خبرنگاران حتی در زیر بمباران دشمن نیز از انجام رسالت خویش غافل نمی‌مانند

زاهدان-خبرگزاری مهر: امام جمعه اهل سنت زاهدان با تبریک به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران حتی در زیر بمباران دشمن نیز از انجام رسالت خویش باز نمی‌مانند و تلاش خبرنگاران در غزه خود گواه این مدعا است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در گفتگو با مهر با بیان اینکه تاثیر و تلاش خبرنگاران را امروز درتمامی صحنه‌ها و در اقصی نقاط جهان می‌توان مشاهده کرد گفت: خبرنگاری یکی از معدود حرفه هایی است که تاثیر خود را در تمام دنیا گذاشته است چرا که خبرنگاران واقعیت‌ها را منعکس کرده و در اختیار جامعه می‌گذارند.

وی با اشاره به تلاش خبرنگاران در نوار غزه برای رساندن پیام مظلومیت مردم فلسطین ابراز داشت: شما مشاهده می‌کنید که خبرنگارانی که در غزه خدمت می‌کنند برای رساندن مظلومیت مردم فلسطین به دنیا در زیر بمباران و موشک های صهیونیست‌ها بدون هیچ هراسی به رسالت خویش عمل می کنند.

وی اذعان داشت: خبرنگاران در این جنگ حتی از بمب و موشک نیز واهمه ای به خود راه نداده اند  موفق شدند تا با قلم و دوربین خود به خوبی واقعیت ها را به مردم دنیا نشان داده و از دسیسه های استکبار سر پوش بردارند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم  زاهدان با اشاره به اینکه خبرنگاران باید در انعکاس اخبار دقت لازم را داشته باشند و اصل امانتداری را همیشه در پیش روی خود قرار دهند افزود: در این راستا باید بسیار دقت شود که اخبار صحیح و درست انعکاس پیدا کنند چه بسا شایعاتی در جامعه انعکاس داده شده و سپس معلوم می شود که آن شایعات دروغ بوده اند.

وی با بیان اینکه انعکاس دروغ در جامعه علاوه‌بر اینکه موجب نگرانی می‌شود گناه بسیار بزرگی نیز محسوب می‌شود افزود: خبرنگاری شغلی بسیار خطیر و حساس است.

اسماعیل زهی ادامه داد: خبرنگاران چون راوی اخبار هستند باید بسیار دقت نظر داشته باشند که اخبار را به درستی و واقعی به مردم منتقل کنند و تا زمانی که از صحت و سقم شایعات و یا اخباراطمینان پیدا نکرده اند آنها را منتشر نکنند زیرا در غیر این صورت دروغ محسوب می‌شود و دنیا و آخرت خود را خراب می‌کنند

 

 

کد خبر 2346150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =