خبرنگاران بازوهاي پر توان پليس در افزايش امنيت رواني شهروندان هستند

رييس پليس سايبري کشور از افراد صاحب قلم به عنوان طلايه داران جبهه آگاهي و افسران جنگ نرم پليس ياد کرد و گفت: خبرنگاران يکي از بازوهاي پر توان پليس در افزايش امنيت رواني شهروندان جامعه به شمار مي آيند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار کمال هاديانفر با تبريک روز خبرنگار با اشاره به رهنمودهاي حضرت امام خميني (ره )و مقام معظم رهبري درباره رسالت رسانه ها و رعايت اخلاق رسانه اي از سوي افراد صاحب قلم، اظهارداشت: خبرنگاران طلايه داران جبهه آگاهي، چشم بينا و زبان گوياي مردم هستند.

وي با بيان اينکه پليس براي افزايش امنيت رواني شهروندان نيازمند حضور خبرنگاران به عنوان يکي از بازوهاي پر توان خود است، گفت: تا زماني که اطلاع رساني شفاف و هم راستا با موضوع تامين امنيت جامعه در دستور کار رسانه ها قرار داشته باشد مي توان توقع داشت پليس راحت تر به اهداف از پيش تعريف شده خود دست مي يابد.

سردار هاديانفر بيان داشت: اين موضوع بر کسي پوشيده نيست که تامين و ايجاد امنيت مستلزم بهره گيري از تمامي ابزارهاي موجود درجامعه است که يکي از مهمترين اين ابزارها رسانه و به ويژه خبرنگاران متعهد است؛ خبرنگاراني که تامين امنيت براي مردم و ايجاد مفاهيم آرامش رواني در جامعه را در دستور کار خود قرار مي دهند و از اين طريق به عنوان يکي ازمهمترين بازوهاي تاثير گذار اجتماعي شناخته مي شوند.

وي ادامه داد: از آنجايي که هر روز جرايم و مخلان امنيت عمومي ابعاد جديدي از جرم را به نمايش مي گذارند و از آن رونمايي مي کنند، هم اکنون حجم بسياري از جرايم به سمت فضاي مجازي هدايت شده است؛ فضايي که هنوز بسياري از مردم با آن آشنايي چنداني ندارند و مجرمان نيز از اين موضوع کمال استفاده را برده و اقدام به کلاهبرداري، هتک حرمت و سازمان دهي ساير جرايم مي کنند.

رئيس پليس سايبري کشور تصريح کرد:فرهنگسازي سايبري توسط رسانه ها براي اينکه مردم خود پليس خود باشند و بتوانند مجرمان اين فضا را در رسيدن به اهداف شومشان ناکام کنند ؛ بسيار حايز اهميت است .

وی خاطر نشان کرد: براي اينکه بتوانيم در کنترل جرايم در حوزه سايبر به خوبي به ايفاي نقش بپردازيم يقينا نيازمند همراهي و همکاري رسانه ها و خبرنگاران هستيم تا با استفاده از پتانسيل موجود در رسانه ها، مردم را با تهديدات و مخاطرات فضاي مجازي آشنا کنيم.

هاديانفر با اشاره به اينکه تاکنون خبرنگاران رسانه هاي مختلف توانسته اند نقش خود را به عنوان بازوي پليس در افزايش امنيت رواني شهروندان به خوبي ايفا کنند؛ اظهار داشت: با توجه به نوظهور بودن تهديدات مجازي، از رسانه ها اين توقع را داريم که بيش از پيش با پليس فتا همراهي داشته باشند تا از طريق آگاهي بخشي درصد پرونده هاي تشکيل شده در دادسراها کاهش يابد. 

وی تصريح کرد: بخش ارتباط با رسانه ها در هر سازماني از بخش هاي مهم و ضروري است در واقع سازمان هايي موفق هستند که تعامل دوسويه اي با رسانه ها داشته باشند زيرا رسانه‌ها، نمايندگان افکار عمومي هستند و به عنوان پل ارتباطي بين سازمان و مردم عمل کنند.

هادیانفر خاطرنشان کرد: بي شك اطلاع رساني و ارتقاء سطح آگاهي هاي عمومي شهروندان مي تواند در پيشگيري از وقوع جرم و كاهش آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي بسيار موثر باشد.

رئيس پليس فتا ناجا ادامه داد: افراد صاحب قلم مي توانند با تقويت فرهنگسازي اسلامي و ديني جلوي نقشه هاي شوم دشمنان اين مرز و بوم را بگيرند و باعث ايجاد پليس جامعه محور در کشور شوند.

هاديانفر با بيان اينکه اهالي رسانه، مردان و زناني هستند که بسترساز ايجاد آينده اي روشن براي جامعه اند، به اصحاب رسانه توصيه کرد:جايگاهي را که در آن قرار دارند بيش از پيش پاس بدارند و با رعايت اخلاق رسانه اي تمام هم و غم خود را صرف رفع مشکلي از مشکلات مردم قرار دهند زيرا چنين رويه اي مي تواند در ايجاد امنيت نقشي به سزا داشته باشد.

کد خبر 2346048

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =