نباید برای تامین مالی بخش صنعت تنها به بانکها رجوع کرد

اهواز ـ خبرگزاري مهر: معاون برنامه ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تامین مالی بخش صنعت نباید تنها به بانکها تکیه کرد و باید از روش های دیگری برای این کار استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسين ابويي مهريزي ظهر امروز در مراسم گراميداشت روز صنعت و معدن خوزستان اظهار كرد: یکی ‌از اقدامات انجام شده در اين وزارتخانه، پیگیری برای تامین منابع مالی بخش صنعت است. البته نباید اين نكته را فراموش كرد كه ما نبايد به بانك ها به عنوان تامين كننده مالي نگاه كرد بلكه بايد از ساير روش ها براي تامين مالي خود استفاده كنيم.

وي افزود: بدترین وضعیت در هر جامعه، رکود تورمی است که خوشبختانه در حال حاضر تورم در کشور مهار شده است. در حال حاضر در کنار نقاط قوت کشور ما در بین 189 کشور دنیا از نظر فضای کسب و کار رتبه 152، در زمينه رقابت پذیری ميان 148 کشور رتبه 82، در عملکرد رقابت صنعتی ميان 123 کشور رتبه 57، در شاخص رونق اقتصادی هم در بین 142 کشور رتبه 101 و در نهايت در زمينه آزادیهای اقتصادی از بین 178 کشور رتبه 173 را دارا هستیم.

معاون برنامه ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت تصریح‌ کرد: در هشت ماهه کار دولت یازدهم واردات رشد هفت درصدی و صادرات رشد شش درصدی داشت. در این مدت عمده تولید ما با رشد همراه بودند و تعداد پروانه های بهره برداری و سرمایه عملی نيز چهار درصد و سرمایه گذاری هاي انجام شده در این بخش 38 درصد رشد داشت.

ابويي مهريزي بیان كرد: ایجاد امید و انگیزه، مهار تورم، موفقیت در ایجاد ثبات و آرامش سیاسی و اقتصادی، استمرار در کاهش نرخ تورم، بازنشاندن ایران و ایرانی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی به دنیا و تعامل سازنده به عنوان گزینه عقلانی و اثربخش، تغییر فضاي تخاصم و پرخاش داخلی به فضای همدلی وحدت بین مردم و دستگاه های اجرایی و قوا از جمله اقدامات خوب و مفيدي است كه دولت یازدهم در کشور انجام داده است.

وي عنوان كرد: رشد منفی اقتصاد كه در سال 91 به اوج رسید اما خوشبختانه در سال 92 به شدت کاهش یافت. برنامه‌ پشتیبانی از رونق و توسعه تولید و سرمایه‌ گذاری به اتمام رسيده است و از سوي اين وزارت تقدیم رئیس ‌جمهور شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارایه پیش ‌نویس لایحه حمایت از تولید نيز از اقداماتي مي باشد كه تا چند روز آینده نهایی و نتيجه آن اعلام می‌شود.


 

کد خبر 2319674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =