میراث فرهنگی همدان زیرساخت های گردشگری را تقویت کند/ نقشه راه گردشگری همدان تدوین شود

همدان - خبرگزاری مهر: معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اهمیت توجه به زیر ساخت های گردشگری در استان همدان گفت: متولی اصلی گردشگری در استان همدان سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری است که باید در راستای ارتقا گردشگری اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود رضا عراقی ظهر یکشنبه در حاشیه استقبال از مدیران تور گردان کشور های خارجی در همدان در جمع حبرنگاران اظهار داشت: گردشگری ابعاد وسیعی دارد که به زیر ساخت ها، تامین امکانات رفاهی و پتانسیل ها و جاذبه های طبیعی مرتبط است.

محمود رضا عراقی با تاکید بر اینکه در استان همدان باید جاذبه های گردشگری را ساماندهی کنیم، افزود: در تپه عباس آباد تغییرات اساسی انجام و رستوران آن تعمیر می شود و در غار علیصدر نیز ساماندهی های لازم انجام شده و پارکینگ نیز احداث شده است.

وی با بیان اینکه باید به کمک بخش خصوصی در تامین زیر ساخت هایی مانند احداث هتل اقدام کرد، بیان داشت: بخش خصوصی باید با توجه به کمبود اعتبارات خصوصی وارد عمل شود و در تامین زیر ساخت ها به بخش دولتی کمک کند.

انتظارات گردشگری در استان همدان برآورده نشده است

عراقی در ادامه سخنانش ابراز داشت: متاسفانه تا کنون به انتظاراتی که در حوزه ارتقا گردشگری و اینکه گردشگری باید محور اول استان باشد، نرسیدیم.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در مورد تاثیر دعوت از مدیران آژانس های اروپایی به استان همدان، گفت: همدان باید به همه شناسانده و به همه دنیا معرفی شود که یکی از راه های معرفی همدان، دعوت از مدیران تور های گردشگری به همدان است.

عراقی با اشاره به اینکه حضور گردشگران و تورهای خارجی و مدیران آنها در استان همدان فرصت مناسبی برای معرفی استان همدان است، اظهار داشت: مدیران می توانند مبلغان خوبی برای معرفی استان همدان به تمام دنیا باشند.

وی با تاکید بر اینکه در دعوت مدیران تورهای مسافرتی اروپایی به همدان شرکت سیاحتی علیصدر همکاری داشته است، بیان داشت: با رایزنی هایی که انجام شد دبیر شرکت مارکوپولو مدیران تور گردان شرکت های اروپایی را به همدان دعوت کرد.

عراقی با بیان اینکه نزدیکی همدان به برخی از استان های کشور فرصت مناسبی برای استان همدان در جذب گردشگران است، ابراز داشت: زیر ساخت های همدان مانند راه آهن و فرودگاه نیز در حال ساخت است و فقط نیاز به حمایت مسئولین دارد تا با چند حرکت مانند دعوت گردشگران خارجی، همدان را معرفی کرد.

وی با بیان اینکه استان همدان اراده جذب گردشگر را دارد، عنوان داشت: امشب بعد از بازدید تورها از مناطق گردشگری همدان مانند غار علیصدر، لالجین، تپه هگمتانه جلسه ای را با آنها برگزار خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در مورد کارشناسی در حوزه گردشگری همدان، ابراز داشت: باید نقشه راه در حوزه ارتقا گردشگری استان همدان کاملا مشخص شود و کار کارشناسی انجام شود.

کارهای کارشناسی در حوزه گردشگری همدان فراموش نشود

عراقی با بیان اینکه کمیته تبلیغات نیز شکل گرفته است، ابراز داشت: اتاق فکری در راستای انجام کارهای کارشناسی و حوزه تبلیغات استان باید تخصصی عمل کرد واز حالت سنتی خارج شد.

وی با تاکید بر اینکه همدان نیاز به یک پکیج کامل گردشگری دارد، عنوان داشت: هزینه هایی که در تبلیغات و در زیر ساخت ها هزینه شود باید کاملا مشخص شده و همه اینها مانند یک پروژه عمرانی دیده شود و همه منابع و زمان بندی و نیروی انسانی مشخص باشد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه متولی اصلی در استان همدان در حوزه گردشگری، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان است، بیان داشت: میراث فرهنگی باید در راستای گردشگری طرح بدهد، برنامه بدهد و اعتبار بگیرد و یا در کارگروه ها برنامه ها و طرح های خود را اعلام کند.

عراقی بیان داشت: متولی اصلی کار گردشگری میراث فرهنگی است که کار را برای آن مشخص کردیم و باید به دنبال کار باشد.

کد خبر 2326249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =