پیشنهاد ربیعی به اجلاس بین‌المللی اشتغال/ بازگشایی دفتر ILO در تهران

در دیدار "گای رایدر" مدیرکل سازمان بین المللی کار با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، موضوع بازگشایی دفتر سازمان بین المللی کار در تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در این دیدار برگزاری نشست مجمع عمومی را فرصتی مغتنم برای تبادل نظر میان کشورها دانست و گفت: توجه به مهاجرت منصفانه یک بحث جدی در سطح جهانی است چرا که غرب رشد و توسعه نوین خود را مدیون مهاجرین است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: در دهه های اخیر مسئله مهاجران به یک موضوع اجتماعی تبدیل شده و سازمان بین المللی کار نباید اجازه دهد این موضوع از نگاه غرب مطرح شود و من این مهم را در سخنان هوشمندانه شما در مجمع عمومی درک کردم.

ربیعی به مطالعات خود در حوزه جامعه شناسی بازار کار اشاره کرد و گفت: این مطالعات نشان می دهد که دگرگونی عمدی در کیفیت و تیپ شناسی نیروی کار در حال وقوع است و من پیشنهاد می کنم این موضوع در دستور کار سال آتی اجلاس قرار گیرد.

وی بر لزوم ارتقاء همکاری میان ایران و ILO تاکید کرد و افزود: بازگشایی دفتر تهران می تواند این روابط را گسترش دهد و ما آمادگی داریم با افتتاح این مرکز در تهران در حوزه آموزش ها در رابطه با کشورهای جنوب - جنوب نقش موثرتری را ایفا کنیم، اگرچه ایران با ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به کشورهای عراق، سوریه و عمان گام های اساسی را برداشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از آقای گای رایدر مدیرکل سازمان بین المللی کار برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد. در این دیدار آقای رایدر اظهارات ربیعی در مجمع عمومی را بسیار مهم و قوی ارزیابی کرد و گفت: از دیدگاه های شما در خصوص مهاجرت منصفانه سپاسگزارم.

رایدر افزود: مایلیم مطالعات شما در حوزه جامعه شناسی بازار کار در اختیار ILO قرار گیرد چرا که بیکاری فارغ التخصیلان یک چالش فراگیر است. وی گفت: ما نیز انتظار داریم سطح همکاری های ILO با تهران گسترش یابد و اقدامات شما در حوزه روابط جنوب - جنوب و ارائه آموزش به کشورهای همسایه یکی از موضوعات مهمی است که می تواند مبنای همکاری قرار گیرد.

وی گفت: سفر خانم دومبیا هنری مدیر کمیته استانداردهای سازمان بین المللی کار به تهران و ملاقات با شما، اولین گام در ارتقای همکاری هاست و من خود را ملزم می دانم به نیازهای شما در ارائه خدمات فنی و آموزشی پاسخ دهم و این علاوه بر اینکه یک وظیفه برای من است و من نیز علاقه شخصی دارم تا این کارها صورت پذیرد.

مدیرکل سازمان بین المللی کار عضویت ایران در هیئت مدیره ILO را بسیار مهم ارزیابی کرد و از نقش جمهوری اسلامی ایران در هماهنگ کردن مواضع گروه دولت ها در سازمان بین المللی کار تشکر کرد و آن را یک اقدام حرفه ای دانست.

رایدر سفر خود به تهران را یک گام مهم برای توسعه همکاری ها دانست. همچنین در این ملاقات خانم دومبیا هنری نیز الحاق جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه کار دریایی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در این ملاقات موضوعات مهمی را بررسی کردیم و به نظر من مدیرکل ILO پاسخ های مثبتی را به درخواست های شما ارائه داد و من نیز به سهم خود تلاش می کنم تمام کمک های فنی و آموزش لازم در خصوص اجرای مقاوله نامه را ارائه نمایم.

وی رویکرد ربیعی نسبت به توسعه حمایت های اجتماعی به خصوص برنامه های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت های اجتماعی از معلولان را مهم و مایه خرسندی ارزیابی کرد.

کد خبر 2310360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =