رئيس سازمان تبليغات اسلامي لرستان در گفتگو با "مهر": در دين اسلام نظافت و پاكيزگي با ايمان آميخته است

رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان لرستان با اشاره به اينكه مسجد بهترين مكان براي برقراري ارتباط با خداوند است، بر ضرورت پاكيزيگي اين پايگاههاي معنوي تأكيد كرد و گفت: در دين اسلام نظافت با ايمان آميخته است .

حجت الاسلام اسماعيل قبادي رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان لرستان در گفتگو با خبرنگار گروه دين و انديشه "مهر" گفت : ماه رمضان ماه ميهماني خداوند است و دهه نكوداشت نيز، بانگ بيدار باش مردم براي حضور در اين ماه مبارك است .

وي با اشاره به اينكه مسجد مكاني مناسب براي دستيابي به الطاف خداوندي است، گفت: مسجد بهترين مكان براي ارتباط با خدا خواهد بود، به همين دليل نيز بايد بسيار پاكيزه باشد .

رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان لرستان افزود: بطور طبيعي، ضروري است كه دهه اي با نام دهه بهداشت و نكوداشت مساجد برگزار شود، اما اختصاص دادن يك دهه  به امر بهداشت و نكوداشت مساجد، در طول سال كافي نخواهد بود .

وي با اشاره به عملكرد مناسب سازمان تبليغات اسلامي در اين زمينه، گفت: سازمان تبليغات اسلامي در اجراي اين طرح در شهرستانهاي مختلف بسيار موفق بوده است، رفع نواقص موجود در مساجد، اعم از ترميم  وضوخانه ها، شستن فرشها ، ترميم لامپها و تعميرات جزئي ديگر در جهت مهيا ساختن مساجد براي شرفيابي مؤمنان در ماه مبارك رمضان از برنامه هاي اين دهه  خواهد بود . 

حجت الاسلام قبادي در رابطه با تأثيرات محيط پاكيزه بر حضور مردم گفت:  بطور طبيعي اگر بسترهاي مناسب و مطلوبي وجود داشته باشد، مؤمنان و جوانان براي عبادت به سوي  مساجد جذب خواهند شد.

وي در ادامه افرود: از لحاظ روانشناسي، جاذبه فضاي مساجد تأثير بسياري برحضور مردم در اين پايگاههاي معنوي، فرهنگي و انسان ساز خواهد داشت و يكي از راههاي ايجاد جاذبه در مساجد نيز توجه به امر پاكيزگي آنها است .

حجت الاسلام قبادي به رواياتي كه در اين زمينه نقل شده است اشاره كرد و گفت: در دين اسلام، ما همواره به رعايت بهداشت فردي و اجتماعي مأمور هستيم ، آنچنان كه در دين اسلام نظافت با ايمان آميخته است و ايمان به خداوند پاكي و طهارت را مي طلبد .

وي با اشاره به اينكه اسلام  نه تنها بر طهارت فيزيكي كه بر طهارت روحاني و نفساني مؤمنان نيز تأكيد مي كند و بهداشت و پاكيزگي را از زمينه هاي لازم براي تهذيب نفس بر مي شمرد، تأكيد كرد: براي رسيدن به درجات عالي پاكي روحي و نفسي بايد به پاكي و نظافت فردي هم اهميت داد .    

کد خبر 233351

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =