همكاري مجمع تشخيص مصلحت با مجلس خوب  است

رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذكر آيين نامه اي مزروعي نماينده اصفهان گفت: همكاري مجمع تشخيص مصلحت نظام با مجلس شوراي اسلامي خوب و قابل تقدير است.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري مهر رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذكر آيين نامه اي نماينده اصفهان كه با ارجاع  طرح اصلاح ماده 6 قانون اصلاح قانون مطبوعات به مجمع تشخيص مصلحت نظام مخالفت كرده بود گفت: روال قانوني اين است كه موارد اختلاف بين مجلس و شوراي نگهبان به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع شود و معتقدم اين مصوبه نيز به مجمع ارسال شود و با تجربه اي كه از حضور در مجمع دارم ، گمان نميكنم مجمع با نگرش خاص با مصوبات مجلس برخورد كند.
وي افزود: ممكن است برخي طرحها و لوايح مصوب مجلس كه به مجمع ارجاع شده به دلايلي در دستور كار مجمع قرار نگرفته باشد اما در كل همكاري مجمع تشخيص مصلحت با مجلس در خصوص طرحها و لوايح خوب و قابل تقدير است.
كروبي با اشاره به اينكه  عملكرد مجمع  اشكال و گله هم دارد وگاهي اين نهاد را نقد ميكنيم گفت: برخي بزرگان و  دوستان هم به من گفته اند كه بهتر است مجلس با شواي نگهبان در خصوص مصوبات كنار بيايد و مصوبات خود را كمتر به مجمع تشخيص بفرستد.
كروبي گفت: برخي از اعضاي  مجمع تشخيص به من گفته اند ، معتقديم برخي مصوبات مجلس در شرايط زماني ديگر بايد در مجمع بررسي شود اما من از رئيس جمهور و نمايندگاني كه در مجمع حضور دارند تقاضا مي كنم كه از  اين نهاد  درخواست كنند اين مصوبات زودتر در دستور كار قرار بگيرد.
گفتني است ، نمايندگان در جلسه علني امروز مجلس با اصرار بر مصوبه قبلي خود طرح اصلاح قانون ماده 6 قانون اصلاح مطبوعات اعاده شده از شوراي نگهبان را به مجمع نفرستادند و  اين طرح  مجددا به كمسيون فرهنگي بازگردانده شد.

کد خبر 2351

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha