مشاركت همگاني و تعامل براي موفقيت در برنامه هاي فرهنگي ضروري است

سنندج – خبرگزاري مهر: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سنندج مشاركت همگاني و داشتن تعامل و همكاري را در راستاي موفقيت هر چه بهتر برنامه هاي فرهنگي در اين استان ضروري عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حميدرضا گوهري بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان سنندج اظهار داشت: يكي از مسائل مهم در حوزه فرهنگي عملكرد جمعي و عمومي است و در همين راستا بايد تمامي برنامه هاي حوزه فرهنگي در استان كردستان به ويژه شهرستان سنندج با مشاركت تمامي متوليان اين بخش اجرايي شود.

وي ادامه داد: در حال حاضر اقدامات خوبي از سوي دستگاه هاي متولي امور فرهنگي در شهرستان سنندج اجرايي و عملياتي مي شود ولي به دليل جزيره اي عمل كردن گاهي اين برنامه هاي بازخورد خوبي در جامعه ندارد و به همين دليل لازم است كه در اين بخش شاهد تعامل بيشتري در سطح شهرستان باشيم.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سنندج نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه، برنامه هاي فرهنگي بايد متناسب با وضعيت بومي و محلي منطقه باشد، عنوان كرد: يكي از رسالت هاي اصلي شوراي فرهنگ عمومي اين است كه برنامه هاي حوزه فرهنگ را بر اساس ويژگي هاي منطقه اي و محلي تدوين و طراحي كند و به همين دليل بايد اين مهم در سنندج مورد توجه بيشتري قرار گيرد.

حجت الاسلام محسن منتشلو بيان كرد: تحقق دغدغه هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي در حوزه فرهنگ يك وظيفه عمومي و همگاني است و در اين راستا بايد از تمامي ظرفيت هاي در اختيار در راستاي عملياتي كردن اين مطالبات تلاش كرد.

وي با بيان اين نكته كه سنندج و استان كردستان ظرفيت هاي خوبي را در حوزه فرهنگي در اختيار دارند و بايد به آنها توجه شود، عنوان كرد: تشكيل قرارگاه فرهنگي در راستاي مديريت واحد اين بخش در شهرستان سنندج با مشاركت تمامي ادارات و سازمان هاي دولتي و حتي بخش خصوصي امري لازم و ضروري است.

فرمانده سپاه ناحيه سنندج نيز با بيان اينكه هم اكنون جلسات شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان خروجي قابل توجهي ندارد و اين يك آفت جدي است، اظهار داشت: ما بايد از تمامي فرصت ها و ظرفيت هاي در اختيار براي اعتلا حوزه فرهنگ استفاده كنيم كه متاسفانه هم اكنون اين مهم به خوبي عملياتي و اجرايي نمي شود.

امام جمعه مسجد قبا سنندج نيز ضمن تاكيد بر ترويج آموزه هاي ديني و قرآني در جامعه به عنوان يك نياز لازم و ضروري بيان كرد: زماني كه آموزه هاي ديني و قرآني در جامعه نهادينه شود در نتيجه مشكلات كمتري به وجود مي آيد.

ماموستا خليل آدابي همچنين در خصوص وضعيت نگران كننده بيكاري در استان كردستان به ويژه در ميان افراد فارغ التحصيل دانشگاهي هشدار داد و افزود: مسئولان و مديران بايد در اولين فرصت نسبت به اين موضوع حساس باشند و در راستاي رفع دغدغه جوانان كه همان بيكاري است تلاش كنند.

سامان احمدي عضو حقيقي شوراي فرهنگ عمومي شهرستان سنندج نيز در اين جلسه ضمن تقدير از فرماندار شهرستان سنندج به دليل حمايت و توجه جدي به حوزه فرهنگ عنوان كرد: وجود مسئولاني اين چنين در پست هاي اجرايي بهترين حامي براي تقويت و اعتلا برنامه هاي فرهنگي به شمار مي رود.

در پايان اين جلسه اعضاي شوراي فرهنگ عمومي شهرستان سنندج مورد تقدير قرار گرفتند و به صورت جمعي مرقد حاج ماموستا مجتهدي امام جمعه فقيد سنندج و رئيس شوراي فرهنگ عمومي را عطرافشاني كردند.

کد خبر 2294700

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =