طرح تحول نظام سلامت قصد تخریب بخش خصوصی را ندارد

وزیر بهداشت گفت: احترام به بیمار و ساماندهی خدمات اقامتی در بیمارستانها (هتلینگ) نیازمند آموزش و تربیت نیروهای شاغل در مراکز درمانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در اولین نشست با تیمهای ارزیابی هتلینگ بیمارستان های وزارت بهداشت در سراسر کشور گفت: توجه ویژه به بیماران در بخش خدمات اقامتی (هتلینگ)در مراکز درمانی را نباید اسراف دانست.

وی توضیح داد: یکی از اولویتهای وزارت بهداشت، مستقل شدن بیمارستانها و دانشگاهها است. در واقع باید سیستم بهداشت و درمان کشور را جراحی کنیم و نگاهمان را تغییر دهیم. تصدی گری ها باید کاهش یابد تا بتوانیم اختیارات بیمارستانها را بسط دهیم.

هاشمی با اشاره به اینکه مدیریت بیمارستانها باید تخصصی شود و مدیران خلاق و آینده نگر در آنها مشغول ارائه خدمات شوند، خاطرنشان کرد: دولت در ابتدا با یک خزانه خالی و پروژه های در دست اجرا مواجه شد با این حال اعتبار قابل توجهی را به بخش بهداشت و درمان اختصاص داد. تمام سعی ما باید این باشد که این منابع را به خوبی مدیریت کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: طرح تحول سلامت مربوط به کل نظام است و اگرچه نقدهایی در ارتباط با این طرح وجود دارد ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم که هدف ما احقاق حقوق مردم است و با قدرت آن را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: توقعاتی که در زمینه اجرای طرح تحول سلامت ایجاد شده را نمی توان مقطعی دانست و هرچند در مورد اعتبارات مربوط به این طرح نگرانی هایی وجود دارد ولی تمام این منابع در حال دیده بانی و رصد شدن است.

هاشمی خاطرنشان کرد: با اجرای هرچه بهتر این طرح می توانیم سرمایه ای در سیستم بهداشت و درمان کشور ایجاد کنیم که هیچ وقت تا به حال آن را نداشته ایم. البته همه مشکلات مسلما در این دولت حل نمی شود ولی جهت گیری هایمان را باید سمت و سو دهیم تا آیندگان نیز در جهت درست ادامه مسیر دهند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه هدف ما از اجرای طرح تحول، تخریب بخش خصوصی نیست، گفت: سرمایه گذاران در بخش خصوصی پول خود را به درمان مردم اختصاص داده اند و باید به آنها احترام بگذاریم. ضریب اشغال تختهای بیمارستانهای ما نیز تهدیدی برای بخش خصوصی نیست.

هاشمی در پایان گفت: طرح تحول نظام سلامت در واقع تقویت بخش خصوصی را نیز به دنبال دارد و فضای رقابت را بیشتر خواهد کرد. 

کد خبر 2301513

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =