پرداخت خسارت 220 میلیاردی بیمه ایران از محل سپرده‌های بانکی

مدیرعامل بیمه ایران با اعلام اینکه در بدو ورود به این شرکت 220 میلیارد تومان از خسارت‌های شخص ثالث بیمه‌گذاران از محل سپرده‌های بانکی پرداخت شده است، گفت: صنعت بیمه با همکاری مجلس و دولت باید بتواند قیمت تمام شده بیمه شخص ثالث را کاهش دهد تا تعداد بیشتری از افراد بتوانند خودروها و موتورسیکلت‌های خود را بیمه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود امراللهی امروز در یک نشست خبری بر بهبود خدمات و سرویس دهی شرکتهای بیمه تاکید کرد و گفت: بیمه ها باید بر اساس نیازهای مشتریان، بیمه نامه ارائه کنند. 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به اینکه لازم است که یک بازنگری در بیمه شخص ثالث در کشور صورت گیرد و با کمک دولت و مجلس قیمت تمام شده بیمه شخص ثالث کاهش یابد، افزود: از این طریق می توان اشخاص بیشتری را برای خرید بیمه نامه شخص ثالث خودروها و موتورسیکلت ها ترغیب کرد.

وی با اعلام اینکه در بدو ورود به شرکت بیمه ایران 220 میلیارد تومان از خسارت های شخص ثالث بیمه گذاران را از محل سپرده های بانکی پرداخت کرده است، گفت: به محض در دست گرفتن سکان بیمه ایران متوجه شده ایم که خسارت تعداد زیادی از پرونده های بیمه شخص ثالث پرداخت نشده است.

امراللهی اضافه کرد: با توجه به این که سهام نقدشونده ترین ابزار مالی در دست است، خواستیم از محل فروش سهام در دست شرکت، نقدینگی موجود را تامین کنیم اما به دلیل اوضاع نامساعد بورس از این کار صرفنظر و از منابع سپرده های بانکی شرکت استفاده کردیم.

وی ادامه داد: در این راستا 220 میلیارد تومان از سپرده های بانکی شرکت بیمه ایران را به پرداخت خسارت اختصاص دادیم که این کار در تاریخ صنعت بیمه در هیچ جای دنیا سابقه ندارد. با وجود این که انجام چنین کاری آن هم در پایان سال مالی سختی های فراوانی دارد اما با توجه به این که مردم در اولویت اول برای شرکت هستند، این کار را انجام دادیم.

مدیرعامل بیمه ایران تاکید کرد: این شرکت یک شرکت دولتی است و صرفا برای سودآوری کار نمی کند و هدف نخست آن جلب رضایت بیمه گزاران است ولی در عین حال باید به سودآوری نیز توجه داشته باشد تا پاسخگوی تعهدات مردم باشد.

وی از توقف صدور مجوز نمایندگی در ابتدای ورودش به شرکت بیمه ایران خبر داد و گفت: با اصلاحاتی که انجام شده است از این پس متقاضیان تاسیس نمایندگی به صورت الکترونیک و بر اساس استانداردهای تعریف شده نسبت به این امر اقدام خواهند کرد و پس از گزینش حرفه ای، نمایندگان منتخب با دیدن آموزش های حرفه ای از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی، وارد بازار کار خواهند شد.

امراللهی با تایید سخنان رییس کل بیمه مرکزی مبنی بر زیان دهی بیمه ایران در بخش عملیاتی بیمه گری، اظهار داشت: این شرکت در سال 92 زیان ده بوده است ولی رقم واقعی زیان آن تا چند روز آینده و پس از تایید حسابرس، نهایی و اعلام خواهد شد.

وی در مورد مسئله شرکت بیمه توسعه هم تصریح کرد: مشکل بیمه توسعه به صورت جدی از سوی بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه در حال پیگیری است ضمن این که سندیکای بیمه گران ایران نیز در حال بررسی موضوع است و امیدواریم با تمهیداتی که اتخاذ می شود دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.

مدیرعامل بیمه ایران در مورد کمک این شرکت برای حل مشکل بیمه توسعه گفت: اگر قرار است بیمه ایران موضوع را ساماندهی کند باید منابع آن در اختیار بیمه ایران قرار گیرد.

 

کد خبر 2346292

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =