در حال حاضر برگزاري جشنواره كودك تثبيت كننده بقاي سينماي كودك است .

 محمد ابراهيم معيري كارگردان سينماي كودك ضمن بيان اين مطلب در گفت وگو با خبرنگار سينماي "مهر"در مورد دوران درخشان سينماي كودك گفت : در اوايل دهه هفتاد سينماي كودك دوران  درخشاني راگذراند.

وي در ادامه افزود : بچه هايي كه در ايران رشد مي كنند ،بچه هاي پيچيده اي هستند و به لحاظ فرهنگ شرقي و به لحاظ زود دست پيدا كردن به ابزار مدرنيته يكي از جوامع پيشگام در اين حيطه هستيم ،كلا كشور پر فراز ونشيب و ويژه اي داريم و اين خصوصيات باعث مي شود داراي بچه هاي ويژه اي نيز باشيم و سينما نيز جداي از جايگاه عجيب و ويژه اش مي تواند در اين حيطه با كودكان ما همگام باشد ،معنا از دل جامعه به وجود مي آيد و به دليل پيچيدگي هاي كه جامعه دارد خود به خود معنا ساز مي شود و شاهد توليد آثاري در اين خصوص در سينماي كودكمان مي شويم كه برخي ازاين آثار در آن سوي آبها نيز مورد توجه واقع شده اند .

اين كارگردان در ادامه خاطر نشان كرد : ما داراي ادبيات بسيار غني هستيم ،داستانهاي بسياري جهت تبديل شدن به فيلم كودك در اختيار داريم ،موقعيت هاي جعرافيايي بسيار مناسبي براي استفاده در لوكيشن هاي فبلم هاي كودك در اختيار داريم ،در كنار اين عوامل نوجوانها و كودكان بسيار باهوشي در اختيار داريم اين عوامل كه اشاره كردم پتانسيل و ظرفيت هاي ما در حيطه سينماي كودك است .

معيري افزود : اصلي ترين نقطعه ضعفي كه در حيطه سينماي كودك با آن مواجه هستيم ، اين است كه نتوانسته ايم سينماگراني را خاص سينماي كودك تربيت و  معرفي كنيم ،آن تعدادي هم كه وجود دارد ،متعلق به نسل گذشته است و آن تعداد سينماگر كودك هم كه جزو بازماندگان پيشينند فقط چند ماه به برگزاري جشنواره كودك به فعاليت مي پردازند و به طوركلي فاقد نگاه تخصصي به سينماي كودك و نوجوان هستيم ،البته امكانات آن را داريم ،ولي فاقد تمركز و برنامه ريزي درست در اين حيطه هستيم .

اين كارگردان افزود : الان  متاسفانه سينما را  به يك سمتي مي برند كه بار فرهنگي فيلمها به شدت كم رنگ ودر عوض نگاه كاسبكارانه و سود جويانه جانشين شده است .

 وي تاكيد كرد : در حال حاضر برگزاري جشنواره كودك تثبيت كننده بقاي سينماي كودك است ومكاني است جهت عرصه آثاري كه در طول يك سال در حيطه سينماي كودك توليد مي شود .

کد خبر 231455

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =