواستار تخفیف در تعداد کسب مدال گلستانی ها در آن مسابقات شدند که در هر بار با مخالفت آقای رییس فدراسیون همراه شد. البته رییس فدراسیون از اصرار بیش از حد اهالی کونگ فو استان تاسف خورد و برایش جای سوال بود که چرا چنین استانی نمی تواند از مجموع 40 مدال، 5 مدال را به خود اختصاص دهد!

کد خبر 2294607

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =