كتابخانه هاي مدارس تيزهوشان به كتاب هاي دفاع مقدس تجهیز شد

مشهد- خبرگزاري مهر: مديركل تبليغات اسلامي خراسان رضوي از تجهيز كتابخانه هاي مدارس تيزهوشان به كتاب هاي دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود مرويان حسيني صبح یکشنبه در نشست هم انديشي مديران و معاونان مدارس سمپاد مشهد با بيان اينكه آموزش و پرورش يكي از مهم ترين پايگاه ها و جايگاه هاي اثر بخشي تلاش هاي فرهنگي كشور است گفت: به همين دليل اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي همواره خود متقاضي انجام كار فرهنگي در سطح مدارس استان بوده است.

آموزش و پرورش از مهم ترين پايگاه های اثر بخشي تلاش هاي فرهنگي است

حجت الاسلام مرويان حسيني با اشاره به بخشي از فعاليت هاي يك سال اخير اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي در مدارس سمپاد گفت: برگزاري 120 گفتمان ديني جوان با سه هزارو 600 مخاطب، 126گفتمان عفاف گرايي با سه هزارو 780مخاطب و برگزاري جشنواره فضاي مجازي پيشتازان هدايت با حدود چهارهزار مخاطب از جمله اين فعاليت هاست.

تجهيز 34 كتابخانه مدارس سمپاد مشهد به نرم افزارهاي تبيان

وي افزود: اداره كل تبليغات اسلامي تجهيز 34 كتابخانه از سري كتابخانه هاي مدارس تيزهوشان سمپاد را با نرم افزارهاي تبيان در دستور كار خود داشته است.

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با اعلام راه اندازي اتاق فكر مشرك بين سازمان تبليغات و نمايندگي تيزهوشان آموزش و پرورش استان ادامه داد: راه اندازي سايت پيشتازان هدايت نيز از جمله فعاليت هاي مشترك اين دو دستگاه دولتي بوده است.

وي با بيان لزوم اطلاع رساني به دانش آموزان در ارتباط با دوران دفاع مقدس و ارزش هاي آن از تجهيز كتابخانه هاي مدارس تيزهوشان به كتاب هاي دفاع مقدس خبر داد.

حجت الاسلام مرويان با اشاره به اهميت مقابله با فعاليت ها و تهاجم فرهنگي دشمنان در فضاي مجازي تأكيد كرد: توليد محتواهاي مناسب با فرهنگ ايراني و اسلامي در فضاي مجازي پيشتازان هدايت براي دانش آموزان استعدادهاي درخشان كه خود افسران جنگ نرم هستند فعاليتي هوشمندانه، حساب شده و اثرگذار است كه بايد جدي گرفته شود.

سايت پيشتازان هدايت با 10 درصد از ظرفيت هاي خود فعاليت مي كند

وي افزود: سايت پيشتازان هدايت با هدف حمايت، رصد و هدايت جامعه مخاطب به سمت درست پيش بيني شده و داراي امكانات و ظرفيت هاي زيادي است كه در حال حاضر با 10 درصد از ظرفيت هاي خود فعاليت مي كند.

 مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با بيان اهميت برنامه ريزي و بررسي نظرات كاربران اين سايت گفت: پرداختن به محتواهاي جذاب تر جهت افزايش انگيزه كاربران براي استفاده از اين سايت در اوقات فراغت از دغدغه هاي فرهنگي ماست.

وي با اشاره به اينكه اداره كل تبليغات اسلامي حدود 20 مأموريت را در آموزش و پرورش پيگيري مي كند افزود: توفيق اين اداره در فعاليت هايي كه در ارتباط با مدارس سمپاد انجام مي هد  به دليل توانايي و اثر بخشي اين دانش آموزان از مهم ترين اهدافي است كه ما دنبال مي كنيم.

حجت الاسلام مرويان حسيني گفت: نقشه راه ما بر اساس سند بنيادين تحول كه از منويات مقام معظم رهبري است برنامه ريزي شده است.

 متوليان امور فرهنگي كشور بايد در هدف گذاري مسير زندگي نوجوانان به آنها كمك كنند

وي با اشاره به اهميت سنين نوجواني در شكل گيري هويت و شخصيت افراد افزود: نوجوانان ما بايد به مسائل دوره نوجوانی خود مطلع و آشنا باشند و بتوانند احساس افتخار و عزت نفس خود را تقويت كنند و متوليان امور فرهنگي كشور بايد در هدف گذاري مسير زندگي نوجوانان به آنها كمك كنند.

 مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با بيان اينكه انسان در هر دوره از زندگي خود توسط آسيب هاي خاصي تهديد مي شود ادامه داد:‌ برخي از خانواده ها آينده فرزندان خود را فقط در پيشرفت تحصيلي او مي بينند و از توجه به هويت فرهنگي آنان غافل هستند.

وي با بيان اينكه در دنياي امروز عناصر اجتماعي سهم قابل توجهي در ايجاد و ساماندهي هويت فرهنگي بشر دارند افزود:‌ آموزش و پرورش يكي از نهادهاي اجتماعي است كه در اين ميان نقش پررنگي دارد.

حجت الاسلام مرويان ادامه داد: مربيان آموزش و پرورش بايد با اتكا به تجربه ها، فرهنگ ملي و انديشه هاي اسلامي فهرستي از برنامه هاي جذاب و پذيرفتني را به نوجوانان اين كشور ارائه دهند.

وي با بيان اينكه در محتواهاي فرهنگي كه براي دانش آموزان توليد مي شود بايد به عنصر آگاهي بخشي توجه خاصي داشته باشيم افزود:‌ اگر نوجوانان ما به محتواهاي فرهنگي اعتماد كنند و آن را به خير و صلاح خود بدانند، آمادگي بيشتري جهت همكاري پيدا مي كنند.

سايت پيشتازان هدايت، فضاي لازم براي گفتمان هاي فرهنگي دانش آموزان ايجاد كرده است

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با اشاره به اينكه سايت پيشتازان هدايت، فضاي لازم براي گفتمان هاي فرهنگي لازم براي دانش آموزان را ايجاد كرده است از مديران و معاونان پرورشي مدارس سمپاد مشهد خواست تا با عضويت در اين سايت، درخواست ها و نيازهاي دانش آموزان خود را رصد كنند.

وي با بيان اهميت برقراري تعامل ميان دانش آموزان و متوليان امر آموزش گفت: مسئولان فرهنگي مدارس سنگربانان تعليم و تربيت هستند و بايد از پيچيدگي ها و هنر اين كار آگاه باشند.

حجت الاسلام مرويان افزود: اداره كل تبليغات اسلامي و آموزش و پرورش بايد در فرآيند آموزش، پشتوانه فرهنگي و تربيتي يكديگر باشند.

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با بيان اهميت حضور دانش آموزان در عرصه هاي مختلف فرهنگي گفت:‌ يكي از سرفصل هاي اساسي رشد دانش آموزان جريان سازي تفكر اجتماعي آنان است.

اجتماع در فضاي مجازي تعريف گسترده اي دارد كه هيچ حد و مرزي را نمي شناسد

وي با اشاره به اينكه دنياي امروز فقط به مدرسه و خانه خلاصه نمي شود ادامه داد: اجتماع در فضاي مجازي تعريف گسترده اي دارد كه هيچ حد و مرزي را نمي شناسد.

حجت الاسلام مرويان حسيني با بيان تهديداتي كه  فضاي سايبري براي نوجوانان كشور ما ايجاد كرده است گفت:‌ بهره گيري از  مشاركت دانش آموزان در اتاق هاي فكر و رهبري سايت هاي گفتمان مجازي همچون پيشتازان هدايت به آنان در فرايند تفكر ديني و ساخت هويت ملي اسلامي كمك مي كند.

در اين جلسه که با حضور حسنعلي منصوريان، معاون پرورشي فرهنگي آموزش و پرورش خراسان رضوي و صداقت مسئول نمايندگي استعدادهاي درخشان استان برگزار شد فعاليت هاي مشترك بين اداره كل تبليغات اسلامي و مدارس استعدادهاي درخشان سمپاد خراسان رضوي در سال 92 بررسي و فعاليت هاي مشترك اين دو نهاد در سال 93 طراحي و برنامه ريزي شد.

 

 

کد خبر 2298459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =