دل نگرانیم به اعتماد مردم لطمه وارد شود/اجرای طرح های بهداشت و درمان استمرار داشته باشد

کرج – خبرگزاری مهر: نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در افتتاح اولین مرکز تخصصی مغز و اعصاب کرج اعلام کرد: طرح های اجرایی که از سوی متولیان امر بهداشت و درمان در کشور ارائه می شود باید استمرار داشته باشد چرا که دل نگرانیم به اعتماد مردم لطمه وارد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب شهید دکتر پاک نژاد ظهر جمعه با حضور نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و بسیاری از پزشکان و مسئولان ارشد استانی در کرج افتتاح شد.

دکتر محمد رضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: محور جامعه توسعه یافته انسان سالم است، دولت تدبیر و امید به سلامت مردم و همچنین وضعیت محیط زیست که با زندگی مردم عجین شده است اهمیت زیادی می دهد.

تابش با اشاره به طرح ارائه شده از سوی وزیر بهداشت، گفت: امیدواریم طرح دکتر سید حسن هاشمی مبنی بر اینکه بیماران با مراجعه به مراکز درمانی باید 10 درصد هزینه را پرداخت کنند استمرار داشته باشد.

با اتکا به نیروهای مستعد داخلی ایرانی آزاد و آباد خواهیم ساخت

وی در ادامه تاکید کرد: دل نگرانیم که به اعتماد مردم لطمه وارد و امیدواریم طرح های که از سوی متولیان امر بهداشت و درمان در کشور ارائه می شود استمرار داشته باشد چرا که طرح پزشک خانواده وزیر بهداشت دولت دهم به مرحله اجرا نرسید.

تابش در پایان گفت: با اتکا به نیروهای مستعد داخلی و با اعتماد به آنها ایران را آزاد، آباد و هم تراز با شأن تاریخی ملت ایران می سازیم.

در ادامه نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب اظهار داشت: البرز به علت نوپا بودن زیرساخت های لازم در بسیاری از زمینه ها را ندارد، جمعیت در این استان جوان است و به تبع امکانات کم است و این باعث به وجود آمدن بسیاری از مشکلات شده است.

عزیز اکبریان در ادامه تاکید کرد: در رابطه با حوزه پزشکی و بهداشت اگر کم کاری شود و یا مطابق با استانداردهای لازم کارها صورت نگیرد مشکلات عدیده ای در جامعه نمایان می شود.

مجلس با تمام توان در خدمت وزارت بهداشت و درمان است

وی تصریح کرد: البرز در زمینه ارائه خدمات چشم پزشکی از پایتخت بی نیاز است و امیدواریم با توجه به تخصیص اعتبارات در حوزه بهداشت و درمان در مابقی زمینه های تخصصی پزشکی نیز بی نیاز شود و نیازهای البرز نشینان در البرز تامین شود.

اکبریان در پایان سخنان خود یادآور شد: مجلس با تمام توان در خدمت وزارت بهداشت است، در تلاشیم که مشکلات بهداشتی را کم کنیم و در همین راستا مجلس با دولت همکاری خوبی دارد.

در ادامه مراسم مدیر گروه بهداشت دانشگاه تهران با بیان این مطلب تصریح کرد: باید الفتی میان مراکز بهداشتی و بیمارستان ها و همچنین جامعه به وجود آید.

دکتر حسین ملک افضلی بیان کرد: در فراهم کردن بسترهای بهداشت و درمان در کشور باید به آموزش و پژوهش بها داده شود.

وی گفت: وجود اولین مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب در نزدیکی بیمارستان باهنر کرج باید موجبات اتصال کاری این مرکز با بیمارستان را فراهم کند.

تاسیس بانک اطلاعات بیماران در امر آموزش موثر است

ملک افضلی ادامه داد: زیبا نیست وقتی مردم مریض می شوند از مراکز درمانی و بهداشتی خدمات بگیرند بلکه باید به مردم آموزش داده شود تا در مقابل بیماری ها خود را محافظت کنند.

این مسئول بیان کرد: آموزش در بیمارستان ها نباید منوط به تخت بیمارستان باشد یعنی وقتی مریض به آخر خط رسیده و بستری شده است به وی آموزش دهیم بلکه باید آموزش ها پیش از بیمار شدن افراد در جامعه در اختیار آنان قرار گیرد.

ملک افضلی تصریح کرد: زمان مصرف کنندگی دیگر به سر آمده است باید تولید کننده شویم و بسترهای مناسب را برای پژوهش در زمینه های بهداشتی و درمانی فراهم کنیم.

مدیرگروه بهداشت دانشگاه تهران در پایان یادآور شد: یکی از کارهای که می تواند در این زمینه مفید فایده باشد تاسیس بانک اطلاعات بیماران است به طوری که این اطلاعات وارد سامانه شود تا در اسرع وقت بتوان از این اطلاعات در بحث ارائه آموزش به مردم در سطح جامعه استفاده کرد.

گفتنی است؛ اولین مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب شهید پاک نژاد در کرج به منظور حذف مشکلات سفر به تهران، امکان کسب تجربه و انتقال علم توسط پزشکان کرجی و در نهایت فعالیت علمی و پژوهشی، تولید علم و همکاری بین بخشی و علمی با سایر مراکز معتبر داخلی و خارجی تاسیس شده است.
 

کد خبر 2315612

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =