كره شمالي ضمن محكوم كردن پيش نويس سياست نظامي آمريكا در خصوص استفاده از تسليحات هسته اي آن را تحقير كننده خواند.

به گزارش خبرگزاري مهربه نقل ازخبرگزاري فرانسه،همچنين كره شمالي در واكنش به سياستهاي نظامي آمريكا و مكان استفاده از تسليحات هسته اي اعلام كرد كه پيونگ يانگ هر نوع حمله هسته اي عليه خود را تلافي خواهد كرد.

روزنام "مين جوسون" چاپ كره شمالي با اشاره به بازنگري پيشنهاد شده در خصوص دكترين آمريكا براي عمليات مشترك هسته اي نوشت:"دكترين جديد آمريكا در رابطه با استفاده از تسليحات هسته اي به شدت تحقير كننده است و ماهيتي تهاجمي دارد.

به نقل از اين گزارش رسانه اي كره شمالي دكترين اصلاح شده هنوز تحت بررسي است و به آمريكا اجازه حمله پيشگيرانه هسته اي عليه  ساير كشورهائي كه واشنگتن بيم از آن دارد كه اين كشورها اقدام به استفاده از تسليحات كشتار جمعي از جمله بمب اتمي  نمايند را خواهد داد.

اين روزنامه مي نويسد:"مردم و ارتش جمهوري خلق كره به ساختن چنين سلاحهائي براي بازدارندگي كافي در راستاي حفاظت از امنيت و عظمت كشور از تهديدات هسته اي آمريكا نسبت به اين كشور افتخار مي كند".

تحليلگران بر اين باورند كه دكترين هسته اي جديد ايالات متحده موسوم به "دكترين عمليات هسته اي مشترك" به  تصميمات سياسي دولت بوش پسر در خصوص احتمال استفاده از سلاحهاي هسته اي براي حل مسائل منطقه اي كمك خواهد نمود. 

آندري كوكوشين دبير سابق شوراي امنيت فدراسيون روسيه و نماينده فعلي دوماي دولتي در اين خصوص مي گويد:"در كل ماهيت واقعي بوجود آمدن اين سند، گوياي رشد آشكارعامل هسته اي چه در سياست هاي آمريكا و چه در سياستهاي جهاني است ".

به نظر وي، اين حملات پيشگيرانه با استفاده از سلاحهاي هسته اي و متعارف به دشمن مي تواند به منزله پيروزي درهر جنگي، با بهره گيري از سلاحهاي هسته اي تلقي شود و اين اولين بار است كه چنين مسئله اي در سطح ارگانهاي دولتي طراح استراتژي آمريكا به صورت آشكارا مطرح شده است.

کد خبر 233667

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =