استیضاح شهردار یاسوج با صرف نظر عضو منتقد شورا ملغی شد

یاسوج – خبرگزاری مهر: پس از کش و قوسهای فراوان پیرامون استیضاح شهردار یاسوج و برگزاری چندین جلسه طرح سوال از شهردار از سوی یکی از اعضای شورای شهر، استیضاح شهردار لغو شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در نشست ظهر دوشنبه شورای شهر یاسوج، سرافراز اردشیری عضو شورای شهر و طراح سوال از شهردار از استیضاح وی صرف نظر کرد.

این عضو شورای شهر یاسوج در این نشست گفت: هیچگونه اختلاف شخصی با شهردار ندارم و تنها به وظیفه قانونی ام در نظارت بر شهرداری عمل کرده ام.

وی افزود: یکی از دلایل طرح سوال از شهردار، انتصابات او در شهرداری بود که با وعده او در خصوص عدم دخالت مسائل خطی و باندی و محفلی در شهرداری مغایرت داشت.

اردشیری دلیل نابسامانی در شهرداری یاسوج را بی‌تفاوتی شورای اسلامی شهر و عدم نظارت بر کار شهردار عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی شهردار لایحه بودجه شهرداری را 9 بهمن به هیئت رئیسه تحویل می‌دهد و آن‌ها بودجه را 19 اسفند در شورا مطرح می‌کنند نشان دهنده بی‌تفاوتی هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر یاسوج است که اعضای خود را در جریان امور قرار نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه از وظیفه نظارتی خود کوتاه نمی‌آیم، گفت: به دلیل برخی مصالح و حفظ تعامل از نظر خود برای استیضاح شهردار صرف‌نظر می‌کنم و امیدوارم  شهردار نسبت به تصحیح رویه‌ها اقدام کند.

سؤال از شهردار حق شوراست

شهردار یاسوج هم در این نشست سؤال از شهردار را حق اعضای شورا دانست و گفت: مشکلات بسیار زیاد است و باید همه کار و خدمت را سرلوحه خود قرار دهیم.

محمد علی جاوید افزود: این موضوع که انتخاب‌های من در شهرداری و انتصابات را محفلی نام می‌گذارند تعبیر درستی نیست.

وی بیان کرد: برای به دست آوردن این منصب پشت در خانه هیچ یک از اعضای شورا نیامدم که امروز انتصابات شهرداری محفلی و یا خطی و باندی نام گذاشته شود.

جاوید اظهار داشت: به جای این که امورات مردم را پیگیری کنم باید همواره در شورا برای پاسخگویی حاضر شوم و این به نفع شهر و شهروندان نیست.

وی تاکید کرد: به هیچ جناح و فرد و تشکلی وابسته نیستم و تنها برای خدمت به این مردم شغل سخت مدیریت شهرداری را پذیرفته‌ام.

جاوید افزود: تاکنون برای ماندن التماس نکرده‌ام و تنها هدفی که دارم خدمت به مردم شهر یاسوج و تحول در کار خدمات‌رسانی به مردم است.

 

 

کد خبر 2294663

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =