صدور 11 هزار جلد شناسنامه مکانیزه تحت وب در میناب و سیریک

میناب - خبرگزاری مهر: رئیس اداره ثبت احوال میناب از صدور بیش از 11 هزار جلد شناسنامه مکانیزه تحت پایگاه داده‌ای جمعیت کشور در شهرستانهای میناب و سیریک از ابتدای سال گذشته تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرت‌ عسکریان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اداره ثبت احوال میناب و سیریک، علاوه بر اداره مرکزی در بخش‌های سیریک، سندرک و هشتبندی نیز نمایندگی دارد، اظهار داشت: پوشش خوبی در حوزه ثبت وقایع حیاتی در این منطقه از شرق هرمزگان که از نظر جغرافیایی گستردگی قابل توجه نیز دارد، حاصل شده است.

وی در ادامه با اشاره به فرآیند صدور شناسنامه مکانیزه در حوزه ثبتی میناب و سیریک، اظهار داشت: طی سال 92 تعداد هشت هزار و 102 مورد درخواست تعویض شناسنامه دستی به مکانیزه و تحت وب به اداره ثبت احوال میناب و سیریک رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال میناب اضافه کرد: این در حالی است که در چهارماهه ماهه نخست سال جاری نیز تعداد درخواستها برای تعویض شناسنامه‌، به دو هزار  و 975 مورد درخواست بالغ می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از وصول 183 مورد درخواست برای تغییر نام خانوادگی و بیش از 86 مورد درخواست برای تغییر نام طی سال گذشته در اداره مذکور خبر داد.

عسکریان با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای ثبت درخواست صدور کارت ملی هوشمند نیز در میناب فراهم شده، یادآور شد: طی چهارماهه ماهه نخست سال جاری حدود 700 کارت ملی هوشمند در میناب برای متقاضیان تحت طرح پایلوت که همزمان با سراسر شهرستانهای هرمزگان عملیاتی شد، صادر و به افراد مربوطه تحویل داده شده است.

این مسئول در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه پیرامون تعویض شناسنامه‌ها از دستی به مکانیزه و تحت وب، وارد مرحله فراخوان عمومی نشده‌ایم، گفت: از شهروندان در حوزه شرقی هرمزگان که شناسنامه‌های آنان مشکلی ندارد تقاضا داریم، با توجه به اولویت‌هایی همانند عکسدار نمودن شناسنامه ها، مفقودی و تعویض ناشی از تغییر مشخصات سجلی ، در حال حاضر برای دریافت شناسنامه‌های مکانیزه اصرار نورزند و تا مقطع همه گیر شدن صدور این شناسنامه‌ها اقدام به ارائه درخواست‌های لازم برای تعویض شناسنامه کنند.

کد خبر 2346042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =