20 درصد ترافیک سنگین کشور در خوزستان است

اهواز – خبرگزاری مهر: مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان گفت: خوزستان در حوزه حمل و نقل بین استان های اول تا سوم کشور است به گونه ای که 20 درصد ترافیک سنگین کشور در خوزستان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود مصدقی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه حمل و نقل ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: نقشی را که انبیا به عنوان رابط بین خداوند متعال و بشریت ادا می کردند خبرنگاران نیز همان نقش را در جهت اطلاع رسانی ایفا می کنند.

وی پرحوصله بودن، خوش برخوردی، تجزیه و تحلیل کارشناسانه، خلاقیت و... را از ویژگی ها خبرنگاران برشمرد و گفت: یک خبرنگار خوب، کارشناسی است که می تواند در حوزه خود به خوبی فرصت ها، تهدیدها، ضعف ها و قدرت ها را آشکار کند و مورد نقد قرار دهد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان بیان کرد: خوزستان یکی از استان های استراتژیک است به دلیل اینکه یکی از بنادر مهم کشور یعنی بندر امام خمینی در خوزستان است و وجود پایانه مرزی، مزیت های آبی و کشاورزی استان، مزیت های صنعتی همه باعث شده که خوزستان در حوزه و نقل برجسته و بین استان های اول تا سوم کشور است.

وی افزود: 20 درصد ترافیک سنگین کشور در خوزستان است و در بحث سفر یکی از استان های بزرگ است و سالیانه پنج میلیون زائر از یادمان های شهدا استان دیدار می کنند.

مصدقی با اشاره به اینکه 45 درصد تلفات رانندگی در پنج محور خوزستان رخ می دهد تصریح کرد: اهواز – اندیمشک، اهواز- بندر امام خمینی، اهواز- ایذه، اهواز- آبادان، اهواز- شوشتر و سه راهی محور کوپال- بهبهان از محورهای حادثه خیز استان است که بیشترین عامل باعث تصادف سرعت غیرمجاز است.

وی افزود: به دنبال این هستیم که این محورها را تحت پوشش دوربین کنترل سرعت ثابت درآوریم که بسیار بازدارنده است و تصویر پلاک خودرو خاطی گرفته می شود و قبض جریمه توسط پلیس صادر و به محل سکونت راننده ارسال می شود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان اذعان کرد: 28 دستگاه تردد شمار الکترونیکی در جاده های استان نصب و راه اندازی شده است که تردد را ثبت می کند و همچنین ایمن سازی 80 مدرسه در حاشیه راه ها از طریق علائم هندسی، خط کشی عابر پیاده، چراغ خطر و آموزش دانش آموزان در چگونگی عبور مرور انجام شده است.

کد خبر 2346175

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =