نقدی که رسانه های لرستان از آن استقبال کردند/ وقتی مدیرکل ارشاد آدرس اشتباهی می دهد

خرم آباد - خبرگزاری مهر: مراسم تجلیل از خبرنگاران لرستان شامگاه جمعه همزمان با 17 مردادماه برگزار شد که با حاشیه هایی همراه بود، حاشیه هایی از استقبال رسانه ها از نقد نماینده ولی فقیه در استان لرستان و آدرسی که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اشتباهی داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هتل شهرداری خرم آباد شامگاه جمعه میزبان اصحاب قلم و رسانه لرستان، مراسمی که برای تقدیر از خبرنگاران لرستانی به مناسبت 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار لرستانی برگزار شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار لرستان، فرماندار خرم آباد، شهردار خرم آباد، تعدادی از مدیران کل استانداری لرستان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان حضور داشتند.

حجت الاسلام علی اسماعیلیان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در این مراسم با اشاره به رشد کمی مطبوعات و خبرنگاران استان طی سالهای اخیر از افزایش نظارت ها و کنترل بیشتر بر روی کیفیت کاری رسانه های استان خبر داد و وعده کرد که نظارت ها در این زمینه افزایش یابد.

سخنران بعدی مراسم نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بود که در ابتدای سخنان خود به آدرس اشتباهی دادن مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اشاره کرد و گفت که حجت الاسلام اسماعلیان آدرس محل برگزاری مراسم را هتل جهانگردی خرم آباد اعلام کرده است.

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی با بیان اینکه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سخنان خوبی را مطرح کرد، به شوخی گفت که ولی معلوم نیست ایشان از دادن آدرس اشتباهی محل برگزاری مراسم چه انگیزه ای داشته و اگر معاون استاندار نبود معلوم نبود ما آدرس محل مراسم را پیدا کنیم. این سخنان حجت الاسلام میرعمادی موجب تغییر فضای رسمی مراسم و لبخند حاضران شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود در این مراسم سخنان و نقدهای دلسوزانه ای را در حوزه رسانه مطرح کردند که سکوت حاکم بر سالن در هنگام سخنان حجت الاسلام میرعمادی حکایت از تامل و استقبال رسانه های استان از این نقدهای منصفانه داشت.

حجت الاسلام میرعمادی بر ضرورت ساماندهی فضای رسانه ای استان در سخنان خود تاکید کرد و یادآور شد که مطبوعات و رسانه های لرستان به لحاظ کمی به اندازه کافی رشد داشته اند و حال زمان آن رسیده که به کیفیت اهمیت داده شود.

وی همچنین از برخی مطالب و تعریف و تمجیدهای غیرواقعی در رسانه های استان به شدت گلایه کرد و گفت: برخی رسانه ها یک روز "هست و نیست" یک مدیر را بر باد می دهند و روز بعد او را به عرش می برند.برخی رسانه ها هنوز یکماه از انتصاب یک مدیر نگذشته تیتر می زنند که لرستان گلستان شده در حالیکه هنوز این مدیر به اوضاع و شرایط اداره خود واقف نشده است.

حجت الاسلام میرعمادی با یادآوری اینکه همواره از رسانه های استان حمایت کرده و می کند، ادامه داد: نباید نشریات ما با مطالب تملق آمیز پر شود. این موضوع رسالت قلم را زیر سوال برده و شأن خبرنگار و رسانه ها را پایین می آورد. متاسفانه برخی تیترهای تملق آمیز گاهی موجب افسوس می شود.

وی همچنین از کمبود مطالب تحلیلی و تفسیرهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... در رسانه های استان نیز انتقاد کرد و گفت: خبرنگاران باید از انتشار خبر صرف به سمت مطالب تحلیلی و نقدهای منصفانه بروند و چالشها و مشکلات استان را مورد تحلیل و نقد کارشناسی قرار دهند.

سخنان نماینده ولی فقیه در استان لرستان که به صورت کارشناسی و با ذکر برخی مصادیق مطرح می شد از سوی رسانه های استان مورد استقبال قرار گرفت به طوریکه پیش از این نیز بسیاری از فعالان رسانه ای استان در نقدها و گزارشهای مختلف به آسیب های متوجه جامعه رسانه ای استان پرداخته و خواستار ساماندهی متولیان امر در این زمینه شده بودند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان نیز در سخنان خود ضمن ابلاغ پیام تبریک استاندار لرستان وعده کرد که پس از حضور هوشنگ بازوند در استان که در سفر کاری به سر می برد به نحو مقتضی از رسانه های لرستان تجلیل به عمل خواهد آمد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نیز در سخنان خود رسانه ها را پیگیری مطالبات مردم چالشهای استان به ویژه در حوزه آب دعوت کرد و ضمن تاکید بر اینکه هدیه خبرنگاران لرستان محفوظ است از آنها خواست که اگر اصحاب رسانه مطالبه ای دارند و نیاز است در مجلس شورای اسلامی به قانون تبدیل شود این موضوع را به مجمع نمایندگان لرستان منتقل کنند.

در مراسم روز خبرنگار نزدیک به 180 خبرنگار از 81 رسانه لرستان حضور داشتند که به دلیل تعداد بالای خبرنگاران تعدادی از مدیران مسئول مطبوعات محلی و سرپرستان دفاتر نمایندگی روزنامه های سراسری و خبرگزاریهای استان به نمایندگی از حاضران تجلیل شدند.

در جریان تقدیر از رسانه های استان مجری برنامه با اشاره به اسامی برخی مدیران رسانه های لرستان به جالب بودن تعداد بالای کسانی که نامشان "حسن" است اشاره کرد تا فرماندار خرم آباد که پیش از این نیز در جریان انتخابات رئیس ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان بوده است یادآوری کند که نام رئیس جمهور نیز "حسن" است که این موضوع موجب لبخند حاضران شد.

از دیگر حاشیه های برنامه روز خبرنگار به اختصاص بخش عمده مراسم به سخنرانی برمی گردد تا تعدد سخنرانان موجب خستگی اصحاب رسانه در جشن روز خبرنگار شود و به دلیل تلاقی بخشهای پایانی مراسم به زمان اذان مغرب و عشا بخش موسیقی برنامه به بعد از نماز و شام موکول شد تا بسیاری از خبرنگاران عطای این بخش از برنامه را به لقای آن ببخشند و بعد از نماز و صرف شام سالن را ترک کنند.

تقدیر از خانواده شهدای رسانه لرستان از جمله شهید محمود صارمی و شهید علیرضا حیدریان از دیگر بخشهای برنامه بود که با حضور معاونان استاندار برگزار شد.

مراسم روز خبرنگار با قرائت بیانیه خبرنگاران لرستان توسط عزت الله چنگایی مدیر مسئول نشریه بامداد لرستان و از پیشکسوتان حوزه رسانه استان به پایان رسید. در این بیانیه ضمن اعلام انزجار جامعه رسانه ای استان از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و سکوت نهادهای بین المللی در برابر کشتار مردم بی دفاع فلسطین، مطالبات اهالی قلم و رسانه استان در 10 بند اعلام شد.

کد خبر 2345901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =