برای تبدیل شدن اعتیاد به یک قبح اجتماعی کار فرهنگی نیاز است

سمنان - خبرگزاری مهر: استاندار سمنان بر انجام کار اجتماعی برای تبدیل شدن اعتیاد به یک قبح اجتماعی تاکید کرد و گفت: ایجاد نشاط و شادی در جامعه نقش مهمی در دور کردن شهروندان از رخوت و مصرف مواد مخدر دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد وکیلی ظهر سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با تاکید بر انجام کار اجتماعی برای تبدیل شدن اعتیاد به یک قبح اجتماعی، حرکت عمومی و اجتماعی جامعه برای ایجاد نشاط و طراوت با کمک سازمانهای مردم نهاد را خواستار شد.

وی بر احقاق حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: ایجاد نشاط و شادی در جامعه به ویژه برای نسل جوان از طریق همایش و برنامه های ورزشی و فرهنگی مختلف می تواند نقش مهمی در دور کردن شهروندان از رخوت و مصرف مواد مخدر داشته باشد.

معضل اعتیاد کاملا سیاسی و هدایت شده توسط صهیونیست ها است

مقام عالی دولت در استان سمنان با بیان اینکه توزیع مواد مخدر و معضل اعتیاد در کشور را نباید یک پدیده صرف اجتماعی دید اظهار داشت: این معضل در قالب جنگ نرم علیه ایران اسلامی به طور کامل سیاسی و هدایت شده است.

وکیلی ادامه داد: کشورهای استعماری به ویژه رژیم صهیونیستی توسعه فساد و فحشا و اعتیاد در جامعه ایران را در برنامه دارند و با تمام توان تلاش می کنند.

وی با اشاره به جنگ فرهنگی دشمنان علیه ایران اسلامی، اظهار داشت: در این جنگ هدف این است که جامعه دچار رخوت و تنگنا شود و تمام خانواده ها به گونه ای با مشکلات اجتماعی مانند اعتیاد مواجه شوند.

ضرورت تخریب و ساماندهی واحدهای مخروبه و خالی از سکنه

استاندار سمنان بر داشتن نگاه فرابخشی و فرا دستگاهی از سوی مسئولان استان سمنان در مقابله با مواد مخدر تاکید و خاطرنشان کرد: تمام بخش های اجرایی و اجتماعی باید وارد عمل شوند تا نیروی انتظامی در مقابله با مواد مخدر تنها نماند و زندان آخرین مرحله باشد.

وکیلی با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها باید با تخریب و ساماندهی واحدهای مخروبه و خالی از سکنه در شهرها فضای جامعه را برای سوداگران مواد مخدر نا امن کنند، ادامه داد: کشفیات مواد مخدر صنعتی نگران کننده است و باید با آگاهی بخشی به خانواده ها آنها را از خطر این مواد مطلع کرد.

وی از نهادها و موسسات مختلف چون علوم پزشکی، بهزیستی، نیروی انتظامی و مجموعه های فرهنگی و هنری خواست در امر مبارزه با مواد مخدر فعالتر وارد شوند و توجه جدی به عرصه های مختلف جامعه در این مقوله داشته باشند.

ضرورت شفاف سازي در امر مبارزه بامواد مخدر

استاندار سمنان تصریح کرد:در مبارزه بامواد مخدر نبايد فعاليتها را دستكم گرفت و نجات يك فرد از اعتياد نيز داراي ارزش فراوان است.

وکیلی با تاكيد بر ارائه آموزش هاي لازم و توجه به پيشگيري گفت: آنچه در اين امر ضرورت دارد شفاف سازي است.

وی بر گزارش دهی و آسیب شناسی برنامه های آموزشی و پیشگیرانه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و خواستار استفاده از توانمندی و گستردگی بسیج در برنامه های آموزشی پیشگیری شد.

استاندار سمنان با تاکید بر اهمیت پیشگیری و فرهنگ سازی برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر در جامعه خاطرنشان کرد: تاثیر فرهنگ سازی و آگاه سازی خانواده ها در امر پیشگیری از اعتیاد نقش بسیار مهمتری نسبت به مقابله و ... دارد.

 وکیلی در خاتمه گفت: با کاهش تقاضا در جامعه عرضه نیز کاهش می یابد و دستگاه های مرتبط در امر مبارزه با مواد مخدر باید بر پیشگیری و فرهنگ سازی در این زمینه تلاش کنند.

کد خبر 2336339

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =