پرويز مشرف رئيس جمهوري پاكستان در سخناني در مجمع عمومي سازمان ملل متحد خواستار توجه بيشتر رهبران كشورهاي جهان به موضوع فلسطين و كشمير و تلاش براي حل سريع آن شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه، مشرف از جامعه بين الملل خواست تا فوراً راه حلي را براي پايان دادن به درگيرها در فلسطين و كشمير پيدا كنند.

وي در ادامه سخنانش در مجمع عمومي سازمان ملل گفت : با توجهي كه اخيراً به مسائل جديد جهاني از جمله تروريسم و تسليحات كشتار جمعي صورت مي گيرد، ما نمي توانيم و نبايد مشكلاتي را كه باعث بروز مشكلات ديگر است به حال خود رها كنيم و آن را ناديده بگيريم.

رئيس جمهوري پاكستان اعلام كرد : بايد مردم فلسطين و جامو و كشمير صلح و عدالت را در زندگي خود مشاهده كنند و نبايد به قطعنامه هاي سازمان ملل كه با هدف پايان دادن به اين دو مناقشه صادر شده است، بي توجهي و بي اعتنايي صورت گيرد.

وي گفت : ما نه تنها بايد آماده بشويم تا اصول خود را اعلام كنيم، بايد از آن دفاع هم كنيم و  با آنها زندگي كنيم.

مشرف افزود: پاكستان خواهان گفتگوي مداوم با هند براي حل اين مساله است تا عصر جديد صلح و همكاري در جنوب آسيا پديد آيد و به چرخه خشونت كه تاريخي پر از تنفر را براي ملت ما پديد آورده است، پايان داده شود.

رئيس جمهوري پاكستان اظهار داشت : مردم ما نبايد گرفتار اين چرخه تنفر تاريخي شوند.

شايان ذكر است درپي ديدار اخير سيلوان شالوم وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي با خورشيد قصوري همتاي پاكستاني وي، رسانه هاي صهيونيست شايعه كرده بودند كه تماس هاي ديپلماتيك ميان دوطرف برقرارشده است اما مقامات اسلام آباد و در راس آنها پرويز مشرف رئيس جمهوري پاكستان تاكيد كرده است تنها در صورتي اسرائيل را به رسميت خواهد شناخت كه دولت مستقل فلسطيني به پايتخت قدس تشكيل شود .

روز گذشته نيز در حاشيه برگزاري نشست سران در مجمع عمومي سازمان ملل متحد شارون و مشرف با يكديگر مصافحه كردند.

کد خبر 230146

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =