هزار معلول دامغانی از خدمات بهزیستی بهره مند شدند/ 443 نفر تحت پوشش حوزه امور اجتماعی

دامغان - خبرگزاری مهر: رئیس اداره بهزیستی شهرستان دامغان با اشاره به اینکه یک هزار و 95 معلول از خدمات این اداره بهره مند شدند گفت: همچنین 158 بیمار روانی در شهرستان دامغان تحت پوشش اداره بهزیستی قرار دارند.

ابوالقاسم خطیب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ارائه خدمات به یک هزار و 95 معلول در این شهرستان اظهار داشت: شهرستان دامغان دارای یک هزار و 804 نفر معلول بوده که به بیشتر این افراد در طول خدمات توان بخشی ارائه می شود.

وی افزود: همچنین 158 بیمار روانی در شهرستان دامغان تحت پوشش اداره بهزیستی قرار دارند.

1280 نفر از خدمات کلینیکی بهزیستی دامغان استفاده کردند/ 443 نفر تحت پوشش حوزه امور اجتماعی

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دامغان تصریح کرد: تعداد افراد استفاده کننده از خدمات کلینیک های فیزیوتراپی، گفتار درمانی، شنوایی شناسی، سنجش بینایی در طی یک سال گذشته تاکنون یک هزار و 280 نفر بوده است.

خطیب زاده همچنین از واگذاری لوازم توانبخشی شامل سمعک و متعلقات، ویلچر، تشک مواج، عصای زیر بغل، البوکراچ، ساعت گویا و ... به تعداد 93 مورد خبر داد.

وی از تحت پوشش بودن 443 خانواده دامغانی در حوزه امور اجتماعی اداره بهزیستی این شهرستان خبر داد و افزود: یک هزار و 58 کودک در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی نگهداری می شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دامغان از ارائه 440 خدمات در طرح های کاهش طلاق، کودکان خیابانی و زنان آسیب دیده اجتماعی، دو مورد کودک فرزند خوانده و تحویل داده شده به خانواده های متقاضی، 30 مورد خانواده های متقاضی فرزندخوانده و 13 مورد فرزندان امدادبگیر از مهمترین اقدامات و فعالیت های حوزه امور اجتماعی بهزیستی دامغان طی یک سال گذشته بیان کرد.

معاینه بیش از 2700 کودک دامغانی در طرح ملی آمبلیوپی

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دامغان همچنین به اجرای طرح ملی آمبلیوپی (پیشگیری از تنبلی چشم) اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح یکی از خدمات حوزه پیشگیری اداره بهزیستی است که در آن دو هزار و 736 کودک معاینه شدند.

خطیب زاده در خاتمه گفت: برگزاری 363 جلسه مشاوره در مرکز مشاوره خانواده بهزیستی این شهرستان، یک هزار و 48 کلاس آموزشی (مهارت های زندگی زوجین جوان، پیش از ازدواج و...)، کلاس های آموزشی در قالب فعالیت های پایگاه سلامت اجتماعی به تعداد603 مورد، معتادان بهبود یافته در کمپ دنیای بهتر و تولد دوباره مهرنگار به تعداد 300 مورد، 350جلسه مشاوره در مرکز مشاوره عمومی ایده (تحت نظارت بهزیستی) و 722 کودک غربال شده در طرح غربالگری تشخیص و مداخله بهنگام شنوایی نوزادان از مهمترین اقدامات انجام شده از سوی حوزه پیشگیری اداره بهزیستی این شهرستان طی یک سال گذشته تا کنون است.

کد خبر 2336370

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =