نمایشگاه بین الملی قزوین را متحول می کنیم

قزوین- خبرگزاری مهر: قزوین- خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی قزوین گفت: با اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با استفاده از سرمایه گذاران علاقمند، صنعتگران و کارشناسان ضمن فضاسازی مناسب کیفیت برگزاری نمایشگاهها را متحول خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی نیک فطرت از جمله مدیران جوانی است که اخیرا در سمت مدیرعاملی شرکت نمایشگاههای بین المللی قزوین منصوب شده است.

برگزاری نمایشگاه خانه مدرن بهانه ای شد تا در گفتگوی اختصاصی برنامه ها و دیدگاههای این مسئول را برای دوره جدید جویا شویم.

هادی نیک فطرت که در رشته بازرگانی تخصص دارد به خبرنگار مهر گفت: برای ایجاد تغییرات کیفی و حتی ظاهری و کمی در این نمایشگاه نیازمند برنامه ریزی مدون و اصولی هستیم تا بتوان بر اساس آن چشم انداز آینده را ترسیم کرد و مسیر را شناخت.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد با تعریف برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ایده های خود را برای تحول در وضعیت نمایشگاه و جلب رضایت مردم فراهم کنیم که در این راستا به دیدگاهها و همراهی همه صاحب نظران، صنعتگران و بویژه رسانه ها که نقش مهم و کلیدی در انعکاس فعالیتهای ما خواهند داشت داریم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی قزوین تصریح کرد:در کوتاه مدت برنامه هایی را پیش بینی کرده ایم که انتشار نشریه داخلی، تشکیل جلسات موردی با صاحبان صنایع، طبقه بندی سطح کیفی و تخصصی نمایشگاه و خروج از نگاه کمی و آماری به سمت فعالیتهای کیفی پیش بینی شده است.

این مسئول بیان کرد: در ارزیابی نمایشگاههای گذشته مشکلات و نواقصی دیده می شود که در این دوره حتما آنها را برطرف خواهیم کرد از جمله در برخی نمایشگاهها مانند کودک شاهد غرفه هایی بودیم که هیچ سنخیت و هماهنگی با این حوزه نداشت که برای مراجعه کننده و کودکان نیز نه تنها جذابیت نداشت بلکه جای سوال بود و تلاش های انجام شده را تحت تاثیر قرار می داد.

نیک فطرت یادآورشد: در دوره جدید باید به گونه ای حرکت کنیم تا همه عوامل با یکدیگر هماهنگ باشد تا رضایت مراجعه کننده جلب شود و بتوانیم تکریم مردم را بخوبی انجام دهیم.

زیباسازی فضای نمایشگاه در اولویت است

این مسئول یادآورشد: نمایشگاهها در کنار تامین نیازهای تخصصی، علمی و روزمره می تواند محل مناسبی برای گذران ساعاتی از اوقات فراغت خانواده نیز باشد لذا باید از نظر فضا نیز جذابیت لازم را داشته باشد که امروز این محوطه جذابیت لازم را ندارد و باید تغییراتی در آن ایجاد شود تا محلی زیبا توام با آرامش برای همگان تامین شود.

وی گفت: نورپردازی، رنگ آمیزی، استفاده از المان های زیبا و آب نما از جمله طرحهایی است که پس از بررسی کارشناسی تصمیم داریم آنرا در این نمایشگاه اجرا کنیم تا فضایی جذاب، زیبا و توام با آرامش را برای مردم فراهم کنیم.

نیک فطرت گفت: راه اندازی بوفه با مشارکت بخش خصوصی توانمند که صاحب برند در حوزه مواد غذایی باشد از دیگر کارهایی است که در برنامه قرار دارد.

احداث پارکینگ طبقاتی و مهمانسرا

وی بیان کرد: یکی از مشکلات فعلی کمبود فضای پارکینگ برای مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان است که برای توسعه فضای پارکینگ و احداث پارکینگ طبقاتی اقدام خواهیم کرد.

نیک فطرت گفت: با اجرای طرحی از این پس غرفه داران نمونه از دیدگاه مردم را انتخاب خواهیم کرد و در نمایشگاههای بعدی تخفیف و تسهیلات بیشتری به این شرکت کنندگان خواهیم داد تا هم سطح کیفی نمایشگاه افزایش یابد و هم رضایت مردم جلب شود.

این مسئول گفت: ساخت مهمانسرا برای تامین نیازها در مواقع برپایی نمایشگاههای تخصصی و بین المللی، طراحی و ساخت مسجد در محوطه نمایشگاه با طراحی و معماری اسلامی، بازسازی نمای ورودی از دیگر برنامه های دوره جدید است.

حضور برندها در نمایشگاههای تخصصی
    
وی افزود: در طرح میان مدت هم بازاریابی نسل سوم را پیش بینی کرده ایم تا با تکیه بر محصول محوری به مشتری محوری برسیم که در این راه با ترویج برندهای ایرانی که قابل مقایسه با نمونه های خارجی آن است فضای مناسبی را برای عرضه کالاهای مرغوب تولید داخل فراهم می کنیم.

نیک فطرت تصریح کرد: با اطلاع رسانی مناسب از استانهای همجوار برای حضور و بازدید از نمایشگاه دعوت خواهیم کرد و در کنار برگزاری سمینارها، کنفرانس های برندینگ و همایش های فصلی از استادان دانشگاههای استان قزوین برای انتقال تجارب علمی و کارشناسی استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی قزوین بیان کرد: ضمن برگزاری دوره های آموزشی برای تولیدکنندگان در حوزه های مختلف، تشکیل و ایجاد آرشیوی کامل از صنعتگران و کشاورزان استان، تعامل و استفاده از ظرفیت صنعتگران و توان بالقوه اتاق بازرگانی امیدواریم کارهای بزرگی را محقق کنیم.

وی افزود: جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای برپایی نمایشگاههای بین المللی در کشورهای هدف خارجی، مکان یابی بازارهای بین المللی برای صادرات کالاهای مورد تقاضای مشتری با توجه به موافقت نامه های تجاری، تفاهم نامه گمرکی، ارائه خدمات با توجه به مشترکات فرهنگی بویژه کشورهای همسایه از اهداف این برنامه هاست.

نیک فطرت گفت: اولویت بندی بازارها، برگزاری تورهای خارجی برای تولیدکنندگان برتر استان، توسعه فضای مسقف به وسعت 16 هزار مترمربع، نظارت بیشتر بر غرفه داران برای کیفی سازی فعالیتها و برپایی نمایشگاههای تخصصی گردشگری در ایام مناسبتی از جمله فروردین ماه از دیگر کارهای پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: قزوین قطب صنعت، کشاورزی و گردشگری است اما در معرفی شاخص ها و محصولات خود موفق عمل نکرده ایم که باید ویترینی از این محصولات را بتوانیم به صورت دائمی در نمایشگاه عرضه کنیم.

نیک فطرت اظهارامیدواری کرد امسال حداقل یک نمایشگاه بین المللی با حضور تولیدکنندگان برتر و شاخص خارجی در قزوین برپا شود.

سیاسی کاری نخواهیم کرد

این مسئول در خصوص گرایش های سیاسی خود هم گفت: به هر حال هر کسی ایده ها و سلیقه و نگرش های خاصی دارد اما نباید آن را در حوزه کاری دخالت دهد لذا ما هم فقط دنبال کار و فعالیت و ارتقاء سطح کیفی نمایشگاه هستیم تا خدماتی ماندگار به مردم فهیم و با فرهنگ استان ارائه شود.

نیک فطرت یادآورشد: سیاسی بودن به شرط آنکه بتوان از این ظرفیت برای گرفتن امکانات و اعتبار برای پیشبرد کارها بهره برد اشکالی ندارد زیرا نمی توان با گستردگی کار و نیازهای مالی به موفقیت رسید اما نگاه ما غیر سیاسی و استفاده از همه نیروهای کارشناسی برای توسعه استان را در کارها مورد توجه قرار خواهیم داد.

همراهی رسانه های استان ضامن موفقیت در کار است

وی در پایان با اشاره به نقش کلیدی رسانه ها و خبرنگاران در پیشبرد امور و بیان مشکلات و راهکارها تصریح کرد: به حساس بودن جایگاه شما خبرنگاران واقفیم و بطور حتم بدون همراهی و همکاری رسانه ها نمی توان در کاری موفق بود لذا از همه خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی درخواست می کنیم در دوره مدیریت جدید همراه ما باشند و در انعکاس فعالیتهای این نمایشگاه و ارائه ایده های نو برای کیفی سازی فعالیتها ما را یاری کنند.

کد خبر 2355965

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =