انتقاد مزروعي از مجمع تشخيص مصلحت نظام

نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي در تذكري ايين نامه اي خطاب به هيات رئيسه مجلس گفت: مجمع تشخيص مصلحت نظام مصوبات مجلس را بايگاني مي كند.

به گزارش خبرنگار مجلس  خبرگزاري مهر مزروعي نماينده مردم اصفهان در مجلس گفت: برخي از مصوبات كه مورد اختلاف شوراي نگهبان و مجلس بوده است و به مجمع تشخيص مصلحت نظام رفته است در دستور كارآاني مجمع قرار نگرفته است و مدتها است كه بايگاني شده است.
 مزروعي به هنگام بررسي گزارش كمسيون فرهنگي مجلس درباره طرح اصلاح ماده 6 قانون اصلاح قانون مطبوعات كه شوراي نگهبانآن را  به مجلس بازگردانده  بود، سخن مي گفت افزود: به دليل اينكه كمسيون فرهنگي نظر مجلس را تصويب كرده است، لذا من مخالفم كه اين مصوبه به مجمع تشخيص مصلحت ارجاع شود و معلوم نيست كه تكليف ان چه خواهد شد. اين روند به قانونگذاري مجلس ضربه مي زند و تعطيل كردن قانون گذاري در كشور است.
وي افزود: قانوني كه در مجمع تشخيص به تصويب برسد ، مجلس بعدي نيز نمي تواند ان را تغيير بدهد لذا اين شيوه را درست نميدانم و از نمايندگان مي خواهم كه به رفتن اين مصوبه به مجمع راي ندهند.
مزوعي در پايان جلسه مجلس به خبرنگاران ياداور شد: دو استفساريه درباره قانون اقدامات تاميني و لفظ توهين و اهانت از مصوباتي است كه مدتها است در مجمع تشخيص مصلحت بايگاني شده است.

 

کد خبر 2338

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha