امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان سینمایی

تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد مبارزه با مواد مخدر از سوی وزارت کشور و سازمان سینمایی به امضا رسید که در این تفاهم نامه بر ضرورت ورود حوزه هنر و هنرمندان به ویژه هنر سينما به عرصه هاي مبارزه با مواد مخدر تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي ظهر امروز دوشنبه 29 اردیبشهت ماه تفاهم‌نامه همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور امضا کرد و در این تفاهم‌نامه بر ضرورت ورود حوزه هنر و هنرمندان به ویژه هنر سينما به عرصه‌های مبارزه با مواد مخدر تاکید شد.

در مراسم امضا این تفاهم‌نامه که با حضور عليرضا جزيني قائم مقام دبير كل، بابک دين پرست معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت هاي مردمي و عارف وهابزاده مدير كل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعي از مديران ارشد سازمان سينمايي برگزار شد به عدم تمايل و آمادگي اهالي فرهنگ و هنر براي همكاري هايي از اين دست اشاره شد.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره این مطلب که در چند سال گذشته هنرمندان آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرده‌اند، گفت: به واسطه روابط بسيار خوبي كه با دولت برقرار شده سينماگران با كمال ميل آماده كمک به دولت هستند و با استفاده از شهرت و قدرت تأثيرگذاري كه بر مخاطبان خود دارند با ساختن فيلم‌های خوب و تأثيرگذار شكل‌گيری اين رابطه را به بهترين شكل ممكن ميسر خواهند كرد.

وي همچنين افزود: سينماگران با حضور تمام قد در كمک به دولت براي فرهنگ‌سازي در انصراف از يارانه كه شايد رنگ و بويي از سياست هم در آن ديده مي شد نشان دادند كه آنها در بحث آسيب‌هاي اجتماعي مثل مقابله با بلاي اعتياد كه دغدغه همه افراد جامعه است با اجماع كامل حضور خواهند داشت. امضاي اين تفاهم‌نامه به معناي شروع كاري دقيق و ادامه‌دار است و كميته كاربردي مشتركي براي اجراي دقيق اين تفاهم‌نامه تشكيل و اقدامات آن عاجل خواهد بود و من در همين مكان همه مديران سينمايي را به اجراي كامل اين تفاهم‌نامه مأمور مي‌كنم.

عليرضا جزيني قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر نيز با خشنودی از امضاي اين تفاهم‌نامه و پيگيري چند سال گذشته براي تحقق اين امر گفت: موضوع مواد مخدر و اعتياد كه متاسفانه روز بروز و به خصوص در ميان جوانان رو به افزايش است دلايل گوناگوني دارد كه يكي از مهمترين اين دلايل كنجكاوي، تفريح و لذت است و اين به اين معني است كه ما در حوزه نشاط اجتماعي نقص داريم و كم كاري كرده ايم و اينكه بيش از  نود درصد مردم دغدغه مواد مخدر و مبارزه با آن را دارند ، يعني بايد در اين موضوع با دقت و قدرت ورود كنيم و از خود مردم هم كمك بگيريم و كمك گيري از سينما به معني استمداد از مردم است.

وي افزود: ما رويكرد اجتماعي و اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر را در دستور كار داريم و سينما به عنوان اهرم اول در حوزه هنر به صورت هدفمند مي تواند در اين حوزه نقش خود را نشان دهد و با توجه به اينكه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي عضو اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر است ايجاب می‌كند با تدوين موارد و تفكيك وظايف حوزه سينما در جهت كاهش آلام مردم نقش‌آفريني كند.

همكاري و استفاده از امكانات طرفين به منظور پيشگيري و كاهش آسيب هاي اجتماعي و اعتياد با بهره گيري از نقش كارآمد فيلم و آثار سينمايي در آگاهي بخشي و تربيت نسل جوان با حمايت تحقيق، نگارش و توليد 20 فيلمنامه مرتبط و حمايت مالي از توليد، توزيع و نمايش حداقل 100 فيلم كوتاه و 50 فيلم مستند (كوتاه، نيمه بلند و بلند) و توليد، توزيع و نمايش حداقل 5 فيلم سينمايي با رويكرد آموزش اجتماعي و مضامين مرتبط با راهبردهاي دبیرخانه ستاد در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و اعتياد و ساخت و نمايش آثار سينمايي براي هشدار به مخاطبان خاص نظير مقامات و مسئولان از جمله موضوعات مهم اين تفاهم نامه است.

در اين نشست كه در محل سالن جلسات سازمان سينمايي برگزار شد محمد احساني، نصرت الله مرادي، محمدرضا جعفري جلوه، حبيب ايل بيگي، سيد محمد طباطبائي ن‍ژاد، رمضانعلي حيدري خليلي و محمد حيدري حضور داشتند.

 
 

کد خبر 2294615

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =