کسب ۳ عنوان برتر مهر در جشنواره برگزیدگان اهالی رسانه

کرج - خبرگزاری مهر: نخستین جشنواره برگزیدگان مطبوعات و اهالی رسانه استان البرز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و خبرنگاران و عکاس خبرگزاری مهر موفق به کسب چهار عنوان در این جشنواره شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیین اختتامیه نخستین جشنواره برگزیدگان مطبوعات و اهالی رسانه استان البرز با حضور معاون وزیر ارشاد، استاندار البرز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنی چند از مسئولان و اهالی حوزه خبر و رسانه استان شامگاه شنبه ۱۸ مردادماه در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرج برگزار شد.

در نخستین جشنواره مطبوعات و اهالی رسانه البرز، خبرنگاران و عکاس خبرگزاری مهر موفق شدند در چهار رشته به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شوند و مقام کسب کنند.


در بخش تیتر، المیرا اگیر از خبرگزاری ایسنا موفق به کسب رتبه سوم شد. هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را حائز رتبه های اول و دوم ندانست.

در بخش خبر نوشین طهماسبی از خبرگزاری ایرنا رتبه سوم را کسب کرد.  هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را حائز رتبه های اول و دوم ندانست.

در بخش مصاحبه نفر اول مهدی جابری از خبرگزاری تسنیم؛ نفر دوم (به طور مشترک) به محمد کورانی و زهرا کورانی از نشریه البرز فردا؛ و نفر سوم مرتضی اکبری از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج تعلق گرفت.

در بخش گزارش نفر اول زهرا کورانی از نشریه البرز فردا؛ نفر دوم( به طور مشترک) فائقه رحیمی و ساره نوری از خبرگزاری مهر؛ و نفر سوم محمد کورانی از نشریه البرز فردا.

در این بخش این نفرات شایسته تقدیر شدند: فرزانه سیداسحاقی از روزنامه کیهان و محبوبه کورانی از نشریه البرز فردا.

در بخش طنز و کارکاتور نفر اول رضا زینالیان مهربانی از نشریه پیام اشنا؛ نفر دوم عبدالرحمان کمالی و نفر سوم فاطمه دارابی از نشریه البرز فردا؛ نفر چهارم سعید پورمند از شبکه خبری البرز و نفر پنجم مرتضی فضلی از نشریه پیام آشنا.


در بخش صفحه آرایی، هیئت داوران جوایز این بخش را اهدا کردند به نفر اول احسان فلاحت پیشه از نشریه پیام سپیدار؛ احمد شاه وند از نشریه پیام آشنا؛ نفر سوم حامد قوی تن از نشریه تابناک و نفر چهارم سرور کریمی از روزنامه پیام آشنا.

در بخش سرمقاله و یادداشت این نفرات در رتبه های نخست تا سوم جای گرفتند: عبدالرحمن کمالی نفر اول از نشریه البرز فردا؛ سیده مریم اجاق نفر دوم از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج و حاتم برادران نفر سوم از روزنامه جام جم.

هیئت داوران در این بخش پنج نفر را شایسته تقدیر معرفی کرد: حسن جگروند از روزنامه البرز فردا؛ مهناز همتی از روزنامه پیام زمان؛ احمد شاه وند از روزنامه پیام آشنا؛ ملیحه مومن پور از روزنامه پیام آشنا و فاطمه ایران مهر از روزنامه پیام زمان.

در بخش عکس نفر اول امیر سرشته از خبرگزاری مهر؛ نفر دوم مرضیه جوانمرد از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ نفر سوم حامد قوی تن از خبرگزاری آریا و محمدبیگ اوغلی از هفته نامه وداد.

در این بخش نازنین فرضی زاده از پایگاه خبری شهرداری کرج و سونیا سهیلی از پایگاه خبری البرز ما شایسته تقدیر شدند.

در بخش مقاله، تحلیل و تفسیر نیز محمد عزیزپور از نشریه سپر میهن؛ محمد حسن پور از نشریه میلاد جوان؛ ابراهیم رضاپور از نشریه البرز فردا ؛ سپیده غفاری از خبرگزاری مهر و رضا زینالیان از نشریه پیام آشنا شایسته تقدیر شدند.

همچنین در اقدامی ابتکاری به ۲۰ نفر از منتقدان و عوامل پوشش خبری نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای البرز لوح تقدیر اهدا شد.

اسامی این ۲۰ نفر: ابوالفضل مهرابی پور؛ بابک الحاقی؛ فرزانه  سید اسحاقی؛ فریبا کلاهی؛ محمد غلام ابوالفضل؛ مهدی جعفری؛ سید محمد میرحبیبی؛ مریم ابراهیمیان؛ امیرتوحید فاضل؛ داود دهقانی؛ فتانه احدی؛ مژگان السادات سجادی؛ رضا عباس زاده؛ محمد عزیزپور؛ ملیحه مومن پور؛ آمنه شکوهی؛ فرشته خاکپور؛ مریم حاجی؛ منوچهر عبادی؛ مهدی کریمایی و اعظم کریمی.

در بخش آزاد نیز اوتانا عاشوری ۹ ساله به عنوان جوانترین خبرنگار استان؛ همایون حسینیان منتخب روزنامه نگاران آزاد البرز؛ کاوه کاکایی خلاقیت و نوآوری در راه اندازی پایگاه رادیویی و ناصر مجرد به عنوان پیشکسوت عرصه مطبوعات البرزبا ۸۰ سال سن تجلیل شدند.

دکتر محمدمهدی فرقانی، محمود مختاریان، علیرضا کتابدار و احسان پوری نخستین جشنواره برگزیدگان مطبوعات و خبرگزاریهای البرز را داوری کردند.

به گزارش مهر، در مجموع ۱۵۵ نفر در ۹ بخش خبر، گزارش، تیتر، سرمقاله و یادداشت، عکس، تحلیل، مصاحبه، طنز و کاریکاتور و صفحه‌آرایی و گرافیک مطبوعاتی در این جشنواره شرکت کردند و در مجموع ۷۲۵ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از میان این آثار در نهایت ۴۰ اثر برگزیده شدند.

همچنین در مجموع ۱۰ پایگاه خبری، هشت خبرگزاری، ۱۰ نشریه محلی و ... در اولین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان شرکت کردند. در مراسم اختتامیه این جشنواره علاوه بر تقدیر از برگزیدگان، نشست تخصصی با موضوع استقلال حرفه ای روزنامه نگاران نیز برگزار شد.
 

کد خبر 2346553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =