كشورهاي منطقه بدون دخالت ديگران قادر به حفظ صلح هستند

رئيس‎‎ جمهور عصر امروز در ديدار رئيس قزاقستاني كميسيون‎‎ مشترك‎ ايران و قزاقستان‎ ثبات‎‎‎‎ و امنيت را شرط لازم‎ پيشرفت كشورهاي‎ منطقه‎ دانست و گفت‎‎‎كشورهاي‎‎ منطقه‎‎ مي‎ توانند ثابت كنند كه با همكاري و بدون‎ دخالت ديگران‎ قادر به‎‎ حفظ صلح‎ هستند.

به‎‎ گزارش خبرگزاري "مهر" خاتمي‎ در اين‎ ديدار عزم‎‎ مسوولان‎ عالي‎ رتبه‎ دو كشور را در جهت‎‎ تحكيم روابط دانست و همكاري‎ و تبادل‎‎ امكانات‎ در زمينه‎‎هاي‎ مختلف‎ را عامل مهمي‎ در توسعه سريع‎ ايران‎ و قزاقستان‎ ارزيابي‎ كرد. رئيس‎‎ جمهور روابط تهران‎‎، آستانه‎ را براساس احترام‎ متقابل‎ و تامين منافع‎ دو جانبه‎‎‎‎ توصيف‎ كرد و گسترش‎ تعاملات‎ منطقه اي‎ را به منظور توسعه سريع‎ اين‎ كشورها خواستار شد.
كاژمراد ناگمانف‎ نيز با اشاره‎‎ به استعدادها و بسترهاي‎ موجود ، برگسترش‎ مناسبات‎‎ در عرصه‎هاي‎‎ صنعت، گردشگري حمل‎‎ و نقل و علمي‎ درچارچوب‎ كميسيون‎ مشترك‎ اقتصادي‎ دو كشور تاكيد كرد.
رئيس‎ قزاقي‎ كميسيون‎‎‎‎ مشترك‎ ايران و قزاقستان از حمايت‎ تهران در زمينه‎ پيوستن‎‎ قزاقستان به‎‎ طرح‎ كريدور شمال‎ به جنوب‎ قدرداني‎ و ظرفيت‎هاي‎ كشورمان‎ را در زمينه‎‎ ترانزيت‎ در منطقه بي‎ نظير توصيف‎ كرد. وي‎‎‎ افزود:  دو كشور صلح‎ دوست‎ ايران‎‎ و قزاقستان مي‎ توانند همكاري هاي صلح‎ اميز مناسبي‎ در درياي‎ خزر داشته‎ باشند.
گاژمرادناگمانف‎ همچنين‎‎ در اين ديدار كه‎‎ وزير راه و ترابري‎ و رئيس‎ ايراني‎‎ كميسيون‎ مشترك‎ نيز حضور داشت‎‎ گفت: دو كشور تلاش‎ مي كنند هرچه‎ سريعتر توافقات‎‎ صورت گرفته‎ در نهمين‎‎ كميسيون اقتصادي‎ را عملي‎ و اجرايي‎ كنند.

کد خبر 22948

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha