چاوز : تنها هنر آمريكا جنگ افروزي و بي ثبات كردن كشورهاي ديگر است

رئيس جمهوري ونزوئلا با انتقاد از سياست تبعيض نژاد مقامات آمريكا در رسيدگي به آسيب ديدگان طوفان هاي اخير در جنوب اين كشور گفت : آمريكا با وجود جنگ افروزي و بي ثبات كردن كشورهاي ديگر از تامين امنيت و حفظ جان مردم خود ناتوان است.

به گزارش خبر گزاري مهر به نقل از خبر گزاري فرانسه ، هوگو چاوز رئيس جمهوري ونزوئلا در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست و مجله نيوزويك با انتقاد از سياست هاي دولت آمريكا در رسيدگي به مناطق سياهپوست نشين جنوب اين كشور اظهار داشت : در كشور كوبا هنگامي كه فهميدند يك تندباد در راه است، تمامي جوجه ها، مرغ ها ومردم را تخليه كردند . تند باد اخير بيشتر شهرك ها را در كوبا تخريب كرد اما حتي يك نفر نمرد، زيرا كسي در آنجا نبود .

وي كه وضعيت مناطق طوفان زده را وحشتناك خوانده است، به آمريكايي ها توصيه كرد كه مراقب دولت خود باشند.

رئيس جمهوري ونزوئلا  افزود : آمريكا دولتي با قدرت بسيار بالا دارد كه مي تواند جنگ و بي ثباتي در كشورها را براه بيندازد، در حالي كه قدرت مراقبت از مردم خود را ندارد .

چاوز با تكرار توصيف هاي پيشين خود از آمريكا با عنوان يك امپراتوري كه يك دولت تروريستي دارد ، آن را يك تهديد براي بشريت خواند .

  آمريكا با  قدرت بالايي كه دارد مي تواند جنگ و بي ثباتي در كشورها را به راه بيندازد، در حالي كه قدرت مراقبت از مردم خود را ندارد .
چاوز

 رئيس جمهوري ونزوئلا با بيان اينكه  دولتش مداركي در دست دارد كه نشان مي دهد واشنگتن طرح حمله به ونزوئلا كه رمز آن "بالبوآ"  مي باشد، در دست دارد، تصريح كرد : سازمان هاي اطلاعاتي ما به اين طرح پي بردند و توانستند تمام برنامه هاي مربوط به آن مانند هدف اين برنامه (كه ونزوئلا است ) ، تعداد بمب گذاري ها و تعداد سربازان مورد نياز را براي اين كار محاسبه كنند .

وي به دولت آمريكا هشدارداد كه اگر حتي تلاش كند اين طرح فرضي را به اجرا در آورد ، از اين كار پشيمان خواهد شد .

چاوز گفت : آمريكا عراق را اشغال كرد، اما ونزوئلا عراق نيست . با اين كار بهاي نفت افزايش خواهد يافت و به بشكه اي صد دلار خواهد رسيد . 

دو لت آمريكا به خاطر كوتاهي در مقابل تندباد كاترينا كه ماه گذشته سواحل جنوبي آمريكا را ويران كرد و بيش از هزار كشته برجاي گذاشت و تمامي جوامع در لويزيانا و مي سي سي پي را با خاك يكسان كرد، به شدت مورد انتقاد گرفته است .

در حدود 80 درصد از ساكنين شهر نيو اورلئان كه بيشتر جمعيت اين شهر راسياهپوستان تشكيل مي دهند، در اين حادثه خانه وكاشانه خود را از دست داده وآواره شدند، سياست تبعيض نژاد آمريكايي ها در امداد رساني به اين منطقه با خشم گسترده سياهان روبرو شد

کد خبر 233788

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =