دولت در طرح دریا عملکرد قابل قبولی دارد

ساری - خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : با وجود اینکه دولت تدبیر و امید متهم است که در امور فرهنگی سهل انگاری می کند ولی در طرح دریا عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مطهری بعد از ظهر جمعه در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس در مازندران، با بیان اینکه گاهی نوع رفتار ما با مردم تاثیر گذار است ، گفت : برخورد مناسب یک مسئول سبب  جذب مردم می شود .

مطهری با تاکید بر اینکه هدف ما باید جذب قشر سهل انگار باشد ، متذکر شد : همایشی درباره حفظ حجاب برگزار می شود که متاسفانه تنها افراد محجبه در آن شرکت می کنند.

وی تاکید کرد: اگر همایشی برگزار شود که خانمهای بدحجاب در آن حضور داشته باشند کار موثری انجام داده ایم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکارهای اساسی برای جذب جوانان به حوزه دین، گفت : اگر به افرادی که از الگوهای اسلامی فاصله دارند احترام بگذاریم مسلما آنها نیز به مباحث دینی جذب می شوند.

فضای جامعه را نباید امنیتی کرد

مطهری با تاکید بر اینکه نباید فضای جامعه را امنیتی کرد ، افزود : چرا باید سواحل ما پر از سرباز باشد .

وی با بیان اینکه باید در سواحل برنامه های مذهبی و تفریحی در کنار هم برگزار شود ، ادامه داد : اگر امکانات و شرایط لازم را در سواحل برای جوانان فراهم و با برنامه ریزی درست آنها را به مقوله دینی جذب کردیم  درمباحث فرهنگی موفق می باشیم.

حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه کارهای فرهنگی کار سختی نیست ، اظهار داشت : بدلیل زمان بر بودن کارهای فرهنگی پس از مدت طولانی ، بازدهی آن را مشاهده می کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی ازوعده های شیطان ناامیدی است ، گفت : دولت روحانی با شعار امید بر سرکار آمد و مسئولان نیز باید امیدوارانه برای تحقق اهداف خود تلاش کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه از ظرفیت های استان باید بدرستی استفاده شود ، افزود : خداوند به استان مازندران زیبایی هایی داده که آن را باید یک فرصت تلقی و در جهت رفع مشکلات آن تلاش صورت گیرد .

حجت الاسلام آقاتهرانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه صدای اذان باید در همه مراکز فرهنگی و سازمانها طنین انداز شود ، ادامه داد : در کشور آمریکا در همه هتل ها انجیل با خطی زیبا وجود دارد ولی متاسفانه در کشور ما کمتر به مسائل مذهبی توجه می شود .

وی با تاکید بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی ، گفت : مقام معظم رهبری نیز بارها بر این نکته تاکید داشته اند.

نمادهای اسلامی در سواحل احداث شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین بر ساخت نمادهای اسلامی در سواحل تاکید کرد و گفت : مسئولان استانی خود باید مشکلات استان را با برنامه ریزی درست برطرف کنند و منتظر حل آن توسط دیگران نباشند.

لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیزبا اشاره به مناسب سازی طرح دریا ویژه بانوان گفت : این مکان ها دچار چالش های فرهنگی  بوده که باید این مشکلات برطرف شود.

وی افزود : در برخی مکان ها که مختلط است رفتارها و پوششهایی وجود دارد که مناسب جامعه اسلامی نیست.

وی مهمترین مسئله استان مازندران را بحث گردشگری دانست و افزود : گردشگران بسیاری از سراسر جهان و ایران برای تفریح به مازندران می آیند که مسئولان استانی باید  از این ظرفیتها استفاده کنند.

کد خبر 2315616

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =