عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مجازات اراذل و اوباش متناسب با جرايم سنگين آنان نيست ، تصريح كرد : حكم مجازات اين قبيل افراد بايد در فرصت كوتاهي و بدون تعلل اجرا شود .

نيره اخوان در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر با بيان اين مطلب افزود : تعلل در اجراي حكم افرادي كه در ملاء عام به حقوق مردم تجاوز مي كند و موجبات نا امني را در جامعه فراهم مي آروند و افرادي نيز شاهد جرايم آنان بوده اند به طور حتم جايز نيست و دستگاه قضايي بايستي در فرصت كوتاهي به اجراي مجازات آنان اقدام نمايد .

وي افزود : مجازات فردي كه به دليل تخلف مالي بايد مدتها در زندان بسر برد با فردي كه به حقوق مردم تجاوز كرده نبايد متناسب باشد و رسيدگي به پرونده چنين افرادي نمي بايست طولاني گردد بلكه بايد در مدت زمان كوتاه رسيدگي و در ملاء عام مجازات شوند تا سايرين شاهد برخورد سريع و قانوني با چنين افرادي باشند .

اخوان در ادامه تصريح كرد : قوه قضاييه كارش با آبروي مردم است و نبايد به سادگي از چنين افرادي كه به آساني به حقوق مردم تجاوز مي كنند بگذرد .

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي به طرح دادستاني در مبارزه با مزاحمان خياباني اشاره كرد و گفت : به طور حتم  اجراي اين طرح در برخورد با اراذل و اوباش كه مبارت به آزار و اذيت مردم مي كنند بسيار موثر خواهد بود اما اين طرح بايد به صورت مستمر و حتي شديدتر ادامه يابد .

کد خبر 232329

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =