اتمام تاسیسات زیر بنایی مسکن مهر در کردستان نیازمند 70 میلیارد تومان است

سنندج – خبرگزاری مهر: مدیر کل راه و شهرسازی کردستان گفت: اتمام تاسیسات زیر بنایی مسکن مهر نیازمند 70 میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق وجدی ظهر سه شنبه در جلسه شورای مسکن استان کردستان اظهار داشت: برای اتمام پروژه های مسکن مهر در سطح استان نیازمند حمایت تمامی دستگاه های زیربط هستیم.

وی با اشاره به این مطلب که برخی پروژه ‌های مسکن مهر موجود در سطح استان به طور اساسی دچار مشکل هستند، افزود: انتظار می رود با تعامل دستگاه های مربوطه در زمان مشخص پرونده مسکن مهر کردستان نیز بسته شود.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان بیان کرد: بررسی مسائل و مشکلات پروژه 140 واحدی مسکن مهر مریوان، پروژه‌ های مسکن مهر سقز و دیواندره و  تکمیل تاسیسات زیربنایی مسکن مهر موجود در سطح استان و پروژه ‌های مسکن مهر دگايران سنندج از جمله دستور کار این جلسه است.

وجدی با اشاره به این مطلب که تا کنون حمایت های ویژه ای از مسکن مهر خبرنگاران انجام شده است، یادآور شد: در خصوص مسکن مهر هنرمندان و خبرنگاران استان اگر اداره آب و فاضلاب پس از شروع به کار از نظر ارتفاعی مشکل داشت ولي در حال حاضر ما آماده هر گونه همکاری با این نهاد هستیم.

وی ادامه داد: همچنین این ادره در صورت تعیین تکلیف تملک زمين حاضر به تامین ماشین ‌آلات این پروژه برای رفع مشکلات موجود به مدت پنج روز است.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان در بخشی از سخنان خود به مشکلات مسکن مهر در سطح استان اشاره کرد و گفت: افزایش 672 واحدی مسکن مهر بانه و تعاونی 340 واحدی نهضت سواد آموزی به 25 میلیون تومان از مشکلات عمده پروژه‌ های مسکن مهر استان است.

وجدی اظهار داشت: همچنین برای رفع مشکلات پروژه 140 واحدی مسکن مهر مریوان راهکارهایی ارائه شده و لازم است به مرحله اجرایی برسند تا پروژه در حد معقول پیش برود.

وی افزود: تکمیل تاسیسات زیر بنایی پروژه‌ های مسکن مهر سطح استان جزء بند دوم مصوبه‌ های این جلسه است و انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب و تخصیص اعتبارات به موقع در این خصوص گام های اساسی برداشته شود تا پروژه به سرانجام مورد نظر برسد.

اتمام تاسیسات زیر بنایی مسکن مهر نیازمند 70 میلیارد تومان

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: برای تکمیل پروژه ‌های مسکن مهر استان کردستان ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وجدی یادآور شد:  در حال حاضر در پروژه هزار واحدی کامیاران با آماده‌ سازی تاسیسات زیربنایی آب می ‌توان 300 واحد آن را به بهره‌ برداری رساند.

وی ادامه داد: در ارتباط با تعهدات انجام شده در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان قول داده شد که از محل یارانه‌ ها مبلغی را برای تکمیل پروژه‌ های مسکن مهر اختصاص دهند.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان گفت: سهم یک سومی هر کدام از دستگاه ‌های خدمات رسان در زمینه تاسیسات زیربنایی یک سهم متعلق به شرکت آب‌ و ‌فاضلاب، یک سهم متعلق به وزارت نیرو و سهم دیگر متعلق به شرکت‌ گاز است.

وجدی اظهار داشت: از 15 میلیارد تومان سهم وزارت نیرو هفت میلیارد تومان آن تاکنون جذب شده و مابقی تا اين لحظه تخصیص نیافته است.

وی افزود: در مورد افزایش تسهیلات بانکی مبالغ مورد نیاز برای افزایش وام به وزارت راه‌ و‌ شهرسازی اعلام شده که در حال حاضر  چهار  پروژه اولویت ‌دار برای افزایش تسهیلات بانکی وجود دارد که تامین اعتبارات مربوط به این پروژه‌ ها بر عهده دولت است.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان در پايان سخنان خود در اين جلسه بیان کرد: انتظار می رود با به کارگیری توان تمامی دستگاه های مربوطه تا پایان شهریور سال آینده پرونده مسکن مهر کردستان بسته شود.

کد خبر 2336399

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =