دانشگاه نباید درگیر سیاسی بازی شود/ صنعت دانش بنیان راهکار خنثی کردن تحریم‌ها

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند مسایل سیاسی باید در یک جو منطقی، اخلاقی و آرام مطرح شود البته این بدین معنی نیست که دانشگاه ها نسبت به مسایل سیاسی حساس نباشند بلکه نباید درگیر سیاسی بازی شوند.

دکتر حسن مسلمی نائینی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دیدار اساتید دانشگاه با مقام معظم رهبری گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری به برخی از مسایل تاکید کردند از جمله این که دانشگاه ها نباید جولانگاه مسایل سیاسی مخرب شود که این مساله سم مهلکی برای پیشرفت علمی دانشگاه ها است و از پیشرفت علمی کشور جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید کردند مسایل سیاسی باید در یک جو منطقی، اخلاقی و آرام مطرح شود البته این بدین معنی نیست که دانشگاه ها نسبت به مسایل سیاسی حساس نباشند بلکه نباید درگیر سیاسی بازی شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: از دیگر مسایلی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند ارتباط استاد و دانشجو بود. ایشان یادآور شدند که رفتار و منش استاد بسیار بر دانشجو تاثیرگذار است و بر شخصیت وی موثر است و استاد به عنوان الگویی برای دانش آموز است.

وی ادامه داد: بحث دیگری که مطرح شد ارتباط صنعت و دانشگاه بود. مقام معظم رهبری بر ارتباط مستقیم مراکز اجرایی و دانشگاه ها تاکید داشتند و تاکید کردند که اقتصاد و صنعت باید دانش بنیان شود و در این صورت است که می توانیم جلوی تحریم های خارجی بایستیم و آنها را خنثی کنیم.

کد خبر 2324457

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha