تسکین آلام مردم مظلوم غزه با حمایت ایرانیان

رئیس دیوان عالی کشور گفت:ایران با دفاع از مردم مظلوم غزه و فلیطین موجب امیدواری و تسکین آلام آنها می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر،آیت الله احمد محسنی گرکانی روز سه شنبه در جلسه هيات عمومي كيفري اصراري ديوان عالي كشور اظهار داشت:ایمان به خدا سرچشمه همه خوبي هاست خداي تبارك و تعالي براي رسيدن بندگانش به سعادت دنيا و آخرت نعمت هاي فراواني را در اختيار آنان قرار داده است . اوّل نعمت هائي كه به همه انسانها عطاء فرموده همانند سلامتي اعضاء بدن ، قلب سالم ، دست و پاي سالم ، بينائي و شنوايي و همه اين نعمت ها در وجود ظاهري مؤمن و كافر يكسان است . دوّم برخي از نعمت ها اگرچه براي انسان ظاهر و آشكار نيست ولي انسان آنها را درك مي كند مانند عقل ، دانائي ، فهم ، فكر و بصیرت است.

رئيس هيأت عمومي ديوان عالي كشور افزود: اينها و صدها و هزاران نعمت هاي ظاهر و باطن را خداوند ابزار و وسيله رسيدن انسان به سعادت قرار داده كه براي او تكيه گاه مطمئنی باری تقرب به خدا  باشد.

وی به معني كلمه وسيله پرداخته و اضافه كردند : واژه وسيله در قرآن در سوره هاي مائده و اسراء آمده است و خداي تبارك و تعالي از بندگانش خواسته از وسيله استفاده كنند . وسيله مفهوم گسترده اي دارد هر كار نيك و شايسته اي را شامل مي شود لذا براي اينكه با اين كلمه بيشتر آشنا شويم به توضيح حضرت اميرالمؤمنين علي ( ع ) در خطبه 110 نهج البلاغه مي پردازيم .

به گفته گرکانی انفاق و بخشش در راه خدا در نهان و آشكار و تمام كارهاي نيكي كه انسان را از انحراف و سقوط و پستي نجات دهد.

 محسني گركاني ادامه داد: همانگونه كه عرض شد  خداوند بزرگ و مهربان در اعطاء نعمت هاي حيات بخش تفاوتي بين بندگانش نگذاشته است به مسلمانان و غير مسلمانان هم نعمت هاي مادي و معنوي عطا كرده است النهايه اينكه گروهي با اعمال نيك خود ثبت نام در بهشت مي كنند و گروه ديگري با اعمال سبعانه و وحشيانه ، خود را نامزد آتش دوزخ مي كنند.

رئيس ديوان عالي تأكيد كرد: همه ما اين روزها خبرهاي هولناك و كشتار وحشيانه مردم مسلمان غزه را توسط رژيم صهيونيستي مي شنويم . رژيم غاصب با كشتار و قتل عام وحشيانه مردم بي دفاع زنان و كودكان غزه در منظر مدعيان حقوق بشر چه حمام خوني به راه انداخته است . رؤساي جمهوري آمريكا  و اروپاي متمدن نما و دولت هاي ارتجاع عرب آشكارا و  غير آشكارا از رژيم جعلي و غاصب اسرائيل حمايت مي كنند .

وی با مد نظر قرار دادن اقدامات وحشيانه و دور از انسانيت رژيم صهيونيستي در بخاك و خون كشيدن مسلمانان بي دفاع غزه تأكيد كرد: ملت شريف ايران در مراسم جهاني روز قدس امسال بيش از سالهاي گذشته شركت نموده و تنفر و خشم خود را از اقدامات اسرائيل غاصب نشان خواهند داد . ايران اسلامي با دفاع از مردم مظلوم غزه و فلسطين موجب اميدواري و تسكين آلام آنها می شود.

رئيس ديوان عالي كشور در خاتمه از تمامي قضات ديوان عالي كشور و همه كساني كه جنايات اسرائيل را محكوم كردند تشكر كردند و از مسئولين صدا و سيماي جمهوري اسلامي خواستند تنفر قضات عالي رتبه ديوان عالي كشور از اقدامات وحشيانه صهيونيست ها را به مردم  اعلام کند.

 

کد خبر 2336178

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =