خبرنگار نماد تعهد، امانت داري و حق جویی است/ خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند

بوشهر - خبرگزاری مهر: مسئولان و دستگاه‌های مختلف استان بوشهر پیام‌های جداگانه‌ای را به مناسب روز خبرنگار صادر کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، استاندار بوشهر در پیامی به مناسبت روز خبرنگار آورده است: روز خبرنگار يادآور مجاهدت خبرنگاراني كه جان در كف اخلاص گذاشتند تا رسالت خود را به سرانجام رسانند، صميمانه گرامي ميداريم و به تمامي خبرنگاراني كه به رسالت خطير خود در عرصه اطلاع رساني، ايمان دارند و دانستن را حق مردم مي دانند و با رعايت اخلاق حرفه اي، شجاعانه در جهت نهادينه شدن حقوق شهروندي تلاش مي‌كنند، درود مي‌فرستيم.

مصطفی سالاری افزود: مفتخريم كه در دولت تدبير و اميد، نگاه دولت‌مردان به تامين امنيت شغلي و دفاع از حقوق حرفه‌اي خبرنگاران و روزنامه نگاران است تا آنان آزادانه در حيطه وظايف و دل‌مشغولي‌هاي انساني خود گام بردارند و با امنيت و آرامش بتوانند در جهت انعكاس نيازها و مطالبات گوناگون مردم عزيز ايران قلم زنند تا در فضائي آزاد، آرام و شفاف، دولتمردان با آگاهي از نيازها و مطالبات مردم، در جهت رفع و برآورده سازي آنها اقدام نمايند.

استاندار بوشهر افزود: شايسته است در اين روز مهم، از تلاش، دلسوزي و حضور در صحنه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان بوشهر كه نقش مهمي در توسعه استان ايفا مي نمايند، تشكر و قدرداني نمايم و براي همه فعالان در عرصه رسانه، آرزوي توفيق و موفقيت نمايم.

خبرنگاران حرکتی جهادگونه در معرفی تحولات امیدبخش صنعت ایفا می‌کنند

مهدی یوسفی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در پیامی ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار، از تعامل سازنده رسانه ها با صنعت نفت و انعکاس اخبار و گزارش های پایتخت انرژی ایران اسلامی تقدیر کرد. متن کامل پیام بدین شرح است.

در این پیام امده است: تلاش بی وقفه و رنج بی دریغ اصحاب رسانه در مسیر سعادت ملت ایران و اعتلای نام بلند ایران اسلامی مایه تقویت انگیزه و تلاش مضاعف و عزم ملی دیگر هموطنان در عرصه های مختلف از جمله صنعت عظیم نفت برای تحقق مدیریت جهادی توسعه کشور شده است.

وی می‌افزاید: امروز اصحاب رسانه همگام با صنعت عظیم نفت نقشی ماندگار در حرکتی جهادگونه در معرفی تحولات امیدبخش این صنعت به جامعه ایفا می کنند. اینجانب به نمایندگی از کارکنان سخت کوش صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مراتب قدردانی خود را از تعامل سازنده رسانه ها با این صنعت و انعکاس اخبار و گزارش های پایتخت انرژی ایران اسلامی ابراز می دارم.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در پایان آورده است: باشد که اصحاب رسانه با همت خویش چراغ روشنگری را همواره روشن نگه دارند.

خبرنگار نماد تعهد، امانت داري و حق جویی است

نماینده مردم شریف دشتستان درمجلس شورای اسلامی در پیامی آورده است: گسترش آگاهي محوري وتفكر درجامعه مرهون تلاش نخبگاني است كه سختي كار شبانه روزي را برخود هموار مي كنند تاجريان اطلاع رساني صحيح واصولي دچاروقفه نگردد و طي اين كوشش خستگي ناپذيرهمواره مورد فشارهاي گوناگون قرارگرفته و عده ای سعي درمصادره اين طيف دارند. لیکن قاطبه اين قضر آگاه هيچگاه از رسالت اصلي خود كه تبيين وتحليل مواضع ارزشمند انسانی بود دست برنداشته و این وظيفه خود رابه بهترين شكل ممكن عملي نمودند.

حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد افزود: خبرنگار نماد تعهد، امانت داري وحق جویی درجامعه اسلامي است واهميت نقش ارزشمند آن همواره به عنوان بازوي مسئولان وچشم بینا وناظر مردم مورد ارزش و احترام بوده است. جامعه ی بدون رسانه جامعه ای مسکوت و بی روح وجان است که درآن مسئولان انگیزه خدمت، ومردم امید به پیشرفت وتوسعه را در وجود خود احساس نمی کنند.

وی گفت: به عنوان نماینده مردم فرهنگ دوست دشتستان وخادم ملت بزرگ ایران، 17مردادماه "سالروز شهادت شهيد محمودصارمي و روزخبرنگار" روز حق گویی وحق جویی را باگرامیداشت یادوخاطره همه شهیدان وفقیدان عرصه قلم، رسانه وآگاهی بخشی، به تمامی فرهيختگان پرتلاش این حوزه تبريك وتهنيت عرض نموده و توفيقات بيش از پيش آنها را در انجام وظايف خطيرشان از درگاه احدیت خواستارم.

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی طی پیامی آورده است: خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند و وجدان بیدار جامعه و تصویر گر زمان خویشند و سلامت فکری و فرهنگی جامعه، مرهون تلاش های خستگی ناپذیر آنهاست.

عبدالکریم جمیری اضافه کرد: بی تردید رسانه‌ها نقش و جایگاه بسیار مهمی در ارتقا و پیشرفت جامعه و آگاهی‌بخشی به مردم دارندو وظیفه اصلی آنها رشد و اعتلای جامعه در عرصه فکر و اندیشه است؛ رسانه می‌تواند جامعه را در مسیر درست و صحیح خود قرار داده و نقش مهمی در تحقق پیشرفت و عدالت ایفا کنند.

وی ادامه داد:  به نمایندگی از مردم شریف و سرافراز بوشهر، گناوه و دیلم ضمن تبریک روز خبرنگار به همه زحمتکشان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، برای خبرنگاران متعهد و کوشای ایران اسلامی، سلامت قلم و توفیق روزافزون ادامه تلاش‌های رسانه‌ای را از درگاه ایزد منان خواستارم.

خبرنگار، وجدان بیدار جامعه است

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان بوشهر به مناسبت روز خبرنگار گفت: نشستن بر بال قلم در جاده آسماني حقيقت و راستي و در نيفتادن در طوفان کژي در زمانه ما که عصر شبيخون فرهنگي است جهادي عارفانه است که کلام "مداد العلماء افضل من دماء الشهداء" را در چشمان آگاه جلوه گر مي کند.

فرید محبی اضافه کرد: خبرنگار، وجدان بیدار جامعه و روشنی بخش راه و رسم زمانه خویش است و آگاهی فرهنگی، پویایی اجتماعی و سلامت فکری جامعه در گرو کوشش ها و مجاهدت های خبرنگاران و اصحاب قلم است.

وی افزود: خبرنگاران، سربازان جبهه فرهنگی و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند که با سلاح قلم به مقابله با تهاجم فرهنگی می روند و در این راه هرخطری را بجان خریده و دلاورانه با ناآگاهی‌ها می‌جنگند.

محبی ادامه داد: اکنون بهانه اي يافته ايم تا مجاهدت و حضور پاکبازانه ات را ارج نهيم و از همياري و همراهي مشفقانه اي که تا کنون در تعامل با اين نهاد در جهت اشاعه فرهنگ انفاق و نيکوکاري در جامعه و معرفي طرحهاي توانمندي افراد تحت پوشش اين نهاد مقدس مبذول فرموده ايد،تقدير و تشکر نماييم.

خبرنگار به جایگاهی می‏ رسد که جز رضایت حضرت دوست نمی‏بیند

 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در پیامی اورده است: 17 مرداد که به یادمان شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، روز خبرنگار نامیده شده است، یادآور مجاهدت‌های زنان و مردانی حقیقت طلب است که بی ادعا وجود خویش را چراغ راه جامعه کرده‌اند.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: خبرنگاران می‏دانند که آن کس که آگاه‏ تر است، مسئول‏ تر است. مسئول در قبال ملت و کشور، مسئول در قبال باورها و اعتقادات مردم، مسؤول در قبال منافع ملی، مسؤول در قبال تجاوز فکری و اندیشه‏‏ ای بیگانه‏ به مرزهای فرهنگی، مسئول در قبال اخلاق جامعه، مسئول در قبال کژاندیشی و کژرفتاری‏های بدخواهان کشور و این مسؤولیت و مسؤولیت‌ها نه تنها محدودیت نمی‏ آفریند، بلکه راه رسیدن به کمال را در این حرفه مقدس برای او هموار و هموارتر می‏ سازد و خبرنگار به جایگاهی می‏ رسد که جز رضایت حضرت دوست نمی‏بیند.

وی ادامه داد: روز خبرنگار را به تمامی اصحاب رسانه در روزنامه‏ ها و دیگر نشریات و همچنین خبرگزاری‏ ها و پایگاه‌های اطلاع‏ رسانی اینترنتی تبریک می‏ گویم و برای همه شما توفیق خدمت به مردم در این راه حساس و خطیر را از مسیر اطلاع‏ رسانی صحیح و دقیق و فارغ از نفسانیت و تعلقات مادی و دسته ‏بندی‏ های سیاسی از خداوند متعال آرزومندم.

خبرنگاران در ارتقای سطح دانش و آگاهی نقش كلیدی ایفا می كنند  

شهردار آبپخش بمناسبت روز خبرنگار پیامی صادر كرده است كه در بخشی از این پیام آمده است: هفدهم مرداد ماه  یادآور تلاش و مجاهدت کسانی است که درتمامی عرصه ها با حضور خود مسئولیت تاریخی را دربیان واقعیات رقم می زنند.

حسین عباسی افزود: هم اكنون با حسن نظر دولت تدبیر و امید و گسترش فضای فرهنگ و اندیشه و نقد پذیری در جامعه این انتظار از خبرنگاران گرامی می رود با صلابت و قدرت به بیان واقعیات بپردازند و نقش خود را در تحقق جامعه آرمانی به خوبی ایفا كنند.

وی ادامه داد: ضمن گرامی داشت یاد وخاطره شهیدان والامقام عرصه آگاهی و امید، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران  امین و دلسوز تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

خبرنگاران نماد بارزی از تعهد، تخصص، امانت داری و سلامت کاری هستند

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان بوشهرگفت: هفدهم مرداد ماه بنام مردان و زنان تلاشگری مزین گشته است که با تیزبینی و هوش خود، حقیقت طلبی و انعکاس واقعیات را سرلوحه کاری خود قرار داده اند؛ خبرانگارانی که فعالیت کاری آنها هدفی مقدس و نگاره های قلم هاشان دور از تعنه ها، مقصود ارزشمند و گران بهایی را دنبال می کند.

محمود احمدی افزود: خبرانگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران و صاحبان اندیشه و قلم استان بوشهر با تلاشهای وافر خود در عرصه خبر و رسانه، نماد بارزی از تعهد، تخصص، امانت داری و سلامت کاری را به نمایش گذاشته اند و با وجود تمامی مشکلات در اجرای رسالت سنگین اطلاع رسانی همچنان استوار و ثابت قدم در مسیر پیشبرد منزلت رسانه ای خود گام برمیدارند.

وی افزود: اینجانب ضمن تبریک این روز، یاد و خاطره ی شهدای خبرنگار را نیز گرامی داشته و برای خبرنگاران متعهد و کوشای استان بوشهر، سلامت قلم و توفیق روز افزون از درگاه ایزد منان خواستارم

کد خبر 2346219

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =