فعالیت 19 هزار راننده بخش کالا در همدان/ وانت بارها تحت پوشش حمل و نقل قرار می گیرند

همدان - خبرگزاری مهر: مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان همدان با بیان اینکه 19 هزار و 500 راننده در بخش حمل و نقل در استان همدان فعالیت می کنند، گفت: وانت بارها تحت پوشش اداره حمل و نقل و پایانه های استان قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرت الله حیدری پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر 19 هزار و 500 راننده در بخش حمل و نقل کالا در استان همدان فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه تمام رانندگان دارای کارت هوشمند هستند، افزود: چهار هزار و 80 راننده مسافر بری نیز در استان همدان فعال هستند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان در ادامه سخنانش با تاکید بر اهمیت آموزش رانندگان در راستای رعایت نکات ایمنی، گفت: برای آگاهی همه رانندگان آموزش رانندگان از شش روز به دو روز کاهش یافته است وتمام رانندگان موظفند در دوره های آموزشی شرکت کنند.

حیدری با اشاره به اینکه اطلاعات رانندگان در بخش بار و مسافر با آموزش های انجام شده افزاش می یابد، اظهار داشت: امسال برنامه ای مبنی بر آموزش مدیران فنی شرکت های حمل و نقل در حوزه بار و مسافر در برنامه های اداره حمل و نقل استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه ایمنی وسایط نقلیه در جلوگیری از تصادفات موثر است، ابراز داشت: از عبور و مرور وسایط نقلیه ای که فاقد ایمنی لازم هستند جلوگیری می شود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان ادامه داد: در بخش حمل بار برخی از وسایط نقلیه هستند که تحت پوشش اداره حمل و نقل و پایانه ها قرار ندارند و هیچ نظارتی بر آنها نمی شود.

حیدری در این مورد افزود: تحت پوشش قرار گرفتن وسایط نقلیه ای مانند وانت بار ها که بخشی از حمل و نقل بار را در استان همدان به خود اختصاص داده اند از جمله برنامه های اداره حمل و نقل و پایانه های استان همدان است.

وی ابراز داشت: در این راستا دستور العمل های لازم تهیه شده و در بحث نظارت بر جابه جایی بار توسط وانت بار ها برنامه هایی در نظر گرفته شده است و برای رانندگان این وسایط نیز آموزش های پنج ساعته در نظر گرفته شده است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان بیان داشت: تکریم ارباب رجوع، ارائه خدمات مناسب به مشتریان و تامین راحتی و ایمنی سفر برای مسافران از اولویت های شرکت های مسافر بری است.

حیدری ابراز داشت: کنترل لازم  و اجرای طرحی برای تشدید نظارت بر شرکت های مسافر بری و ایمنی وسایط نقلیه و سایر مشخصه ها در دستور کار قرار دارد.

وی در مورد کرایه حمل و نقل برون شهری نیز ابراز داشت: اگر در اجرای مرحله دوم هدف مندی یارانه ها تنها قیمت سوخت تغییر می کرد تاثیر آنچنانی بر قیمت کرایه حمل و نقل نداشت.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان گفت: اما با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها سایر متغیر های بخش حمل و نقل از قبیل لاستیک، روغن موتور، قطعات یدکی و غیره دچار تغیرات قیمتی زیادی شد که نرخ گذاری دقیقی هم بر روی آنها نشده است.

حیدری ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت ها در این حوزه درخواست رانندگان بخش حمل و نقل مبنی بر افزایش کرایه حمل و نقل منطقی است و قیمت ها تا پایان تیر ماه ثابت بود که با اعلام قیمت های جدید نرخ گذاری اعلام می شود.

وی عنوان داشت: رانندگان باید دو هزینه را پرداخت کنند یکی هزینه نگهداری شغلشان و دیگری تامین معیشتشان است و رانندگی از مشاغل سخت به شمار می رود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان بیان داشت: در مورد قیمت بار نیز قیمت ها توافقی بوده و بسته به توافق صاحب بار و راننده است اما در محصئلات تک محصولی مانند سیمان نرخ گذاری از سوی مرکز اعلام می شود.

حیدر در مورد پایانه کالا در استان همدان نیز افزود: باید به سمت ایجاد پایانه های متمرکز در استان همدان باشیم و در حال حاضر رانندگان از پایانه کالا در استان همدان استقبال نمی کنند.

 

 

کد خبر 2346080

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =