حلاوت سفر رهبری در کام مردم همدان ماندگار است/ خواسته همدانی ها در آستانه دهمین سالگرد سفر

همدان – خبرگزاری مهر: 15 تیرماه امسال که از راه برسد برای مردم همدان یادآور روزی بزرگ و مقارن با دهمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به این استان است که برکات فروارنی برای این استان به همراه داشت چراکه علاوه بر برکات معنوی، این سفر در آبادانی همدان و جبران عقب ماندگی های آن نقش به سزایی داشت که از ذهن مردم همدان فراموش نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سفرهای مقام معظم رهبری همواره برکات فراوانی برای رشد و پیشرفت استانهای کشور، آشنایی با مسائل و مشکلات مناطق کشور و همچنین افزایش روحیه و دلگرمی مردم در اقصی نقاط کشور داشته است.

در همین راستا همدانی ها درحالی دهمین سالروز سفر مقام معظم رهبری به این استان را جشن می گیرند که دستاوردهای معنوی و مادی این سفر به یاد ماندنی چهره و سیمای همدان را به استانی آباد و پیشرو تبدیل کرده است.

به گفته بسیاری از شهروندان همدانی تیرماه یادآور خاطرات ماندگار سفر مقام عظمای ولایت به استان همدان و دیدار با قشرهای مختلف مردم است، سفر پرخیر وبرکتی که فصل نوینی از پویایی در ابعاد مختلف  اجتماعی و اقتصادی را برای مردم این خطه از کشورمان گشود و اینک پس از گذشت 10 سال از آن ایام سراسر شور وشوق مصوبات سفراجرایی شده است.

همین امر بهانه ای شد تا در آستانه دهمین سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب به استان همدان با تنی چند از مدیران استان از جمله مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان به گفتگو بنشینیم.

حجت الاسلام علی دشتکی اظهار داشت: سفرهایی که مقام معظم رهبری انجام می دهند اگر یک مقدار دقت داشته باشیم متوجه می شویم که با سایر سفرهای مسئولان متفاوت است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان افزود: شاید سفر دیگر مسئولان بابت ارائه یکسری خدمات به مردم باشد لکن سفرهای مقام معظم رهبری ضمن اینکه آن ارائه خدمت را دارد اما هدف اصلی آن ارائه الگو و راهکار برای بخش های مختلف است و تنها صرف ارائه خدمات نیست.

وی بیان داشت: چنانچه در منطقه یا استانی توازن برقرار نباشد به آن موضوع پرداخته می شود و به آن بخشی که نامتوازن است به صورت عملی پرداخته می شود و طبیعتا مسئولان ارائه الگو را در بحث های سیاست گذاری اجرایی و عملکردی مورد توجه قرار می دهند.

حجت الاسلام دشتکی اضافه کرد: در آن برهه از زمان که مقام معظم رهبری به استان سفر می کنند شاید بخش های مختلف کاستی هایی داشته باشند که آن روز مسئولان استان به آن توجه آنچنانی ندارند اما در نگاه هوشمندانه دفتر معظم له به این موضوعات پرداخته شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان عنوان داشت: در یک دهه قبل احساس کمبود آب نمی شد اما در یکی از نکات شاخص که در سفر مقام معظم رهبری در همدان اتفاق افتاد همین مسئله بود.

وی در ادامه گفت: یکی از اولویت های سفر مقام معظم رهبری به استان ارائه الگو و راهکار به استان ها است.

حجت الاسلام دشتکی اذعان داشت: ارائه الگو و گوشزد اولویت ها و پرداختن به نقاط ضعف و آسیب ها برکاتی است که در سفر مقام معظم رهبری در سفرها بوده است و تنها این مانده که ما تا چه اندازه بتوانیم از این الگوها بهره بگیریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان ابراز داشت: اما مهمترین برکت معنوی سفر معظم له بحث تعظیم شعائر دینی و پرداختن به محوریت مردم در نقاط اسلامی بود که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست.

وی افزود: هنگامی که مقام معظم رهبری در استان ها اینگونه مواردی را مورد ارزیابی قرار می دهند برای همیشه این برکات و معنویات ماندگار خواهد بود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان بیان داشت: یکی از شاخص ترین برکت معنوی که در سفر مقام معظم رهبری در همدان قابل مشاهده و لمس بود برخورد مقام معظم رهبری با مردم و اقشار مختلف بود که باز هم در اینها نوعی پیام است که مخصوصا مدیران باید به این بحث توجه داشته باشند.

حجت الاسلام دشتکی اضافه کرد: همچنین توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در اولویت کاری ایشان بود چراکه یکی از ضرورت های ما فرهنگ ایثار و شهادت است و مسئولیت پذیری در سیره رفتاری آن بزرگوار به صورت غیر مستقیم قابل مشاهده است که اگر به آن توجه شود دریایی عظیم از برکت و عظمت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان عنوان داشت: تکلیف محوری نیز یکی از نقاط برجسته سفر رهبری به استان همدان بود که باید تلاش کنیم این برکات معنوی به صورت یک فرهنگ بین مردم و مسئولین نهادینه شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان نیز در گفتگو با مهر با بیان اینکه سفر مقام معظم رهبری یک سفر استثنایی و دارای ویژگی های خاص خود است، گفت: این سفر با هیچ سفری قابل مقایسه نیست و بعد معنوی آن بسیار بالا است.

ابوالقاسم الماسی با اشاره به اینکه حضور مقام معظم رهبری در استان باعث دلگرمی و قوت قلب علاقه مندان به نظام می شود، افزود: اگر برکاتی که سفر ایشان دارد کنار بگذاریم، در واقع به استان ها یک نشاط و شور می بخشد و حضورشان برای جوانان و علاقه مندان منشا نورانیت است.

وی بیان داشت: مردم در سفرهای مقام معظم رهبری احساس خوبی به ایشان و انقلاب دارند که این روحیه به شدت تقویت می شود و این مسئله خیلی مهمی است که در کنار کارهای مادی و اجرایی دنبال می شود.

الماسی با بیان اینکه حضور ایشان در استان همدان بعد معنوی پررنگتری داشت، اضافه کرد: حضور مقام معظم رهبری در همدان در کنار این بعد معنوی در راستای رشد و توسعه استان نیز بی تاثیر نبود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان با اشاره به اینکه از آن زمان خاطراتی دارم و سفر مقام معظم رهبری برایم خیلی جالب بود، عنوان داشت: در زمان سفر مقام معظم رهبری کارها خیلی خوب پیگیری می شد و اعضای ستاد و افرادی که با مقام معظم رهبری همراه بودند افرادی هدایت گر، کاردان و منضبط بودند و هر کس به خوبی وظیفه خود را می دانست و تقسیم کارها جالب بود.

وی ابراز داشت: همچنین توجه مقام معظم رهبری به تمامی اقشار در استان که باید مورد تفقد ایشان قرار می گرفتند نیز جالب بود و در این دیدارها تمامی افراد از جمله کاسبان، دانشگاهیان، روحانیون و غیره مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفتند.

الماسی اذعان داشت: دو برنامه با ایشان داشتیم که یکی همایش دانشگاهیان و دیگری همایش نخبگان و جوانان بود که در این مورد بهترین خاطره ام ملاقات رو در رو با مقام معظم رهبری بود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان با بیان اینکه واقعا برایم خیلی لذت بخش بود که مسئولیت دو برنامه مهم را در سفر مقام معظم رهبری به عهده داشتم، افزود: در آن زمان شبانه روز کار می کردیم و اصلا احساس خستگی نمی کردیم چراکه این برنامه ها برای بالاترین مقام معنوی کشور بود.

اما مردم همدان نیز که شرح دلدادگی و ارادت آنها به ولایت فقیه زبانزد عام و خاص است، سال‌ها آرزوی دیدن پیر فرزانه خود را داشتند تا سرانجام با سفر ایشان به این استان کام‌های تشنه محبان ولی فقیه زمان، سیراب شد.

برکات سفر ایشان را نمی‌توان در جنبه‌ها و قالب‌هایی محدود قرار داد و امکان سنجش ثمرات آن حضور با متر و معیارهای معمول وجود ندارد، بلکه برای ارزیابی این حضور لازم است به اعماق دل شهروندان این استان رجوع کرد.

در آستانه سالروز این سفر پر خیر و برکت به میان اهالی این استان رفتیم تا نظرات آنها پیرامون دستاوردهای سفر معظم‌له و میزان رضایت‌مندی آنها از مسئولان اجرایی برای رسیدگی به وضعیت همدان پس از آن سفر را جویا شویم.

محترم داوری گفت: شور و حال روزهای قبل از آن سفر وصف شدنی نیست و ما هر ساعت انتظار دیدار یار را داشتیم.

وی با گلایه از اینکه متأسفانه مسئولان در سال‌های گذشته آنچنان که باید و شاید در راستای کار فرهنگی در استان اقدام نکردند، افزود: برکات و آثار آن سفر هنوز در جامعه جاری و ساری است.

این شهروند با اشاره به بهر‌ه‌برداری از پروژه‌های مصوب سفر ایشان به استان طی سال‌های گذشته، اظهار می‌کند: شکی نیست این طرح‌ها تأثیر بسزایی در بهبود وضعیت مردم در اقصی نقاط استان داشته است.

وی در خصوص میزان رضایت از عملکرد مسئولان در تحقق فرامین رهبر انقلاب پس از سفر ایشان به استان با بیان اینکه باید واقع‌بین باشیم، می‌گوید: اگر بگوئیم هیچ کاری پس از آن سفر از سوی مدیران استان صورت نگرفت بی‌انصافی است، اما باید پذیرفت به تمام منویات رهبر انقلاب در این باره عمل نشده است.

وی با بیان اینکه وضعیت امروز استان می‌توانست متفاوت از آنچه می‌بینم باشد، معتقد است سفر رهبر انقلاب به همدان نوعی تشویق و ایجاد انگیزه برای متولیان به منظور رسیدگی به وضعیت استان و ارج نهادن به مردم همدان بود.

کد خبر 2324310

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =