همدان هنوز مقصد گردشگران ایران نیست/ انقلاب گردشگری با کلنگ زنی چندین پروژه توریستی

همدان - خبرگزاری مهر: در کارگروه گردشگری همدان که با حضور معاون رئیس جمهور تشکیل شد عنوان شد که همدان در ایران هنوز مقصد گردشگران نیست و از کلنگ زنی چندین پروژه در بخش گردشگری نیز به عنوان آغاز انقلاب گردشگری در این شهر یاد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز پنج شنبه سالن اجتماعات فرودگاه همدان میزبان جمعی از مسئولان استانی بود که پس از تجدید میثاق با شهدا در کارگروه گردشگری استان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و معاونان حضور یافته بودند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در این مراسم با اشاره به اینکه مردم ایران قدمتی به درازای تاریخ دارند، عنوان کرد: مجموعه میراث فرهنگی همدان افتخار دارد با همراهی مجموعه های مختلف در استان آغازگر انقلاب میراث فرهنگی در این استان تاریخی باشد.

ریحان سروش مقدم با اشاره به یاری رسانه ها در این بین، ادامه داد: با توجه به پیدایش تاریخ مدنیت در همدان کلنگ پروژه پارک ملل در مجموعه 200 هکتاری باغ میوه به زمین زده   خواهد شد.

وی ادامه داد: در این منطقه پروژه هایی به مساحت 50 هکتار  از 600 هکتار منطقه نمونه گردشگری همدان به زمین زده خواهد شدکه سرمایه گذاری 574 میلیارد تومانی برای آن انجام می شود و برای 1200 نفر اشتغال ایجاد می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بیان داشت: برج جواهرات آسیا نیز در 12 طبقه در منطقه نمونه گردشگری حیدره کلنگ زنی می شود که یکی از پروژه های مجموعه پرشین یاقوت است.

سروش مقدم در خصوص آخرین پروژه ای که در همدان امروز به بهرداری میرسد، گفت: در راستای ارتقا جایگاه گردشگران در مجموعه  تله کابین گنج نامه سوئیت های اقامتی نیز به بهره برداری می رسد.

نماینده شرکت عصر طلایی هگمتانه که سرمایه گذاری اصلی پروژه ساخت هایپر استار در مجموعه باغ میوه همدان است نیز در این کارگروه عنوان کرد: از نگاه غیر بومی به همدان نگاه کردیم و همدان را به این دلیل انتخاب کردیم چون مناطق طبیعی و تاریخی دارد و استانی استراتژیک بوده و پتانسیل گردشگر پذیری بالایی دارد.

محمود شرف خانی با اشاره به جاذبه های زمستانی همدان برای گردشگران، اذعان داشت: افزایش جمعیت و وجود جمعیت جوان در حومه یکی از دلایل درست انتخاب همدان بود.

وی بیان داشت: وجود تنوع فرهنگی و اقوام کرد و لر و کمبود  مراکز توریستی در آن یکی دیگر از دلایل  ساخت این مجموعه است.

چهار هزار نفر در ساخت هایپر استار سهیم می شوند

شرف خانی با اشاره به اینکه در این مجموعه خرید آسان مردم فراهم است، اذعان داشت: اشتغال زایی یکی از اهداف ساخت این مجموعه است و در زمان ساخت چهار هزار نفر مشغول به  فعالیت می شوند.

وی بیان داشت: حداکثر تا سه سال آینده این پروژه به بهره برداری میرسد که البته فاز اول مجموعه هایپر سنتر است که 18 ماهه به پایان می رسد و کل 200 هزار هکتار  مجموعه در سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده شرکت عصر طلایی هگمتانه با اشاره به اینکه این مجموعه ارزش افزوده خواهد داشت، اذعان داشت: به دنبال جذب گردشگر سرگردان و به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس هستیم.

وی با اشاره به اینکه با درایت مسئولین فرهنگی منطقه نمونه گردشگری حیدره نیز در همدان امروز کلنگ زنی می شود، بیان داشت: در اوج پیک ساعت تردد همدان می توان ادعا کرد دو تا سه هزار اتومبیل گردشگران را در مجموعه پارکینگ خود اسکان دهیم.

وی اظهار داشت: ساخت دو هتل پنج ستاره در مجموعه هایپر سنتر و ساخت کمپینگ در این مجموعه می تواند همدان را به اولین شهر در سطح کشور تبدیل کند که امکان جمع آوری توریست چادر نشین دارد.

شرف خانی با اشاره به اینکه همه اقشار می توانند از این مجموعه بهره مند شوند، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت های انسانی همدان اولویت کاری ما است و تمام نیروها از همدان خواهد بود.

وی اذعان داشت: مصالح نیز تا انجایی که میسر باشد از همدان تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه طراحی هایپر استار براساس اصول علمی و منطقه ای  بوده است، بیان داشت: نمایی از سیزان های همدان و سفال، طرحهای این مجموعه را تشکیل می دهد.

نماینده شرکت عصر طلایی هگمتانه که به معرفی مجموعه خود می پرداخت، گفت: ساخت جنگل استوایی، 200 سوئیت مدرن و مجموعه فروش سفال، تالار های پذیرایی، سالن های همایش های چند منظوره و پارکینگ با دو هزار نفر ظرفیت از دیگر بخش های هایپر استار خواهد بود.

شهردار همدان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه پارک ملل در 25 هکتار و در این مجموعه نمونه گردشگری ساخته می شود، بیان داشت: مردم همدان سهام داران اصلی شهر هستند و در بخش فضای سبز و زیر ساخت ها کمبودهایی داریم.

مصطفی رسولی با اشاره به اینکه در شهر همدان و در ورودی سمت شمالی همدان می توان برای خدمات دهی به مسافران امکاناتی فراهم کرد از زحمات مجموعه هایی که زمینه ساخت هایپر استار و مجتمع پارک ملل شریک شدند تقدیر کرد.

استاندار همدان نیز در این کارگروه با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید انچه گفته در طبق اخلاص گذاشته و همه وعده های داده شده به مردم را محقق می کند، عنوان کرد:  30 سال  است با سلطانی فر دوستی دیرینه دارم.

کمک به همدان کمک به اجرای قول ها دولت تدبیر و امید است

محمد ناصر نیکبخت که از سلطانی فر در خواست می کرد باز هم به همدان برای دیدار آثار تاریخی همدان سفر کند، افزود: کمک به همدان کمک به اجرای قول های دولت تدبیر و امید است و باید به دنبال عملی کردن منشور دولت تدبیر و امید باشیم.

استاندار همدان  اذعان داشت: گردشگری اولویت اول استان همدان است و توان تحقق این امر در همدان وجود دارد چراکه فرهنگ، تاریخ و اقلیم همدان آماده این امر  است.

نیکبخت با اشاره به اینکه هیچ استانی مانند همدان آثار تاریخی  ندارد، اذعان داشت: آثار تاریخی در همدان متعلق به قبل از اسلام است.

وی عنوان کرد: 500 سال همدان پایتخت ایران بوده و همدان شهری چهار فصل است و اکنون امکان اسکی روی برف و چمن در همدان فراهم شده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه بزرگترین غار آبی جهان در همدان قرار دارد، اذعان داشت: با 9 استان کشور بین یک تا سه ساعت فاصله داریم.

همدان هنوز مقصد گردشگران نیست

وی که خواستار مقصد گردشگری شدن همدان را داشت، عنوان کرد: همدان هنوز مقصد گردشگران ایران نیست بلکه در مسیر گردشگران قرار دارد.

نیکبخت با اشاره به اینکه شهر و استان همدان را باید باهم بسازیم، افزود: در آستانه ورود به هفته دولت هستیم و دولت تدبیر و امید به دنبال خروج از رکود با کاهش تورم است.

وی عنوان کرد: دل نگران و دلواپس نباشید چراکه در هفته دولت دو هزار 500 میلیارد تومان طرح های صنعتی و معدنی در همدان کلنگ زنی می شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه به همه چیز باید خوش بین بود مگر عکس آن ثابت شود،گفت: در این مجموعه یک هایپر استار، هتل پنج ستاره و 200 کمپ گردشگری نیز ساخته می شود.

وی با اشاره به اینکه  در این مجموعه سه هزار پارکینگ خودرو  ساخته می شود، بیان داشت: مدیریت قبلی و جدید میراث فرهنگی کمک شایانی به ساخت این مجموعه داشتند.

استاندار همدان اذعان داشت: سرمایه گذار این پروژه ها قول مساعد برای سرمایه گذاری را در دیگر نقاط استان داده است.

نیکبخت با اشاره به عزم دولت برای تحقق و رونق اقتصادی و  رفع بیکاری جوانان جامعه،گفت: از افراط و تفریط و خالی کردن دل مردم و دلنگرانی پرهیز کنید.

همدان نه صنعتی است و نه توریستی

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه همدان نه صنعتی است و نه توریستی، اذعان داشت: موانع سرمایه گذاری در همدان برداشته شده و همه مطلعند این موانع سرمایه گذاری چه بوده و اکنون زمینه سرمایه گذاری فراهم شده است.

امیر خجسته با اشاره به اینکه سرمایه گذاران دیگری نیز به همدان وارد شده اند، افزود: همدان استانی توریستی است اما مظلوم واقع شده است.

وی عنوان کرد: استاندار همدان پیگیر تحول کاری در همدان است و پیگیر جذب سرمایه گذاری در بخش توریست نیز خواهد بود.

نماینده مردم همدان وفامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همدان دارای 800 جاذبه تورستی و دو هزار اثر غیر ثبتی است، بیان داشت: همدان در آستانه یک تحول بزرگ است.

دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه همدان در قله گردشگری جهان می درخشد، گفت: در جهان مقرر است از بین سه شهر یکی را به عنوان باستانی ترین شهر جهان معرفی کنند که همدان یکی از این گزینه ها است.

ابراهیم کارخانه ای اذعان داشت: در همدان مواردی وجود دارد که برای اولین بار در جهان مطرح می شود که از جمله آن می توان به  نخستین نیروگاه برق خاورمیانه و اولین سیلو با فن آوری ایرانی اشاره کرد کمااینکه زعفران نیز  برای اولین بار در همدان کشت شد.

وی ادامه داد: همدان جز هشت استان کشور است که شهرک فن آوری در آن احداث میشود و اولین شهری است که طرح تفضیلی دارد و در قله علم و عرفان نیز می درخشد.

نماینده مردم همدان وفامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همدان از نظر گردشگری همه توانمندی های لازم را دارد، عنوان کرد:  اقتصادی که در همدان پای می

گیرد پایدار خواهد بود. 

در پایان این کارگروه با حضور معاون رئیس جمهور ، معاون گردشگری وی وجمعی از مسئولان پروژه های پارک ملل و ساخت هایپر استار در مجموعه باغ میوه همدان کلنگ زنی شد، گفتنی است در ادامه برنامه حضور معاون رئیس جمهور در همدان وی اقدام به کلنگ زنی ساخت برج جواهرات آسیا در منطقه حیدره و همچنین افتتاح سوئیت های اقامتی در مجموعه تله کابین همدان کرد.

کد خبر 2349895

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =