دو هزار و 494 مورد بازرسی از اصناف بهار انجام شد

بهار- خبرگزاری مهر: رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهار با بیان اینکه توزیع اقلام دولتی طی ماه رمضان در شهرستان بهار مورد استقبال قرار نگرفت، گفت: در چهارماه اول سالجاری دو هزار و 494 مورد بازرسی از اصناف بهار انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی صفدر فلاح ظهر سه شنبه در کمیته تنظیم بازار شهرستان بهار با اشاره به اینکه هم ترازی تقریبی قیمت اقلام دولتی با قیمت موجود در بازار سبب استقبال کمرنگ مردم از خرید این اقلام شد، اظهار داشت: در ماه رمضان امسال 47 تن برنج اروگوئه، 80 تن شکر، 47 تن مرغ منجمد و گوشت قرمز در این شهرستان توزیع شده است.

فلاح همچنین در مورد اجرای فروش فوق العاده اقلام مصرفی در ماه رمضان به جای برگزاری نمایشگاه کالا در شهرستان بهار نیز اظهار داشت: طبق هماهنگیهای به عمل آمده با 12 واحد صنفی در شهرستان بهار در فاصله زمانی 10 روز هماهنگ و این اصناف نسبت به فروش اقلام پرمصرف خانواده ها در این ماه با قیمتی معادل 10  تا 15 درصد پائین تر از قیمت بازار، اقدام کردند.

وی اذعان داشت: در چهارماهه اول سالجاری صنعت، معدن و تجارت شهرستان دو هزار و 494 مورد بازرسی از اصناف شهر بهار با 121 مورد تشکیل پرونده و 243 مورد تخلف به ثبت رسانده است.

وی هزار و 305 مورد بازرسی از اصناف شهر لالجین با 76 مورد پرونده و 120 تخلف، هزار و 68 مورد بازرسی در شهر صالح آباد با 39 پرونده و 59 تخلف در مجموع را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: در مجموع شهرستان بهار در این مدت چهار هزار و 867 مورد بازرسی که منجر به تشکیل 236 مورد پرونده قضایی و 415 مورد تخلف با جریمه ریالی 526 میلیون و 107 هزار و 430 ریال شده را به انجام رسانده است.

فلاح همچنین اظهار داشت: از این میزان تخلفات 27 درصد مربوط به گرانفروشی، 21 درصد کم فروشی و 31 درصد نیز مربوط به عدم درج قیمت بر روی کالاها بوده است.

وی در خصوص میزان گزارش های ارسال شده به ستاد خبری صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهار نیز، گفت: در چهار ماهه اول سالجاری 89 مورد گزارش تلفنی، 69 مورد حضوری و 79 مورد گزارش کتبی از نحوه عملکرد اصناف توسط مردم به ستاد خبری شهرستان ارسال شده است.

فلاح در مورد میزان نوسانات قیمت در بازار نیز اظهار داشت: در چند ماهه اخیر نوسانات قیمت در بازار کم بوده و تغییرات قابل لمس نبوده است فقط در حوزه لبنیات در ماه رمضان افزایش 15 درصدی رخ داده است که دلایل آن توسط مسئولین ذیربط در حال بررسی است.

کد خبر 2336031

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =