پژوهشكده انرژي و بهينه سازي سوخت در دانشگاه اميركبير راه اندازي مي شود // حجم قراردادهاي دانشگاه اميركبير با صنايع به ده ميليارد تومان مي رسد

رييس دانشگاه صنعتي اميركبير از راه اندازي پژوهشكده انرژي و بهينه سازي سوخت و پژوهشكده محيط زيست در اين دانشگاه خبر داد.


دكتر فهيمي فر در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهي"مهر" افزود: دانشگاه اميركبير در صدد گسترش مركز رشد دانشگاه با شركت هاي خارج از دانشگاه است و تلاش مي كند، بسياري از تحقيقات دانشگاهي را به فناوري تبديل كند. دانشگاه در اين بخش، از ايده هاي جديد حمايت مي كند و در جهت توسعه اين ايده ها گام برمي دارد.

وي خاطر نشان كرد: در سال 83، حجم قراردادهاي دانشگاه اميركبير با صنايع مختلف 4 ميليارد تومان بود كه اين رقم براي سال 84، ده ميليارد تومان پيش بيني شده كه تا كنون 6 ميليارد تومان از اين رقم محقق شده است. 

وي تصريح كرد: همچنين دانشگاه اميركبير در نظر دارد، در شهرهاي نزديك اقدام به راه اندازي پژوهشكده كند. در اين راستا مذاكرات لازم جهت ايجاد پژوهشكده محيط زيست در دماوند و انجام تحقيقات ميداني در اين زمينه صورت گرفته است. 

رييس دانشگاه اميركبير اظهار داشت: راه اندازي پژوهشكده انرژي و بهينه سازي سوخت نيز از مهمترين سياست هايي است كه در سال جاري در دانشگاه اميركبير به اجرا درمي آيد. با توجه به نياز كشور در زمينه انرژي و سوخت، دانشگاه در اين خصوص فعاليت هاي علمي زيادي را انجام داده است.

کد خبر 231577

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =