معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي گفت : همايش علمي، فرهنگي و گردشگري خليج فارس با هدف مقابله با رسانه هاي خارجي در خصوص تحريف تاريخ از روز يكشنبه در دانشگاه تهران و جزيره قشم آغاز مي شود.

دكتر احمدي در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهي "مهر" افزود: اولين همايش علمي و فرهنگي گردشگري خليج فارس همزمان با روز جهاني جهانگردي با حضور اساتيد دانشگاه ها، دانشجويان ايراني و خارجي دانشگاه هاي كشور برگزار مي شود.

وي افزود : جلب توجه افكار عمومي بر اهميت منطقه استراتژيك خليج فارس و تقويت تفكر حفظ تماميت ارضي كشور،  مقابله با تبليغات رسانه اي در كشورهاي غربي و عربي در خصوص تحريف تاريخ، همچنين مقابله با عنوان به كار برده شده درباره خليج فارس و همچنين فراهم آوردن امكان بازديد و آشنايي با جاذبه هاي گردشگري، فرهنگي و تاريخي منطقه خليج فارس از اهداف برگزاري اين همايش است.

وي در ادامه افزود: در مراسم افتتاحيه اين همايش براي اولين بار سمفوني خليج فارس اثر شاهين فرهت اجرا مي شود. نمايشگاهي از  اسناد و نقشه هاي تاريخي خليج فارس نيز همزمان با همايش برپا مي شود.

معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي خاطرنشان كرد: برنامه گردشگري همايش نيز با حضور دانشجويان خارجي و ايراني منتخب و فعال در جهاد دانشگاهي دانشگاه هاي سراسر كشور در خليج فاس و جزيره قشم برگزار مي شود.

به گزارش "مهر"، همايش علمي، فرهنگي و گردشگري خليج فارس از سوم تا ششم مهر ماه در دانشگاه تهران و جزيره قشم برگزار مي شود. 

کد خبر 232691

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =