بازرسی و نظارت حلقه گمشده مبارزه با قاچاق کالا در خراسان جنوبی است است

بیرجند - خبرگزاری مهر: رئیس مجمع امور صنفی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر بازرسی و نظارت حلقه گمشده مبارزه با قاچاق کالا در استان خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتض یزدان شناس پیش از ظهر سه شنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بیرجند اظهار کرد: تاکنون مجمع امور صنفی درخصوص گشت مشترک با صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی نماینده خود معرفی کرده است که این گشت ها به صورت منظم در سطح شهرستان بیر جند انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در خصوص مبارزه با قاچاق کالا در سطح جامعه اراده قوی وجود ندارد، افزود: مبارزه با قاچاق کالا به خصوی البسه دست دوم بیشتر در شهرهای کوچک دنبال می شود و در کلان شهرها به قوت خود باقی است.

یزدان شناس با اشاره به اینکه در حال حاضر سیاست ها در خصوص قاچاق کالا در سطح استان تداوم ندارد، افزود: مراکز عرضه البسه دست دوم سه بار در سطح شهرستان بیرجند جمع آوری شده است که به دلیل عدم تداوم مبارزه این صنوف مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده اند.

رئیس مجمع امور صنفی خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر سه مرکز فروش البسه دست دوم در سطح شهرستان بیرجند وجود دارد که ما تلاش خواهیم کرد با این صنوف برخورد کنیم.

وجود 170 انبار سردخانه در خراسان جنوبی

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بیرجند اظهار کرد: در حال حاضر 170 انبار سردخانه در استان وجود دارد که ماهانه از این انبارها بازدید می شود.

الیاس جویبان ادامه داد: در خصوص جمع آوری واحدهای صنفی البسه دست دوم در استان هیچ مشکلی نداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه خدمات ارائه شده به شهروندان در میادین میوه و تربار توسط شهرداری انجام می شود، گفت: باید این نهاد در خصوص جمع آوری البسه دست دوم در چهارشنبه بازار بیرجند اقدام کند.

معاون حمل و نقل و پایانه های مرزی خراسان جنوبی نیز در این کمیسیون با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری از 65 دستگاه کامیون بازدید به عمل آمده است، افزود: از این تعداد هفت دستگاه باک غیراستاندار داشته که از تردد این کامیون ها در استان جلوگیری شده است.

مهدی حسینی ادامه داد: سیاست برخورد با کامیون های دارای باک غیراستاندارد فقط در خراسان جنوبی اجرا می شود که این باید در دیگر استان ها هم اجرایی شود.

کد خبر 2336275

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =