بیشتر مصوبات عفاف و حجاب مربو به دستگاه‌های فرهنگی است/ سهم نیروی انتظامی کمتر از 10 بند

اصفهان - خبرگزاری مهر: دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: 350 بند در موضوع عفاف و حجاب در شورای اجتماعی مصوب شده‌ اما نکته قابل توجه این است که کمتر از 10 بند مربوط به نیروهای انتظامی و سایر بندها مربوط به دستگاه‌های فرهنگی کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید حسین شاهمرادی عصر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در اداره ارشاد اصفهان با اشاره به زمان تاسیس این شورا اظهار داشت: زمانی که رهبر معظم انقلاب ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی را برعهده داشتند، ایده شورای فرهنگ عمومی را مطرح و در سال 64 این شورا را تاسیس کردند.

وی با اشاره به فعالیت‌های شورای فرهنگ عمومی استان ها، افزود: در شورای فرهنگ عمومی استان ها نماینده ولی فقیه و امام جمعه، استاندار نایب رئیس و مدیر کل ارشاد دبیر است که 22 عضو نیز دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به سفر خود به اصفهان تاکید کرد: هدف از سفرهای استانی تبیین اهمیت و جایگاه شوراهای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها و استان  است و بر این مبنا در این سفرها جلسات متعدد با نمایندگان ولی فقیه، مسئولان استانی و اعضای شوراهای فرهنگ عمومی گذاشته می‌شود تا سیاست‌ها و انتظارات شورای فرهنگ عمومی کشور به آنها ابلاغ شود.

وی بیان داشت: در این راستا از پیشنهادات و انتقادات مسئولان ذکر شده استقبال می‌شود، بیان داشت: مدیر کل ارشاد به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی در استان ها باید مسائل فرهنگی مهم را در این شورا مطرح کند تا تصمیم گیری درستی در باره آن  انجام شود.

وی اضافه کرد: رصد کردن و بررسی فرهنگ عمومی کشور از وظایف این شوراست و همه دستگاه های فرهنگی در آن عضو هستند.

حجت الاسلام شاهمرادی در تبیین بیشتر وظایف شورای عمومی فرهنگی اذعان داشت: وظیفه این شورا دخالت در وظایف دستگاه های فرهنگی نیست بلکه هر دو هفته یک بار  تشکیل جلسه داده و در راستای ایجاد همگرایی در مسائل کلی فرهنگی به ویژه در استان ها  تلاش می کند.

وی تاکید کرد: استان اصفهان از لحاظ فرهنگی و هنری یکی از مهمترین استانهای کشور است و اقدامات خوب فرهنگی نیز در آن انجام شده اما شورای عالی عمومی فرهنگ کشور باید و باید در رفع نواقص و ضعف ها و ناهنجاری های استان تلاش خویش را به کار بگیرد.

 دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه این شورا مصوباتش را برای ابلاغ به شورای عالی انقلاب فرهنگی می فرستد، تاکید کرد: این شورا رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را عملیاتی می کند و بر این مبنا  دیگر دستگاه های فرهنگی نیز مسئول عملیاتی کردن این رهنمودها هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه دو سال پیش شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع عفاف و حجاب را از دستور کار خارج و به وزارت کشور و شورای اجتماعی واگذار کرد، ابراز داشت: در این زمینه بالغ بر 350 بند در موضوع عفاف و حجاب تصمیم گیری شده و در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که  از 350 بند طراحی شده کمتر از 10 بند مربوط به نیروهای انتظامی و نظامی است و سایر بندها مربوط به دستگاه های فرهنگی کشور است که باید مورد توجه آنها قرار گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین موضوع سبک زندگی و سایر رهنمودهای رهبری از جمله وظایف شورای فرهنگ عمومی قرار گرفته است.
 

کد خبر 2315303

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =